Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2010 15:42 
Mazák
Mazák

Dobrý den

Mám takový možná i špatný nápad ale zajímalo by mě
jestli lze zaměnit na T-rex 500 listy rotoru respektive zvětšit jejich délku o 40mm - jde mi především o maketové létání - nikoli akrobacii !!!

listy doporučované a vyráběné pro T500 mívají délku od 420 do 430mm
ale zajímalo by mě zda by se nechalo listy vyměnit za konkrétně tyto

http://www.mscomposit.com/rotorove-list ... ml?lang=cz

A pokud by to bylo možné tak co vše bych musel tomu přizpůsobit jako pastorek a podobně + s tím že múže vzniknout problém s vyrovnávacím rototorem, který by už nemusel stačit vyrovnávat..........asi

jen by mě zajímal Váš názor ......... za kerý Vám budu samozřejmě vděčný..... :)

s pozdravem .............

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2010 18:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

fungovat to nějak určitě bude, nemám trex500, ale popíšu vlastní zkušenost s větším heli. jeden olétaný vario kobold (rotor cca 1500) jsem si předělal na větší rotor tak, že jsem osadil větší listy 800, změnil převodový poměr na motoru, koupil hliníkovou trubku na ocas a uříznul jí na délku co dovolovala struna náhonu, což byl cca 1 metr a začal lítat. musel jsem nasadit výrazně větší listy vrtulky protože lítám na nízkých otáčkách rotoru okolo 1000/min a ocas to nestíhal. takže mám rotor asi 1770 a pro poletování není problém. taky tíhnu k maketovýmu lítání, ale bohužel ani větší rotor s nízkými otáčkami není zásadní lék i když znát to je.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2010 21:58 
Mazák
Mazák

No to já si právě představoval že bych délku ocasního potrubí nechal tak jak je ..........

což asi byla dosti milná představa a tudíž pokud bych se chystal zvětšit rotorovej disk bych musel zároveň prodloužit i páku (rozuměj ocasní trubku) která bude vyrovnávat reakčná moment nosného rotoru líp než kdyby zustala původní dílka......... jestli to dobře chápu... ??? :roll:

jinak s těma většíma vrtulkovejma lupenama - no nevim nevim no ted jsem to měřil a origo plastoví maj 75mm a nedovedu si představit že bych tam rval větší........ jinak by tam mohlo lupení nejvíc 83mm pak už je to moc průserový - teda bez úprav víšky podvozku...... - potom by se musela upravit i ,,světlá" víška podvozku zřejmě aby se tam ta větší varianta vlezla... :roll:

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)