Smysl vrtulky

Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hates
Příspěvky: 1219
Registrován: pát 05.10.2007 0:00
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem

Re: Smysl vrtulky

#16 Příspěvek od hates »

no ja si nedovedu predstavit jak bych heli ridil v letu. pokud tocim pravou zatacku automaticky davam kridelka (paku doprava) a za ni ocas (a taky paku doprava i kdyz druhou). Predstava, ze mam vrtulku prehozenou a heli se mi bude tocit vrtulkou do protismeru tak maji zorane letiste pri kazde snaze o nejakou zatacku. Presne jak tady pisi kolegove. Ridi se to jako celek a proste do prava je doprava pakama na kridelkach i na vrtulce. Pro zjednoduseni jsem z toho vynechal vyskovku i kolektiv, ktery jde taktez podle toho jak a kam tocim.
habe
Příspěvky: 43
Registrován: pát 15.02.2013 14:21
Bydliště: Prostějov

Re: Smysl vrtulky

#17 Příspěvek od habe »

A pak člověk začne zkoušet inverty a je na dlouho v háji :mrgreen:.
Vlastně to začíná už u normálních couvaček (páčky na různé strany), a může trvat docela dlouho (aspoň u mě), než si to člověk zažije.
MiniTitan325 Vortex-Spartan, Protos430 Spirit, Phoenix-RC, DX6i
Uživatelský avatar
mamoulian
Příspěvky: 332
Registrován: pát 27.11.2009 0:00
Bydliště: Praha 9

Re: Smysl vrtulky

#18 Příspěvek od mamoulian »

habe píše:A pak člověk začne zkoušet inverty a je na dlouho v háji :mrgreen:.
Vlastně to začíná už u normálních couvaček (páčky na různé strany), a může trvat docela dlouho (aspoň u mě), než si to člověk zažije.

Couvání mi hlava nějak nebere ani po jedné szóně a v invertu jen visím nosem k sobě. :D
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A
Uživatelský avatar
Fifa
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 08.01.2004 0:00
Bydliště: Praha

Re: Smysl vrtulky

#19 Příspěvek od Fifa »

twint píše:OT:
a proc vetsina lidi lita MOD 1 kdyz ve skutecnym letadle se ovlada smerovka a vyskovka jednim kniplem?

Mozna by stalo za to navstivit nejake letecke muzeum a podivat se cim se v letadle ovlada smerovka :-)
Uživatelský avatar
Ticcino
Příspěvky: 2303
Registrován: pon 22.11.2010 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Smysl vrtulky

#20 Příspěvek od Ticcino »

Já nechci házet vidle do této plodné diskuse, ale přidám svůj pohled na věc.
Úplně stejně jako původní tazatel jsem se ptal sám sebe v začátku.
Co je správně, je jedna věc a myslím že to tu už padlo. Páka vpravo = nos vpravo.
Ale jinak je to čistě o mozku, jak se to naučí.
I s tím upraveným kolem se to dá naučit.
Ovšem povím vám jinou story. Kdysi jsem hrával FPV střílečky na kompu a naučil jsem se hrát s invertovanou Y-osou. Myš od sebe = sklopení pohledu dolů. Je to logické, jako u kniplu výškovky. Hrál jsem takto léta, ale pak jsem se dostal k fakt pěkné hře, kde ale Y-osa nešla invertovat. Prvních pár dnů neřešitelný problém. Po týdnu jsem si zvykl. Když jsem tu hru dohrál, vrátil jsem se zpět k invertované ose Y a trvalo mi zase několik dní, než jsem si na to zvykl.
Podobně, brýle co vám otáčí svět vzhůru nohama. Garantuju že první hodinu si nestrčíte ani sousto do pusy. Za pár dní vám svět přijde úplně normální.

Nicméně původnímu tazateli doporučuji se to naučit "správně".
Paralelně však dodávám, že je to jen o mozku.

Odesláno z mého CHM-U01 a podpis odstraním
Odpovědět

Zpět na „Heli - začátečník“