Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 12:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Zpráva ze záletu FT Mini Scouta:

Už jsem nevydržel čekat na 25g motor z Číny, tak jsem použil cca 2x těžší RaceStar BR-2208 1800KV/13T, který mám v Mini Arrow. Doplnil jsem 10A regulátor a baterku 2S 600mAh 20C, vrtuli jsem dal 6x4E nějakou černou :-). Dojel jsem na louku, bylo skoro bezvětří, a že to zkusím zalétnout. No, "zalétnout" - já jsem dal půl plynu, hodil jsem Scouta do vzduchu, a ono to letělo! Krásně rovně, mírně stoupal, směr držel, ani jsem nesáhl na trimy. Pro rovný let stačí tak čtvrtina plynu, na tu malou baterečku s velkým motorem jsem letěl snad dvacet minut (ale teda pak jsem do ní dobil 650 mAh :-). Při přetažení to padá po čumáku, tendenci padat po křídle jsem nezaznamenal. Prostě super, krásné a pohodové pomalé letadýlko i do menšího prostoru. Asi s tím budu lítat i před barákem, když nebudu mít čas jít na louku.

Zbývá dodělat: podvozek ze silnějšího drátu, horní stranu trupu (až seženu papír stejné barvy jako je ten lososový Starlon), a možná nějakou mírnou výzdobu. Pak sem pošlu fotku :-)

Zatím zjištěné problémy: chová se to o dost jinak s vypnutým motorem než se zapnutým. Bez motoru to klesá rychleji než je třeba pro udržení rychlosti, je třeba přitáhnout výškovku. Taky to bez motoru trochu zatáčí doleva. Motor je podle plánku vyosený o 4 ° doprava, a já teď nevím, jestli toto chování znamená příliš vyosený nebo málo vyosený motor.

Kterým směrem pohnout s osou motoru, abych korigoval tyto dva problémy?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11