Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přeprava modelů, diskuze
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2024 20:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj, měl bych na Vás dotaz, jak přepravujete větší éra na letiště? Nemá někdo vozík za motorku udělaný přímo na letadla? Přemýšlel jsem o tom, že bych za fichtla nebo babettu něco vyrobil. S házedlama jdu klidně pěšky, ale k motorovým modelům mám navíc vysílačku, kufr s nářadím, popř. kanystr s palivem a celkově je toho víc a hlavne je to dál, tak to někam potřebuju dát. Prosím jakékoliv rady, tipy, postřehy. Byl bych rád kdybyste třeba obrázky přidali, jestli něco podobného co já chci máte. :)
Honza

Předmět příspěvku: Re: Přeprava modelů, diskuze
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2024 22:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

https://www.goleto.cz/prepravni-voziky- ... NQQAvD_BwE

PříspěvekNapsal: sob 08.06.2024 22:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Taky řeším přepravu modelů bez auta. Vyrobil jsem si "dřevěný batoh". Rám ze dřeva s popruhy na ramena s krabicí na vysílač, nabíječku, baterky a drobný materiál. Na rám se přes další redukce připevňují modely. Redukce je pro každý model jiná. Zatím mám na 3 modely. Za jízdy je třeba zohlednit přesahující části modelu, někdy zavazí především větve kolem cyklostezky. Vozit model na vozíku asi je problém, vozík dost drncá a mám obavy z destrukce modelu nebo elektroniky. Zatím mám málo výjezdů na hodnocení, ale vypadá to jako použitelná metoda pro modely do rozpětí cca 1,5m. Lítám jen elektry, tak vozím hlavně baterky a nabíječku. Náhradní oblečení dávám na bednu poutací gumou 6mm.
Příloha:
Batoh 1.jpg
Batoh 1.jpg
[ 25.61 KiB | Zobrazeno 797 krát ]

Příloha:
Batoh 2.jpg
Batoh 2.jpg
[ 68.28 KiB | Zobrazeno 797 krát ]

Příloha:
Batoh 3.jpg
Batoh 3.jpg
[ 72.8 KiB | Zobrazeno 797 krát ]

Příloha:
Batoh 4.jpg
Batoh 4.jpg
[ 60.47 KiB | Zobrazeno 797 krát ]

Příloha:
Batoh 5.jpg
Batoh 5.jpg
[ 25.44 KiB | Zobrazeno 797 krát ]

PříspěvekNapsal: sob 08.06.2024 22:46 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
Nenapsal jsi to nejdůležitější, jak daleko a kudy. Protože píšeš, že něco nosíš i v rukou, tak to daleko nebude. Pokud by sis chtěl pořídit vozík za fichtla, musel by být nejspíš chválený do provozu, což může být problém. Dobrý odkaz je ten vozík za kolo. Já osobně mám letiště vzdálené cca 6 km, navíc po běžných veřejných komunikacích (silnice, ani ne polňačky), takže jedině autem.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 8:54 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Ta transportní rychlost až o tolik jiná nebude. Čtyři stránky frm ned 06.03.2022 21:06 to stř 27.03.2024 23:25 Transport modelů na kole (i vozíky za kolem)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 9:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Je to zhruba 4 nebo 5 km přes pole do kopce, pak po nějaký jezedacky asfaltce a pak polnacka. Schválení do provozu me tudíž nezajímá. Dík za odkazy, podíval jsem se na to a zhruba mám vymyšlené jak to udělám, ale nechtěl by ten vozík nějaké odpružení?

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 10:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Igor659.
Díky. Tvůj snímek s dřevěnou krosnou mi připomenul ,,pana drotára,, který k nám chodil jednou, dvakrát do roka. Bylo to na začátku 60 let. Chlapík si nosil na zádech velmi podobnou dřevěnou konstrukci. Na ní měl upevněný malý elektromotor s brusným kotoučem, nářadí a spoustu různých drátů. Sdrátoval kameninový hrnec na zelí a formy na bábovky. Kouskem měděného drátu zanýtoval děravý kastról a excelentně nabrousil všechny nože a nůžky v domácnosti. Dostal zaplaceno a oběd na cestu. Vždy jsem mu rád koukal pod ruce. Vedli jsme dospělácké řeči. On mluvil slovensky a já jsem byl přesvědčený, že Slovensko je někde hned vedle Ameriky. Byly mi asi 4 roky a svět byl nádherný. :D

