px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 10:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Speedy píše:
Pro zvídavější by to šlo rozepsat víc. Ale to nepatří do téhle diskuze. Hlavní je aby motory měly stejný mechanický odpor a přesné rozmístění pólů magnetů, což ty CD-ROM nesplňují, proto nepracují spolehlivě.

Hlavní je, aby dva AC motory na jednom reglu měly společnou hřídel... Jinak smůla.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 11:56 
Mazák
Mazák

zdzd píše:
Speedy píše:
Pro zvídavější by to šlo rozepsat víc. Ale to nepatří do téhle diskuze. Hlavní je aby motory měly stejný mechanický odpor a přesné rozmístění pólů magnetů, což ty CD-ROM nesplňují, proto nepracují spolehlivě.

Hlavní je, aby dva AC motory na jednom reglu měly společnou hřídel... Jinak smůla.

Není za situace, kdy už tady bylo uvedeno že podobné zapojení je možné, ta tvoje poznámka zcela zbytečná?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 13:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Není. Ani dva totožné motory situaci nijak neřeší. Buď dva regly, nebo společná hřídel. Jinak nastanou problémy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 13:48 
Mazák
Mazák

Jo, je nejsprávnější co motor, to regulátor. Ale na rozběh má regl svůj algorytmus a za chodu pomáhá setrvačnost. Pokud nedojde k velkému rozdílu v zátěži motorů, tak to funguje. Odezva do regulátoru je natolik v pořádku, že si s tím poradí - proud je dostatečně sinusový. Nechci se ohánět vzděláním, ale vystudoval jsem servomechanimy v konstrukci strojů a tohle je odzkoušeno i prakticky.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 13:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 11
Mozna to v praxi obcas pri trose stesti jakztakz funguje... ale predstava, ze mi pri pridani plynu v zatacce 2m nad zemi jeden motor vypadne ze synchronizace me vubec nelaka. Uplne mi stacilo, kdyz se mi v podobne situaci povolila jedna vrtule, skoncilo to jen 2x prelomenym trupem.....
Ja si proste radej poridil do dvoumotoraku ty regly dva, mam je komplet na konektorech (MPJ 1,8 ) a kdyz nelitam s dopravakem, tak se daj pouzit v jine poletuse.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 14:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Uz fakt nevim, jak to vysvetlit... vzdycky se najde nekdo, kdo to sice v praxi nikdy nezkusil, ale je si jistej, ze to nejde. Proste staci zapojit stejny motory stejne zatizeny. Nemusej bejt mechanicky spojeny. Jediny problem muze byt s tim rozbehem, ale jak uz jsem psal, staci motory vypnout a znovu pridat plyn. Za letu pak vse chodi, jak ma.
Na c35.wz.cz/HS-129.wmv je video. Na to ze to "nemuze fungovat" si myslim, ze to nelita tak zle. 8)
2Abu: NIKDY se mi nestalo, ze by za letu 1 motor vypad ze synchronizace. I v tom videu je neco-jako-souvrat, kdy je zatizeni motoru ruzne. Proste kdyz uz se oba motory tocej, zadny riziko nehrozi. Pokud teda jednou vrtuli neskrtnes o zem, ale to uz je pak stejne jedno, kolik mas reglu. :)

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 14:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 11
Kazdy je strujcem stesti sveho i svojich modelu... nekdo veri dvoum AC na jeden regl, jinej plastovymu drzaku na AA clanky do Rx a Tx, dalsi zase prijimaci China za 500,-... ja bych ani jedno reseni nepouzil, podle me to jsou vsechno prasarny, uz takhle je v ty modelarine dost kompromisu, tak proc si jeste zadelavat na vetsi problemy. Ona se kazda takova ochcavkla casem nekde projevi, nekdy za tyden, nekdy za rok. :roll:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 14:19 
Mazák
Mazák

To Abu: nezpochybňuju nebezpečí vypadnutí ze synchronizace, ale hrozí vysloveně při 3D akrobacii. Pro normální let v tom není problém. Samozřejmě plochou zatáčku na fleku to letadlo s 1 reglem nebude dělat tak ochotně, ale aby vypadl motor ze synchronizace, tak to by musela být plochá vývrtka.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 15:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Jasne, nic neni 100% spolehlivy, navic kritizovat se da vsechno. Ale i kdyby nahodou doslo k nejakymu vypadku, u normalniho malyho elektra neni problem pristat bez motoru. Tady slo o to, jestli 2 motory zapojeny na 1 regl fungujou. Pouziti 2 reglu je urcite elegantnejsi reseni, ale taky mnohem drazsi. Ne kazdymu se chce kupovat 2 stejny regly, tak proc by nemoh (treba jen docasne) pouzit tenhle kompromis...

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 20:07 
Mazák
Mazák

Jirka píše:
Jasne, nic neni 100% spolehlivy, navic kritizovat se da vsechno. Ale i kdyby nahodou doslo k nejakymu vypadku, u normalniho malyho elektra neni problem pristat bez motoru. Tady slo o to, jestli 2 motory zapojeny na 1 regl fungujou. Pouziti 2 reglu je urcite elegantnejsi reseni, ale taky mnohem drazsi. Ne kazdymu se chce kupovat 2 stejny regly, tak proc by nemoh (treba jen docasne) pouzit tenhle kompromis...
IMHO takovýto kompormis tě může vyjít docela draho. Já bych si místo tohoto kompromisu zvolil kompromis jiný a to dva stejnosměrné motory an jednom reglu - určitě to vyjde levněj a bude to mnohem spolehlivější.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2006 21:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

2Fox: Ja tady netvrdim, ze je jen 1 spravnej zpusob, jak pohanet 2 motorak - elektro. Diskuze ma nazev "Vicemotoraky AC" - myslis, ze zadavatele zajima, ze tam misto AC muze dat plechovky? Kdyt to on vi...
Moje situace byla takova: Mel jsem regl, mel jsem 2 totozny vhodny CDROMky, mel jsem vhodny Li-Polky, nemel jsem dost silnej DC regl. Tak proc to nevyuzit a nezkusit to? Navic kdyz ty motory maj lepsi vykon nez 280ky maj zlomkovou hmotnost a mensi odber? Kdybych tam dal 300ky, musel bych je prevodovat - o prevodovce 1:2 nevim a pri vetsim prevodu uz by zas byly moc velky vrtule....
Ja se tady nebudu hadat o tom, co funguje, co nefunguje, co je spolehlivejsi nebo lepsi, proste moje praxe ukazala, ze tohle reseni bylo uspesny. Hold jsou situace, kdy 2 AC motory na 1 regl fungujou dobre a dokonce je to i vhodnejsi nez DC, na to se Mitchell ptal a ja na to reagoval, protoze mam pocit, ze to asi moc lidi nezkouselo. Kazdej dava prednost necemu jinymu, ale proc svy nazory vnucovat....

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2006 12:43 
Mazák
Mazák

Tahle diskuze ztratila svůj význam. Každý si může přebrat odpovědi a zvolit, co chce a na co má. Dotaz byl směřován na 4motorák. Kdo chce koupit ke 4 AC motorům 4 stejný regly, bude mít nejlepší řešení. Já na základě zkušeností i výpočtů tvrdím, že 2 regly lze ušetřit bez nebezpečí a pořád to bude mít velmi blízké parametry. Pro příznivce levných plechovek - zkuste dát opravdu 4 na 1 regl. Tah motorů bude různý podle jejich "povedenosti" a délky přívodních drátů. Dle mého tohle nejlevnější řešení rozhodně není lepší.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2