Lyžařské boty Flex Index 100

Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Pravidla fóra
Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odpovědět
Zpráva
Autor
JBP
Příspěvky: 495
Registrován: úte 04.10.2011 12:32
Bydliště: Příbram

Lyžařské boty Flex Index 100

#1 Příspěvek od JBP »

Zdravím,
uvažuji o nových lyžákách. Všechny co se mi na pohled líbí mají flex index okolo 100.
Nyní mám 80. Je to výrazný rozdíl ? Chci boty na pohodu, aby jsem v tom vydržel celý den.
Díky za názory a zkušenosti.
Uživatelský avatar
pivandrift
Příspěvky: 63
Registrován: stř 23.04.2014 17:29
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Lyžařské boty Flex Index 100

#2 Příspěvek od pivandrift »

Já osobně bych v poctivém flex100 celý den na sjezdovce nevydržel. Jde i o to jak lyžuješ, jestli carvinguješ, jestli vůbec umíš využít většího flexu.
JBP
Příspěvky: 495
Registrován: úte 04.10.2011 12:32
Bydliště: Příbram

Re: Lyžařské boty Flex Index 100

#3 Příspěvek od JBP »

Lyžuju dobře (samochvála smrdí). Horší je lenost, pohodlí. Na druhou stranu jsem dost tučný, což trochu nahrává většímu indexu.
petrajksner
Příspěvky: 650
Registrován: sob 09.06.2012 7:57
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lyžařské boty Flex Index 100

#4 Příspěvek od petrajksner »

Mám flexi 110 a vydržím v ní celý den (cca i 7hodin a 50km), před tím jsem měl flexi 80 a z té mě nohy boleli úplně stejně, záleží na tom jak ti do boty noha padne, u většiny bot s touto flexí už se nabízí tvarování botičky v prodejně takovým nahřívajícím fénem, ponožky sebou a vůbec se toho neboj, jen si ohlídej správnou šířku chodila. Já mám šířku 106mm, ale správnou botu jsem si našel.
Uživatelský avatar
walter2
Příspěvky: 854
Registrován: pon 14.12.2009 0:00

Re: Lyžařské boty Flex Index 100

#5 Příspěvek od walter2 »

Pouze pár postřehů:

- Minulý rok jsem vybíral boty rozhodnutý, že chci Flex okolo pod 80, protože jsem si půjčoval boty HEAD s indexem 80 a byly na mě příliš tvrdé.
- Po X zkouškách v obchodech jsem došel k poznání, že potřebuji Flex spíše více než 80, protože boty v obchodech s Flex 80 byly příliš měkké.
- na ohebnst boty má vliv teplota. Ohebnost boty, kterou jsem na noze měl cca 15 minut byla výrazně lepší než čerstvě obuté druhé boty.

Vyzchází mi z toho:
- je třeba zkusit náklek v botě v obchodu a rozhodovat se ne pouze na základě udávaného Flex indexu, ale dle pocitu.
- bota bude v reálu trochu tvrdší než v obchodě, ale při lyžování do -5 stupňů Celsia jsem zatím výrazný rozdíl nepozoroval.

Nakonec jsem skončil s botou HEAD s indexem 90tkou i když jsem začal zkoušt 70tky.
stanco1
Příspěvky: 315
Registrován: pon 06.06.2011 0:00

Re: Lyžařské boty Flex Index 100

#6 Příspěvek od stanco1 »

A aký Flex sa vlastne odporúča pre carvíng?
Tíe čo mám momentálne (nevíem flex) mí síce vyhovujú čo sa pružností týka ale začalí mí byť najaké volné a vyťahuje sa mí noha (mám aj ploché nohy ale mám tam podložku s klenbou)

Dalšía vec lyže, v náklonoch už ma začalí obmedzovať lyžarky a tak rozmýšlam čí sí domontovať podložky alebo popozerať po níečom novom.
Lyže majú cca 6rokov ale odjazdené ako za 12, tak nevíem čí nevzať radšej nové ako dojíť zdochnutú kravu :lol:
Problém je, že aj keď sa pýtam níekde v obchode tak vedía o tom kulové a aní nechápu o čo mí vlastne íde :)
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Odpovědět

Zpět na „Smetiště“