WIN.
Nemohu posloužit vlastní zkušeností, ale na trubce občas sleduju chlapíka jménem Hilmar Lange. Létá s eroplány vlastní konstrukce a pro jejich přepravu používá výhradně kolo. Někdy to je docela zábavný pohled. Jeho okolí si předpokládám na to zvyklo. V opačném případě by to občas dopadlo, jako když na semaforu čeká blondýnka v mini a v tom nečekaně zafouká vítr... :D Jedno jeho éro mám v krabici na skříni a nemám odvahu ho slepit a rozbít, ale i na to časem dojde, předpokládám. :lol:

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 12:46 
Mazák
Mazák

INSPIRACE například reacha: THE BEST DIY BIKE TRAILER INSTRUCTIONS dvoukolák, možná i dlouhý jednostopý - kolečko vzadu
THE REACHA MAKE-OVER TO AN AIRCRAFT CARRIER /-/ Přívěsný vozík za kolo 45 kg železo to je tedy kvicht, zase stačí jen upravit

Na dovoz/odvoz těžkých věcí tchánům léta sloužil a slouží stále VOZÍK RUČNÍ POPULÁR 1, váha 9 nosnost 50kg Na těžší náklady byl druhý s velkými 16“ koly (pláště s duší) váha 12kg nosnost 100kg

Přílohy:
rcman_vozik_za_kolo_v02.jpg
rcman_vozik_za_kolo_v02.jpg
[ 132.36 KiB | Zobrazeno 575 krát ]

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 13:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Krosna opravdu připomíná drotáta. To je mnoho let osvědčené řešení, tak by to mohlo posloužit i modelářům. Ono už bylo všechno vymyšleno, jen to vhodně použít.
Odpružení vozíku je zdánlivě dobrý nápad, jenže bez tlumičů to skáče ještě víc. Lehký vozík skáče a těžký se nedá táhnout. Proto zůstávám u krosny.

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 15:09 
Mazák
Mazák

VYNÁŠENÍ (NÁKLADŮ) S DŘEVĚNOU KROSNOU NA ZÁDECH. Nosí se tak nejen modely letadel.
● Vysoké Tatry. Dřevěná krosna. Na ní v zimě max. 50kg. Půl metráku - létě by to byla ostuda. https://radiozurnal.rozhlas.cz/horsti-nosici-v-tatrach-jsou-evropsky-unikat-dorucuji-i-sudy-s-pivem-7561574
● Padesát 1/2kg sáčků kvašeného zelí (kyslá kapusta). Jenže to byl podíl sušiny. Dalšího skoro 1/2 kg byl nálev. Zváženo po vynesení: 92kg https://www.novinky.cz/clanek/muzi-v-evrope-jsou-posledni-nosici-v-tatrach-na-zada-nalozi-klidne-pres-70-kilo-40270346 - Viktor Beránek. Chodí na Rysy (coby nosič) ještě v sedmdesáti rocích.
● Miki Knižka, bývalý nosič, dnes chatař (šéf), si to do práce ve Zbojnické chatě (1960 m n. m.) dává občas na otočku. Nejspíš nahoru zásoby, dolů odpad. Jinak je to, za příznivého počasí, hezký výlet s rozhledem do kraje. https://radiozurnal.rozhlas.cz/horsky-stredovek-tatranske-horske-chaty-dodnes-zasobuji-nosici-na-zadech-maji-8711008
● Na Teryho chatu (1989 začátek stavby) se vynesl i všechen potřebný stavební materiál https://www.infoglobe.cz/tip-na-vylet/s ... ryho-chata
● Sud s pivem (70kg s krosnou) s nosí špatně. Přeléváním mění těžiště. A je to maturita tatranského nosiče. https://www.i60.cz/clanek/detail/20594/maturita-tatranskeho-nosice-vynest-na-horskou-chatu-sud-s-pivem

Profil Soukromé album