Lowyho rady začatečníkům:
1.zajděte se podívat na někoho ve vašem okolí at vidíte jak to celé funguje
2.hned ze startu si kupte kvalitní 6ti kanalovou rc soupravu ja jsem to řešil kvůli ceně a kvalitě spektrem dx6i (zjistěte si mod at ho alespon někdo létá v okolí )
3.určitě si zainvestujte do kvalitního simulatoru u mě vyhrál phoenix (v simu si nastavte vítr, rychlost simulace na 105% a stabilitu visu tak 80% )
4.jakmile máte zmáknuty vis v simu plus třeba nějakou osmičku kupte helinu a tady je vždy nejvíce otazníku. Vsadím se, že kolikrát by lidé koupili hned 450 ale forum je odradí pořád čtou jak je to těžké co všechno k tomu potřebují atd. ale opak je pravdou. Já koupil mpcx který šel za 1měsic pryč. To byla jediná hračka na které jsem prodělal asi 3 tisíce, protože pořizovací cena byla 3600 plus tuning 1400 a prodal jsem to všechno za 2000. Kdybych pokračoval v mpcx dál ty investice by zachvilku překročily bez problému 7tis. je to takové malé nenápadné zlo.Dodalo mi to ale trochu odvahy (kterou jsem nepotřeboval
5.kupte si rovnou 450 pokud máte zmaklej sim. a tady je otázka jakou? U mě to bylo docela snadné rozhodování nechtěl jsem žádnou čínu a hrabat se pořád ve vrtulníku
bud jsem chtěl T-REXE 450 nebo MINI TITANA e325 nebo nejlepší by byl MINI PROTOS ale tím, že jsem měl strach s pádu a investice u protose 15k by byla trochu moc.
Tyhle 3 značky jako jedinné měli šanci.
6. Ještě bych málem zapoměl kupte si kvalitní nabíječku která Vám ušetří taky hodně peněz já to po doporučení řeším nabíječkou HYPERION.
Tohle všechno jsem chtěl napsat z důvodů nepravd co se šíří na forech připadne mi, že tady píšou lidé kteří absolutně ani nelétaj. Uvědomte si vy zkušení , že pokud nováčkovi omýláte pořád dokola jak je to těžké a drahé, tak tady pořád vznikají nové témata jako jakou helinu? mam koupit sim? jaky sim? atd. atd. Přitom v tom simu je to hooodně podobné skoro stejné. Samozřejmě tady jsou i vyjímky které dobře poradí ale je to jako hledat jehlu v kupce sena. Chtěl bych poděkovat howkingovi a seltinovi kteří mi vždy ochotně byli schopni dobře poradit. Díky Vám jsem kluci ušetřil hodně času a hlavně financí.
Když to tedy zhrnu díky čtení a rad kluků z OV jsem myslím začal přímo ukázkově a stálo mě to nejmeně nákladů. Jediné na čem jsem začal prodělávat byl mpcx ale ten šel rychle pryč a navíc titan a phoenix z druhé ruky to vynahradili bohatě. Přeji všem začinajícím hodně zdaru trpělivosti. Pokud hodláte začít a myslíte to s létaním vážně jako já, věřte, že tohle je nejlevnější varianta protože, když si budete kupovat hračky nebo levné šmejdy jako třeba levné nabíječky, 3kanalove koaxialni vrtulníčky a další ptákoviny, ne jen, že vám to nic nedá ale vyjde Vás to 100krát dráž protože méně je někdy více a to je sakra pravda. Takže díky a jestli to bylo moc dlouhé tak sory