Autor
dub
Offline
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23.04.2006 0:00
Příspěvky: 1411
Bydliště: Litoměřice, ČR
Blog: Zobrazit blog (6)

Archives
- únor 2019
Vybíječ baterií a balancer od firmy ISDT
   stř 13.02.2019 12:54

+ květen 2017
+ duben 2017
+ květen 2016
+ březen 2015
+ únor 2014

Prohledat blogyPevný odkazNapsal: stř 13.02.2019 12:54 
Včera dorazily z firmy EMotors vybíječ baterií FD-100 Sc Linker a balancer baterií BG-8S. K čemu jsou všechny ty věci dobré ? Jednoduchá odpověd . K udržování pohonných Lipol akumulátorů v dobré kondici. Jejich životnost není nekonečná a jejich čas se začíná odpočívat od jejich prvního nabití. Myslím tím nové akumulátory od výrobce dodané ve stavu , kdy je na článcích skladovací napětí a to kolem 3,8V. To, jak nám budou akumulátory dlouho sloužit to právě závisí na tom, jak se o ně budeme starat. První co jim nesvědčí je jejich skladování v nabitém stavu. Proč tomu tak je je věc jiná. Pro nás je důležité, že když akumulátor nebudu používat více než jeden den, tak je vhodné, aby se vybil na skladovací napětí. To u jednotlivého článku je 3,85V. No a vybití se postará právě vybíječ, který mi včera přišel. Aby byla jistota, jaké vlastně napětí na jednotlivých článcích je , tak o to se zase postará ta druhá věcička a to měřič nápětí článků, který je zároveň balancerem. Ten se postará o to že vybalancuje (vyrovná napětí jednotlivých článků) na stejnou úroveň.Možná někdo namítne, že existují nabíječe, které umí i vybíjet, To samozřejmě ano. Ale v dnešní uspěchané době, kdy se snažíme , aby bylo vče co nejdříve, tak je takový vybíječ vítanou pomůckou.
Už několikrát se mi stalo, že jsem šel lítat s několika padáky. Baterky jsem si nabil doma, abych se na letišti nezdržoval. Pak z nějakého důvodu nedošlo k vybytí všech baterek a já musel doma zdlouhavě nevylítané baterky vybíjet , protože jsem něvěděl kdy zase půjdu lítat.
Vybíječ s balancérem jsem zatím vyzkoušel pouze na 3 čl. baterii a zatím spokojenost. Jen na upřesnění . Samotný balancér srovná napětí jednotlivých článků na stejnou úroveň jednotlivých článků, ale k tomu, aby byly články vybité a srovnané slouží zase ten vybíječ.
Na Stránkách ISDT jsem se dozvěděl, že u vybíječe jde pomocí počítače nastavit vybíjecí napětí, při kterém se přestane vybíjet akumulátor. Dále jsem se dozvěděl, že samotný vybíječ měří na silových vodičích součtové napětí všech článků a při dosažení nastavené hodnoty vybíjení přeruší. Z výroby je nastaveno 3,8V na článek. To znamená , že se vybíjení ukonči když napětí na baterii dosáhne hodnoty 11,4 V. Když jsem zkontroloval na kolik vybíjí můj Powerlab 6 tak jsem zjistil, že je to na 3,85V. Řekl jsem si, že toto napětí na vybíječi jednoduše nastavím. Tak jednoduché to nebylo. Vše začalo tím, že jsem zastrčil USB Slicker do USB potru na PC a za chvilku se dole napsala hláška, že zařízení nebylo správně nainstalováno. Prostě WIN 7 nenašly Driver ke Slickeru :-) Na českých stránkách jsem nenašel, kde ovladač najít, tak nakonec jsem zjistil následující . Snad to někomu pomůže kdo by měl zájem si na vybíječi napětí změnit . Na těchto stránkách :

https://www.isdt.info/support?lang=en

stáhnout Firmware pro nabíječ Q6 Pro V2.1.0.4. Po stažení rozbalit složku Driver a v se nachází hledaný ovladač na Sc Linker Drv. Spustit soubor a je to :-)
Pak z těch samých stránek stáhnout FD-100 Linker PC software nainstalovat a spustit. Pak už vše funguje v pohodě a můžeme si na vybíječi nastavit požadované napětí :-) a vybíječ zkalibrovat je-li to potřeba.
Pro nás starší co neumíme anglicky a hodně využíváme translator se takové věci někdy hodí

Na přiložených fotografiích je vidět, že zařízení funguje. Za mě maximální spokojenost :-)
Příloha:
fd-100 (2).jpg
fd-100 (2).jpg
[ 107.58 KB | Zobrazeno 177 krát ]


Příloha:
fd-100.jpg
fd-100.jpg
[ 111.2 KB | Zobrazeno 179 krát ]Přílohy:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Naposledy upravil dub dne čtv 14.02.2019 9:04, celkově upraveno 1
 Profil  
 


 


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Seznam.cz [Bot]


 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz Modu uživatelských blogů © EXreaction 

 

NAVRCHOLU.cz