Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Visuo XS809HW úpravy a modifikace
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Potom co jsem na jaře v poli ztratil podomácku dělaný starý dron, jsem o to nějak ztratil zájem, nicméně po třech měsících ho někdo našel na posekaném poli a vrátil zpět podle videa z kamery. Klobouk dolů před Runcam 2, která přežila všechny deště a ještě ji přejel kombajn. Jediné co to odneslo je baterka. No a pak jsem se tedy začal dívat na čem bych kameru za pár korun mohl vozit. Po přečtení různých webů jsem vybral VisuoXS809HW https://www.tomtop.com/p-rm7953b.html a momentálně na něj čekám. Vím že je to hračka, ale za ty peníze to musím zkusit. Důležité je že uveze kameru (uveze i 100g ale už mizerně). Takže proč to dávám do projektů:

1) Na dron půjde jako druhá kamera Runcam II. Špatnou baterii 850mAh jsem nahradil 350mAh z mikrovrtulníku a váha kamery klesla z 51g na 44g. Délka záznamu je 30 minut. Kamera zatím nebude sloužit pro FPV, uvidím jak je zapojená ta origo a následně se o to možná pokusím ji vyndat a na desku přivést videosignál z Runcam

2) Dron mě láká malými rozměry a možností nosti ho v batohu, má skládací ramena. Výhodou je i možnost řízení přes mobil, tj nemusím nosit ovladač (na výletu zabírá zbytečně místo). Nevýhoda je mizerný dosah přes Wifi. Na to jsem ale našel řešení, objednal jsem USB wifi extender a malou USB powerbanku na dvě AA baterie. Za pomoci propojení přes extender stoupne dosah (podle typu extenderu) až na 1km https://youtu.be/lmcBSmKvpNE (https://www.youtube.com/watch?v=SBQS8OHN25c&t=2s)
Z powerbanky navíc po výměně AA baterek můžu dron i nabít.

Uvidíme jak to vše bude fungovat v reálu. Nepotřebuji létat na km, ale párset metrů kvůli bezpečnosti se jako rezerva hodí. Dám potom vědět, jak to vše bude fungovat. Kameru už mám jinou (Runcam3), tj tuhle Runcam II beru jako testovací kus. Nenašel jsem tu vyhledáváním žádné vlákno o tomhle dronu, tj když nic jiného, bude tu pár informací. Pokud máte někdo zkušenost s létáním přes mobil a ten extender, budu rád.

Jo a spíš pro zajímavost, Původní nápad bylo samokřídlo pro kameru, něco jako Swift II, ale jen výřezy stojí víc než dron... to jen že i když chápu, že XS809Hw je Čínský krám, opravdu jsem moc neváhal.

Vigo


Naposledy upravil Vigo dne úte 05.12.2017 18:58, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Visuo XS809HW úpravy a modifikace
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 15:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
vis o tom ze Runcam2 funguje i uplne bez baterky ? Dokonce nemusi mit ani bec, mohl by jsi ho napajet rovnou z cinana a usetrit dalsi hmotnost

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Visuo XS809HW úpravy a modifikace
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Ano vím, ale tahle baterie má asi 8-9g a dron sám o sobě jen 900mAh 1s baterku. Hodně by to z něj bralo a zkracovalo let. Takhle létá kolem 8-10minut. Pokud by byl problém s výkonem budu to tak řešit, ale doufám to nebude potřeba :) Na youtube s ním nosí i Gopro 4 což je 100g ale už je to hodně znát..
Kód:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0JG3BG8YAgQ[/youtube]




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Vigo


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Visuo XS809HW úpravy a modifikace
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ako si s hračkou Visuo spokojný? Rozmýšľam tiež o ňom, čo by si doporučil hneď objednať, aké ND. Chcem to pre švagra, ktorí o tom nemá ani páru. Je to vhodné na prvé zoznámenie? A možno si ho nechám aj ja. :oops:

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Visuo XS809HW úpravy a modifikace
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Také jsem si pořídil tuto hračku. :D . Ale ta kamera 0,3 MP nic moc. Je škoda, že slot pro sd kartu je nefunkční. Ovládací prvky na vysílači sloužíci k focení a natáčení jsou také nefunkční. No což, za ty dukáty co bych asi chtěl.
A dotaz: jak funguje tlačítko "funkce návratu jedním tlačítkem"? Když ho zmáčku, nic se neděje. :(

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz