Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: XT60 konektory jako náhrada za MPJet?
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Čeká mě obnova akumulátorů a přemýšlel jsem, zdali nemá cenu postupně opustit MPjet konektory (teď mám 1,8 a 3,5) a nahradit je XT60.
MPjety mi docházejí a buď si je musím objednat z ČR nebo vymyslet něco jiného. Trochu mě láká skutečnost, že pro spoustu krámů se stal XT60 jakýmsi standardem. Mám je tady taky a nevypadají špatně. V letadle jsem je však nikdy neměl. Názor?

PříspěvekNapsal: ned 09.06.2024 22:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
XT-60 používám už hodně dlouho a nevím, co by mi na nich vadilo, jaké mají pro mě nedostatky. Proudy do cca 30-40A, na vyšší používám HXT. Tak trochu je to dané i leností - když koupím baterky s XT-60, vybavím ESC taky XT-60. Na menší éra a tak do 20A používám i XT-30, zatím také bez následků. Pak samozřejmě i přechodky XT-60 na XT-30 dle potřeby a situace. Pájím vždy s protikusem - podrží pin ve správné poloze a odvede teplo.

PříspěvekNapsal: pon 10.06.2024 6:09 
Mazák
Mazák

Stejná zkušenost.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 10.06.2024 6:19 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
MP Jety jsem už před časem vyměnil časem právě za XT60. Jedním z důvodů je právě to, že jsou v mnoha případech napájené na akumulátorech. U MP Jetů se mi (bohužel) také podařilo při zapojování v těsnějším modelu, že se mi konektor v ruce otočil (např. vyklouzl a blbě jsem ho chytil) a ťuknul jsem si obráceně na protikus a odpálil regl. U XT60 to snad (hlavně díky tvaru) ani nejde (to ťuknutí). Jsou malinko větší, než MP Jety.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 10.06.2024 10:18 
Mazák
Mazák

Obrázky: 3
Souhlas, pohodlnost, lenost a jednoduchost mne vedla k tomu, že jsem sjednotil rozmanitou sadu baterkových konektorů na 3 varianty:
- XT60 (nejvíc, do 40 A zcela bez problémů a víc nepotřebuji), drtivá většina
- XT30 (menší 2s baterky, kde jsem dříve měl 2mm Goldy)
- JST nejmenší baterky (180-300mAh) do mikromodelů

XT60 má ještě další výhodu, nejen se prodávají s drtivou většinou běžných baterek, ale už se hodně používají i na výstupech z nabíječů (Hota, Toolkit apod), tj. je mnohem jednodušší (a bezpečnější) manipulace při nabíjení. Pokud pro zapojení do nabíječky nepotřebuješ banánky, nemohou o sebe škrtnout a udělat zkrat :-)

BTW, ani s levnými XT60 (10 párů za pár šušňů z Aliexpresu) jsem neměl problémy. Nejlepší je koupit nějaké takové větší balení a při hnusném počasí dát jedno pájecí odpoledne... ajeto!

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 10.06.2024 11:13 
Mazák
Mazák

to same jako Jiri. sjednoceno na JST pro malinke, xt60 stredni 3+4S a EC125 na sesticlanky.
xt60 letano bez problemu mnoho let. neni problem tím tahat pres 1kW (zalezi na prurezu vodicu, jen se trochu zahreje).

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 10.06.2024 17:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Děkuji všem za cené vstupy. Trochu mě mrzí házet bobek na Českého výrobce, ale třeba mu dám vydělat jinak :-)

PříspěvekNapsal: stř 12.06.2024 21:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Na baterie XT podle proudu a na motory MPjet :)
Cinske 3,5 , dodavane casto k motorum , to je tragedie,

PříspěvekNapsal: čtv 13.06.2024 16:34 
Mazák
Mazák

Ešte by som doplnil, že existuje aj XT-90 (do 90 Ampérov) a to v dvoch verziách:
Klasické ale aj so vstavaným odporom, aby pri pripojovaní nebola taká šleha do kondenzátorov na ESC.

Tie s odporom sú označené takým zeleným pruhom na boku.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 17.06.2024 9:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Mozno to nebude vas pripad, ale v uputanych viem o 2 modeloch co na ne prisli o zivot, problem je v tom ze tam mame 6 clankov = iskrenie a v spicke ideme na tych slubovanych 60A = vyhrievanie, problem bol v tom ze piny sa oplauju, pretoze sa neda urobil klasicky protiiskrovy odporcek ako si dam paralelne k jednopinovemu konektoru a najprv si prsknem a potom tych 60 A vie prehriat ten pipik ktory musi chudak zaroven pruzit a zaroven prenasat ten prud, take oni tam postupne na oprskanom kontakte vymeknu a potom je uz len otazkou casu kedy ten kontakt zlyha, co je u uputanca rozsudok smrti. Takze veci ako XT60 alebo nedajboze deans su velko no-no Aj MPJetty 2,5 potrebuju obcas vymenit, ale zvladaju to tanecnym krokom, pritom daleko mensie a lahsie.

Jedinym varovnym signalom ze XT60 to ma na hrane bolo ze sa vytahoval o poznanie lahsie ako novy. U deansov ani to nebolo a proste pocas lety sa roztiekol, tam staci zrnko prachu a koniec :mrgreen:

PříspěvekNapsal: úte 18.06.2024 23:42 
Mazák
Mazák

warhawk píše:
Čeká mě obnova akumulátorů a přemýšlel jsem, zdali nemá cenu postupně opustit MPjet konektory (teď mám 1,8 a 3,5) a nahradit je XT60.
MPjety mi docházejí a buď si je musím objednat z ČR nebo vymyslet něco jiného. Trochu mě láká skutečnost, že pro spoustu krámů se stal XT60 jakýmsi standardem. Mám je tady taky a nevypadají špatně. V letadle jsem je však nikdy neměl. Názor?

Ahoj určitě vyměnit ? MJ JET to jsou ještě tý co mohly samovolně pouhým pohybem zkratovat ? Asi jo nebo ne ?

Tomáš

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 19.06.2024 21:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na rekreačních modelech mám XT60. Na závodních MPJET 3,5.

PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2024 1:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
thsoft píše:
MJ JET to jsou ještě tý co mohly samovolně pouhým pohybem zkratovat ? Asi jo nebo ne ?

Tomáš

V realu, pro pouziti v F2B souteznim akrobatu vypadaji takto.

Příloha:
sesticlanky pro f2B.jpg
sesticlanky pro f2B.jpg
[ 118.36 KiB | Zobrazeno 54 krát ]

Od roku 2008 zatim nenastal jediny duvod k prechodu na jiny typ konektoru ( samovolne pohyby se nekonaji) a vymena za nove neopotrebene, prichazi s vymenou akumulatoru tj. po 2-3 sezonach pouzivani. :wink:

veka1