Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JAK NA stržený zářez šroubu/vrutu
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2022 10:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
JAK NA stržený zářez alias "šlic". (Asi šlic i závit jsou chápány na povrchu, odtud "s-". Pokud to cítím ve smyslu zničený, pak "z-" ztržený. Ten návod je à la hodinový manžel. Používá plochou zavařovací gumu. Myslím, že obdélníček širší ploché gumy by mohl být i z vhodné ploché modelářské gumy. Zatím nemám vyzkoušeno
Stream: Jak povolit šroub se strženým zářezem, 17. listopadu 2022 Do těch "jen k zašroubování", z výroby vadné válcové, nebo jinak nestandardní, se snažím zářez udělat brusným kotoučem frézy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 8:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Přínos bych viděl spíš v osvětě používání správného šroubováku/bitu - jednak velikosti a pak (v případě těch křížových) nepoužívat pozidriv na philips a obráceně. Pak ta zežvýkanost šroubků bude minimální.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 12:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
prikrylm píše:
Přínos bych viděl spíš v osvětě používání správného šroubováku/bitu - jednak velikosti a pak (v případě těch křížových) nepoužívat pozidriv na philips a obráceně. Pak ta zežvýkanost šroubků bude minimální.


Proč kupovat milion různých bitů, když funguje levná guma ze zavařovačky ? :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 13:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Protože, ta guma ze zavařovačky fungovala akorát v tom videu? :-P

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 16:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Když je to ožvýkané jen trochu a i správný bit vyskakuje - vyklouzává ven mohla by nějaká vhodná "mezi-hmota" pomoci. V celé řadě zapuštěných Philips hlav se ukázalo, že výrobní tolerance (rozměr, ale i tvar, obojí) vytvoří nežádoucí "fuk". V těchto případech byl někdy úspěšnější (patřičně) úzký šroubovák. A mnohdy nějaká vyhrabaná klasika byla vhodnější než různé ploché bity. Zapadla, opřela se, a šlo to vyšroubovat. Pak nahradit něčím vyzkoušeným. Nevylo nutné odvrtání s nepříjemnými důsledky. Tak jak nemám rád různé univerzální multifunkce, zde kupodivu bývá někdy záchranou drážky Philips v jednom směru masivnější pro plochý břit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 17:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pokud je k dispozici vhodné udělátko, nemusí být odvrtávání až ta poslední volba.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 17:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
prikrylm píše:
Pokud je k dispozici vhodné udělátko, nemusí být odvrtávání až ta poslední volba.


tak až tohle zkusíš, tak se "smíchy potrháš" jako já....číňani to udělali z lisovanýho mejdla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 18:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@prikrylm Dík. Tyhle kuželovité jsem neznal. Pokud to zvládnou využijí už masiv hlavičky. Vlastním a mám ne dobrou zkušenost s 5-ti dílnou sadou https://www.agrozet.cz/e-shop/vytahovac-zalsroubu-s-vrt-velka-d51118.html Tenkrát byla tak do 50 až 100 Tu dnešní cenu bych za ni nedal. Díval jsem se že sada 4 (v tvém 6) jako tvůj odkaz by v CZ šla pořídit i za 100,- TFY No.7875 Vytahovač stržených šroubů sada 4ks /-/ AHprofi.cz Vytahováky zalomených šroubů


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 18:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Bildy píše:
tak až tohle zkusíš, tak se "smíchy potrháš" jako já....číňani to udělali z lisovanýho mejdla



Měl jsem asi štěstí, podobný hračky jsem také zakoupil a zkušenosti zatím dobré. Nepracuji s tím každý den, spíš je to "kdyby náhodou". A když nastalo "kdyby náhodou" tak to fungovalo bez ztráty kytičky.
V Číně žije 1,3mld lidí a dovolím si tvrdit, že se podobná udělátka nevyrábí jen a pouze v jedné fabrice.
Takže asi jsem měl štěstí na slušný výrobek a slušnou cenu a podle tvých zkušeností si měl smůlu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 18:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
novfra píše:


Měl jsem asi štěstí, podobný hračky jsem také zakoupil a zkušenosti zatím dobré. Nepracuji s tím každý den, spíš je to "kdyby náhodou". A když nastalo "kdyby náhodou" tak to fungovalo bez ztráty kytičky.
V Číně žije 1,3mld lidí a dovolím si tvrdit, že se podobná udělátka nevyrábí jen a pouze v jedné fabrice.
Takže asi jsem měl štěstí na slušný výrobek a slušnou cenu a podle tvých zkušeností si měl smůlu.


asi jsi měl nějakou "jednoduchou náhodu", ale až za to jednou budeš muset vzít jako chlap, tak pak se mi ozvi. Já to koupil jen pro zvědavost, protože u nás to bylo násobně dražší....no a číňani "nezklamali". No co alespoň jsem posílil břišní svalstvo. Na jednoduchý věci přece stačí ta výše zmíněná zavařovačka nebo zbytek z přetrženého svazku hívra :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 20:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Pokud je hlava alespoň zároveň s povrchem, tak jde opatrně říznout drážku řezacím kotoučkem v minibrusce typu dremel apod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 22:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Stržené zářezy v zapušteném šroubu mám v práci docela často.
Nechal jsem si objednat levotočivé vtráky a vyndání akuvrtačkou je otázkou chvíle.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 22:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@STROHUR O jakém průměru šroubů a vrtáků u tebe běží? Předpokládám Philips zapuštěné hlavy, tedy snadné centrování vrtáku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 7:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
guchar , šrouby používáme M3-M6, vrtáky mám od 3-6mm , vrták volím zkusmo . Hlavy šroubů křížák , imbus , torx s bezpečnostním kolíčkem .
Nejedná se o odvrtání ale spíše o uvolnění poškozeného šroubu bez poškození krytů .
Vrták se do hlavy šroubu zakousne a vytočí ho .
Jen je potřeba hlavičku ve vrtačce pořádně utáhnout.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2022 23:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Bildy píše:
..
tak až tohle zkusíš, tak se "smíchy potrháš" jako já....číňani to udělali z lisovanýho mejdla

Měl jsem na mysli spíš tvar, druh nástroje. Ne tento konkrétní kus. Ano, když je TO levné. většinou to stojí za psí štěk. Ale i číňan umí vyrobit funkční věci.

Na jednu stranu jsem od nich koupil akuvrtačku (po výměně baterky slouží dodnes), kde byly vrtáky, tvarem do železa. Od pohledu vypadaly podezřele, tak jsem si jich moc nevšímal. Jednou jsem potřeboval aplikovat dřevokaznou houbu do pařezu, abych ho nemusel pracně kopat, tak sem vytáhl tyhle vrtáky a navrtal díry do ne úplně čerstvého pařezu. Při vytahování vrtáku z vrtačky jsem se fakt zasmál, vrták se částečně rozmotal...

Na druhou stranu se číňani úspěšně trefili sondou na Mars. Nedestruktivně vzhledem k sondě.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz