Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 11:56 
Mazák
Mazák

Chlapi, odkud jste si ty Anety objednávali? Já se díval na Gearbest, bavil jsem se ale s člověkem co je prodává u nás (za asi 2x dráž) a ten mi tvrdil, že ani odeslání z EU skladu neprojde bez cla a DPH.
Tak nevím, ale za A8 která stojí momentálně 140 dolarů chce 7000kč, za A6 8000kč, za E10 11000kč.
Sice je u něj 2roky záruka ale přijde mi to docela dost.

A nebo mám možnost stavebnice Rebel II za cca 7000kč, nebo sestavená za 8000kč.

Tak jsem zase na začátku do které tiskárny jít, jestli nějakou Anet a nebo Rebel :roll:

PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 11:59 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Rebel 2 ma vyrazne tuzsi ram coz je dost plus pri tisku. Za stejnou cenu nedava A8 smysl

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 13:06 
Mazák
Mazák

Anet A6 se dá sehnat v rámci EU (a to tak, že opravdu se všemi náležitostmi kdy není riziko doplatku prakticky žádné) celkem reálně a opakovaně někde mezi 5-6 tisíc. Viz třeba ten můj odkaz na Elektor výše v diskusi a to je jen jedna z více možností. Nižší ceny už bývají dost nejisté, naopak ale ta cena 8000, za kterou jsem to viděl v ČR, už mi připadá dost přehnaná.
U A8 jsou relace podobné, jen posunuté o cca 1000 korun dolů.

Ono to i cenou celkem sedí - jestliže vidíš A8 mimo EU za 140USD, tedy cca 3000 korun, tak ti cena i po připočtení DPH 21%, pár procent cla a cca 200korun paušálu za proclení nepřeleze cca 4500 korun, spíš ještě méně. Navýšení někam mírně přes 5000 mi přijde s ohledem na záruku a další výhody celkem fér, ale 7000 už moc ne :-(

EDIT - obecná poznámka: přijde mi, že se občas kolem dopočítání cla a DPH šíří zbytečná hysterie. V reálu ale po překonání prvotních zmatků s přechodem na poštu 120 (což už je vyřešeno několik let) tato služba funguje docela dobře, vše se dá vykomunikovat "na úrovni 21. století" emailem aniž by se někam jezdilo a netrvá to nijak dlouho. Pokud si člověk vynásobí cenu 1,3x a přičte 200 korun, tak má slušný odhad maximální ceny, obvykle je to ještě o trošku méně a lze se tedy předem rozhodnout. Zrovna u Anet bych to klidně z Ali či Gearbest vzal, i kdyby balík bez cla neprošel, tak předem vím, že cena bude pořád proti nákupu v ČR velmi slušná, i když clo/DPH doplatím.

PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:15 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
Já jí kupoval v Německu za 170 dolarů-žádné clo atd,pošta taky nic.Kupoval jsem na Aliexpress.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:27 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Ja mel z gearbest anetu a celkem to vyslo na 6878,- ale uz je to rok :) samozrejme clo + dph a nejaky poplatky, vse reseno mailem, no problemo

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5