Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Zdravím,

tak jsem dneska ve stolářských potřebách narazil na nádobku na lepidlo. https://woodworkersworkshop.co.uk/fastc ... tle-16-oz/
Prodavač to chválil, a prý s tím lze lepidlo nanášet i nad hlavou.
Nevím, zatím jsem nekoupil. Tak kdyby měl někdo zkušenosti, podělte, jestli se to vyplatí.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
To snad len normalne vytlacas , nie ? Vnutri to ma komoru a pri stlaceni to cuca lepidlo zo spodku a cez tu mensiu komoru to pri stlaceni nadoby vytlaca von cez uzku koncovku.
Moze to byt fajn ale nic noveho pod slnkom...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 4:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Kdysi v malé bílo-oranžové plastové lahvičce, s nacvaknutou lepicí špičkou, prodávali dovozové disperzní lepidlo. Lepicí nástavec byl na práci výborný. Závěr špičky dobře těsnil, zbytky lepidla ve špice netuhly. Čas od času se otvor ve šičce protáhl nerez drátkem nebo vrtáčkem. Ten druhý o hodně širší nalévací otvor, tam při modelářské spotřebě a viskozitě disperzního lepidla nechyběl. Když náplň došla, tak se nalil Herkules. Ten dovozový originál lepidla měl o dost větší počáteční sílu. Přitom doba zavadnutí byla tak akorát na pohodlnou práci. Nanést, zavadnout, přitisknout a bylo to připraveno na úplné zaschnutí. I když Herkules není špatný, tak ten dovoz byl lepší. Byla přímo radost s ním pracovat. V modelářských prodejnách byl za pár korun k dostání v 70 letech 20. století.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 6:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
guchar píše:
Kdysi v malé bílo-oranžové plastové lahvičce, s nacvaknutou lepicí špičkou, prodávali dovozové disperzní lepidlo. Lepicí nástavec byl na práci výborný. Závěr špičky dobře těsnil, zbytky lepidla ve špice netuhly. Čas od času se otvor ve šičce protáhl nerez drátkem nebo vrtáčkem. Ten druhý o hodně širší nalévací otvor, tam při modelářské spotřebě a viskozitě disperzního lepidla nechyběl. Když náplň došla, tak se nalil Herkules. Ten dovozový originál lepidla měl o dost větší počáteční sílu. Přitom doba zavadnutí byla tak akorát na pohodlnou práci. Nanést, zavadnout, přitisknout a bylo to připraveno na úplné zaschnutí. I když Herkules není špatný, tak ten dovoz byl lepší. Byla přímo radost s ním pracovat. V modelářských prodejnách byl za pár korun k dostání v 70 letech 20. století.


A co jsme se z tohoto dozvěděli? Nějak mi uniká pointa...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 11:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Tak to já si vystačím s injekční stříkačkou.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 11:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Shorty píše:
Tak to já si vystačím s injekční stříkačkou.



...asi tak a je to za 2 kč. Nedávno jsem dokonce dostal 3 stříkačky zadarmo, páčto neměli v drobných nazpátek na mý pětikilo...prej "dáte příště". Škoda, že to heslo nepoužívají i prodejci potravin a pohonných hmot :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 15:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
blesk píše:
A co jsme se z tohoto dozvěděli? Nějak mi uniká pointa...
Třeba, že: Typickému modeláři stačí malá lahvička s "lepicí špičkou" nebo jiným vhodným zakončením (např. zmíněná injekční stříkačka)? A taky nic převratného pod slunce. Už před mnoha léty, se to za nevelký peníz (i s lepidlem) vyskytovalo na trhu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nádobka na nanášení lepidla
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2023 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Dlouho jsem používal lahvičky z barev na vlasy s tou tenkou špičkou a šroubovacím víčkem. Jsou perfektní i na dávkování extra malého množství tvrdidla i pryskyřice. A teď jsem nově začal používat lahvičky z práce z lepidel na šroubky Loctite. Taky super. Malá špička, jde zavřít a zavíčkovat. Paráda na menší množství.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz