Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2022 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Možná jsem objevil Ameriku, ale po všemožném pokusničení jak obnovit lepivou stranu--uhupor, potření technickým benzinem jsem zjistil, že naprosto suprově funguje jen ohřát puvodní lepidlo--i když je zasraté od prachu a bordelu horkovzduškou až se lepidlo začne lesknout, veškerý bordel se v tom utopí , třeba nalepený kousek papírku jde lehce odstranit a lepí to pak lépe, než uplně nový sucháč.

Tak třeba to někomu taky pomuže.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2022 3:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin To je zajímavé. Asi to funguje u dost silné vrstvy některých lepidel. Já zatím na místo stržené, nebo přes původní dával vyzkoušený typ nové jedno nebo oboustranné. Příště třeba zkusím nahřát do lesku lepidla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2022 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Pepine díky, vyzkouším.

_________________
LMK Říčany
Graupner HoTT


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2022 21:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
pro mě novinka - vyzkouším -díky!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2022 23:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Také vyzkoušeno - pokud je vrstva lepidla silnější 3M suché zipy, tak to funguje opravdu dobře. Výborný nápad :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
První co mě po přečtení napadlo bylo - "No a výrobci samolepících suchejch zipů nebudou mít co žrát" :-). Ne to je jen legrace , dík za tip také to vyzkouším .

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 5:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
A nevíte někdo o lepidle, které by po nanesení mělo podobné vlastnosti (silně lepivé "polotuhé želé") jako na těch tlustých oboustrankách nebo třeba na samolepících prazích na podlahu?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 11:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
jyrry píše:
A nevíte někdo o lepidle, které by po nanesení mělo podobné vlastnosti (silně lepivé "polotuhé želé") ...?
Osobní zkušenost nemám. Kdysi jsem takové Googil. Chceš-li G hity porovnat ozvi se v SZ. Zatím jeden příklad Kohla Smart Glue Transfer Tape 4 m náhradní lepidlo Smart Glue v roli, pomocí kterého lze jednoduchým způsobem obnovit lepící vrstvu (stoupacího) pásu. Google v tomto případě užitá klíčová slova (self adhesive glue for sale) nebo (replacement Smart Glue in a roll, which can be used to easily restore the adhesive layer of the climbing belt)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
jyrry píše:
A nevíte někdo o lepidle, které by po nanesení mělo podobné vlastnosti (silně lepivé "polotuhé želé") jako na těch tlustých oboustrankách nebo třeba na samolepících prazích na podlahu?

Snad len lepidlo na hmyz ale to asi nechces :lol:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 13:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
jyrry píše:
A nevíte někdo o lepidle, které by po nanesení mělo podobné vlastnosti (silně lepivé "polotuhé želé") jako na těch tlustých oboustrankách nebo třeba na samolepících prazích na podlahu?

Ono takové opravdu existuje. :wink:
Používají ho pro nanášení pomocí síťotisku, je to taková vodní disperze, která po vysušení vodní složky zůstane přesně taková, jak popisuješ. Já jsem ale bral od kamaráda, co se živí síťotiskem, pro své potřeby jen do 3dl zavařeninové lahvičky, kam mi to odlil z 5kg balení.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne stř 30.11.2022 14:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 13:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak jsem prohledal polici ve firmě a náhodou našel zaschlý nepoužitelný zbytek toho lepidla v té zavařeninové flašce. Vrchlík je prorezlý naskrz, voda se za ta léta odpařila, takže na dně zbylo jen to lepkavé "želé", ale kupodivu jsem si na jeho lahvičku před lety nezapomněl napsat jeho název :o a sice KIWOPRINT® D 158. :wink: Zde je odkaz na technický list https://www.davisint.com/wp-content/upl ... 58_TDS.pdf a zde je odkaz na popis https://www.davisint.com/product/kiwopr ... -adhesive/. Kdo to prodává v Česku nevím, to si snadno zjistíš. Na Slovensku to on bral z firmy Servis Centrum Pezinok https://www.centrumservis.sk/kontakt/ resp. https://www.centrumservis.sk/ a zde je sortiment těch lepidel https://www.centrumservis.sk/chemia-emu ... idla-kiwo/

Jinak my jsme to používali na výrobu zpevňovacích pásků z 0,250mm MYLARové folie, které jsem potřeboval, aby byly samolepící. Slouží to na zpevnění napínacích okrajů masek na nanášení cínové pasty vyrobené z KAPTONové fólie http://www.luton.sk/Galleries/Masks/SMD ... 5590732092, která je bohužel poměrně křehká a snadno se trhá, zatím co MYLAR se natahuje, ale se netrhá. Mám jich vyrobených do zásoby stovky kusů (to bylo vyráběno asi tak >5 let dozadu), jsou podlepeny voskovým ochranným papírem a i po tak dlouhé době jsou stále stejně dobře lepivé. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
jyrry píše:
A nevíte někdo o lepidle, které by po nanesení mělo podobné vlastnosti (silně lepivé "polotuhé želé") jako na těch tlustých oboustrankách nebo třeba na samolepících prazích na podlahu?


Když mi dělal podlahář podlahu, lepil lišty něčím od Sika, přesně to splňovalo tvé zadání, ale bohužel si nevzpomenu na označení :cry: . Jediné co vím, tak že to bylo v kartuši, lepidlo bylo do zelena, hned to chytalo a fest drželo (měl jsi jen jeden pokus na přilepení) a když jsem teď po mnoha letech odloupával lišty kvůli novému vedení kabelů k síti, tak to šlo dolů i se štukem a to lepidlo bylo pořád pružné.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 17:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
VTjr píše:
...
guchar píše:
...
kope píše:
...

Pánové, dík za nasměrování, zkusím něco vypátrat a najdu-li, dám vědět, to se může hodit.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.12.2022 0:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry To co bylo použito u "kope" bylo nejspíš něco ze skupiny Sikaflex Sika, Produkty pro stavebnictví, Tmely a lepidla, Víceúčelová lepidla a tmely - snad ?(Sikaflex®-11 FC+ Trvale pružný těsnicí tmel a víceúčelové lepidlo pro vnitřní a vnější použití)
- edit Sika do kartuše (4 položky, 1 podlahová je brousitelná, tedy ne trvale pružná) DEK: SIKA - Tmely a lepidla


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.12.2022 10:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
jyrry píše:
Pánové, dík za nasměrování, zkusím něco vypátrat a najdu-li, dám vědět, to se může hodit.

Jinak, volal jsem dnes tomu kamarádovi, jestli mu z toho 5kg balení ještě něco nezbylo, že by mi znovu odlil trochu. Bohužel nezbylo, on už to nepoužívá a v tom Servis Centru v Pezinku prodávají jen celé 5kg balení (nadrobno nerozlévají). :(

Kdybys ale upřesnil na co to přesně potřebuješ, tak bychom asi poradili lépe. :roll:

Nicméně to, co tu napsal Kope je taky užitečné. Konkrétně já jsem se sháněl po něčem takovém na lepení rohových lišt na omítku. :wink: Ten KIWOPEUNT D158 by na to stejně nebyl vhodný, on vytváří jen takovou tenkou lepivou vrstvu, no prostě z čehokoli kam se nanese vyrobí samolepku. Na ty lišty je ale potřeba něco, co vyplní i velké mezery, protože omítané rohy nejsou nikdy dokonale rovné.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz