Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2023 10:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

pepin píše:

Nemáš odkaz? nedaří se mi něco takového na netu najít. Ten bufik si při žhavení bere cca do 10A, jistotu nemám, ale myslím, že to občasné hulení zpusobuje právě pokles toho napětí, svíčku už jsem čistil, to nepomohlo a v druhym autě ten samý bufik s přívodem na krátko v pohodě.

Zrovna mi dorazilo toto:

https://www.banggood.com/EU-Direct-LANP ... rehouse=CZ

bolo to v akcii za 250e, no nekup to :mrgreen: nahradi to moju 10 rocnu 40Ah zltu lifecku ktora ma po tych rokoch uz len 30Ah ... podla papierov je v tom balancer, obmedzovac napetia aj podpetia. Ma to drobnu chybicku, ze modelarsky nabijac moze funkciu toho vnutorneho geretu vyhodnotit ako "chybu baterky" ked v stave nabitia zacne sachovat s vybijanim clankov (napriklad ISDT stym maju problem, asi su tam prisne ochrany).

PříspěvekNapsal: úte 16.01.2024 23:27 
Mazák
Mazák

igorb píše:

Zrovna mi dorazilo toto:

https://www.banggood.com/EU-Direct-LANP ... rehouse=CZ

bolo to v akcii za 250e, no nekup to :mrgreen: nahradi to moju 10 rocnu 40Ah zltu lifecku ktora ma po tych rokoch uz len 30Ah ... podla papierov je v tom balancer, obmedzovac napetia aj podpetia. Ma to drobnu chybicku, ze modelarsky nabijac moze funkciu toho vnutorneho geretu vyhodnotit ako "chybu baterky" ked v stave nabitia zacne sachovat s vybijanim clankov (napriklad ISDT stym maju problem, asi su tam prisne ochrany).

já ted na podzim taky pořídil lifepo4 baterii 100Ah, jen jsem se s ní ze začátku trošku natrápil bo jsem ji pro sich ověsil několika balancery aby to byla tutovka že ty články uhlídají a ono se nakonec ukázalo že mín je někdy opravdu víc, pořád se ta sada ke konci nabijení rozjížděla a vypadá to, že problém byl ve vzájemně se hádajících balancerech, bo když už jsem to tunění balancery nakonec vzdal bo to stejně ke kloudnému výsledku nevedlo a nechal tam jen jeden modelářský MGM compro tak od té doby najednou dobrý :lol:

To občasné hulení bufíku jsem nakonec zjistil že asi nebylo nízkym napětím, ale že do toho bufiku nejspíš občas když nebufikoval vyteklo z hadičky trochu nafty a pak když jsem začal žhavit, tak to bylo v komoře přechlastaný .ted, když to občas při startování udělá, tak stačí zmáčknout znovu zmáčknout tlačítko off a jak to přestane žhavit a ventilátor se rozjede při vypnutí na plno, tak tu komoru asi vyfouká bo druhý start je pak už v pohodě, já měl v kanystru s naftou malou odfukovou dirku a ona se časem uplně ucpala a podle okolní teploty a vysáté nafty se bud ten kanystřík bud nafukoval, nebo splaskával a to dělalo v té spalovací komoře pak asi bordel. ted si to taky ještě někdy trochu zatrucuje, ale už jen vyjimečně a není to už nic dramatickýho, dřív to ale občas bylo jak když mi pod auto někdo hodil dýmovnici a nezmohl jsem s tím nic jinýho, než bud počkat než bufík skočí do eroru že je něco špatně, nebo než se ten bordýlek vypálí, ono jakmile to chytlo, tak to bylo během chvilky v pohodě, ale pokud to nechatlo a svíčka žhavila a žhavila, tak to byl teda mazec.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4