Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.03.2024 7:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Zajímavé. Já se vrátím ke své situaci. Vím že lze napětí napájení RX mít v telemetrii ta že ten pin na měření napětí pohonu propojím s plusem napájení RX. Ale jak to bude kdybych chtěl sledovat oboje ?

PříspěvekNapsal: úte 19.03.2024 17:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Pokud je TO nutné, dá se za 65 Kč pořídit RP2040 a vyrobit z něj openXsenzor. Přes děliče (asi nejlépe) je pak možné snímat až 4 napětí.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 20.03.2024 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jen mne to zajímalo. Pokud bych mněl opto . Dík za odkaz.

PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2024 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Zlákán lácí ELRS Rx se 5-ti PWM zkusil jsem ho pořídit. Potřebuju do autíček, žejo.

Zkráceně - funguje bez problémů.

Podrobněji (bez ladu a skladu)
- přes WiFi updatovatelný jako "Generic ESP8285 5xPWM 2.4GHz RX"
- nastavení PWM, frází, ID, sériovek atd funguje std (PWM jsem otestoval, sériovku zatím ne)
- při "kancelářském test dosahu"* neklesla kvalita signálu pod 75%

za mě naprosto OK. Za ty prachy se hodí nacpat do kdečeho. Navíc pokud nebude stačit 5ch, oXs za stovku zvládne rozšířit.
Rx dodán ve vkusném antistatickém zavíracím pytlíčku, s upozorněním, že je to generic ERLS, dokonce malý aršík nálepek s logem. Snaží se.

---
* prostředí, kde je WiFi signál snad v celém 2.4GHz spektru, pokus 1 anténa za železnou nohou od stolu přikrytá ještě ntb zdrojem, pokus 2 anténa položená na WiFi vykrývači

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 28.04.2024 13:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

BAYCK ELRS 5ch PWM odzkoušeno v praxi.

stručně: strčil jsem ho do Maiy (jako Maia, F3K) a celé létání (~3h) bez zaváhání, neustále na 10 mW vysílacího výkonu. Max vzdálenost bych odhadl +-400m.

podrobněji: Maia, kupovaná už hodně opravovaná, zaparkovaná na stromě, se zlomeným křídlem, po třech měsících nalezená, vysušená, odbahněná, ne úplně krásným způsobem opravená dostala do výbavy k otestování výše linkovaný Rx. Rx vypadá jako že má 6 PWM výstupů, ale ten šestý "slot" je na měření napětí (píšou do +-34V - asi dělič 1:10 a do std 3,3V napájení..) Co jsem si na stole nevyzkoušel je, že pokud se tenhle "slot" nepoužije, tak std napětí z napájení Rx TO neměří a tímhle slotem se Rx napájet nedá. Takže jsem lítal na stopky. Ona Maia na ty 350mAh dvojčlánky lítá asi 90 minut, takže vcelku bez nervů, občas jsem přeměřil, ale když už telemetrie, tak to napětí se hodí. Doma jsem pak přidal "propojku" s napájením Rx a už mi TO napětí hlásí.

Jak jsem psal, celá "session" si vystačila s 10 mW vysílacího výkonu. Vzdálenosti nic extrémního, ale zase v "Zamilcu", ke je kolem zepár WiFi... no úplně "tiché" místo to prostě není. BTW, je to dolík mezi stromy a když fouká, tak pro plachtění extrémně nevhodné místo. Zase TO byla zábava. Když TO člověk hodil nad ten turbulentní "bordel", tak to včera i slušně "termikovalo". Když TO nehodil na ten bordel, stalo se, že jak to šlo rychle nahoru (odhod), tak podobně rychle TO šlo i dolů... jak píšu, zábava.

Suma sumárum:
Pokud bych se bál, že tohle bude levný kus s podezřelou stabilitou kvality, tak minimálně do nějakých park bublin super. Navíc za ty peníze snad ani moc jiných std telemetrických přijímačů ani moc nenajdete. Možná občas FS-i6B. Já jsem mu (tomu BAYACK Rx) dal důvěru a je teď (krom jedné lodičky) v mém obouchaném F3K. Tak pokud nenapíšu, že se něco po... Tak stále lítá.

Tož tak.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 21:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Chvilku jsem se "potil", když ER4 po odhozu F3K nereagoval na povely z rádia a nejspíš byl asi 4-5 s přepnutý do "failsafe"(?) - tuším ho tak mám nastavený - výškovka šla naplno nahoru, takže se letadlo chvilku motalo lopingama asi v 15-ti metrech... Pak se Rx zase "chytnul" a od té doby zase pracoval jak měl. Po přistání (k havárii nedošlo) jsem koumal, co by se mohlo dít a nejspíš se mi uvolnil balast v čumáku a cestoval kolem Rx. Jistý si tím ale nejsem. Prostě stalo se. Fixnul jsme balast, pohýbal s konektory a už se situace neopakovala.

Přílohy:
ER4_glitch.PNG
ER4_glitch.PNG
[ 14.51 KiB | Zobrazeno 155 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 10.06.2024 17:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Proběhla tady určitá debata na téma ELRS a jak moc je to komplikovaná záležitost. Po probuzení z hibernace jsem se rozhodl, že zkusím něco jiného a ke svoji Futabě 12z jsem přikoupil TX16s MK2. Na doporučení kolegy, kterému důvěřuji, jsem se rozhodl pro verzi s ELRS. Takže abych to lehce shrnul - rádio s Edge TX a ELRS. Pro někoho noční můra a pro mě naprostá španělská vesnice. Sžil jsem se s novou filozofií však poměrně rychle. Prakticky za jeden večer. Konečně mám pocit, že mohu stavět svoje (zlo)zvyky z ovládání na první místo a ne se přizpůsobovat rádiu.

Musím však dodat jednu naprosto základní věc. Ani mě nenapadlo hledat nápovědu v Českém jazyce. Věřím, že pro někoho, kdo má s Angličtinou problém, je standardní koncept rádia a ovládání prostě přímočařejší. Já jsem za ELRS rád, ale nutit to nikomu nebudu. Jen mě se**e, že se na Futabu bude nejspíše prášit :lol:

První testy v letadle proběhnou brzo.

PříspěvekNapsal: pon 10.06.2024 20:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Co jsem "zaslechl", tak minimálně některé Futaby umí CRSF, takže se dá dokoupit ELRS modul a Futaba může být směle používána dále - zvlášť pokud je člověk na něco zvyklý a vyhovuje mu TO/nemá potřebu ničeho nového, by mohlo být spojení Futaby s ERLS užitečné. Konkrétní zapojení neznám...

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5