Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2022 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem místo Home Made Juka deproňáka pořídil Click21. Postavený to bylo za 3 večery a už má pár letů v Kopidlnský hale za sebou. No je to jinčí káva, do haly jsem se vešel a zatím jsem nemusel nic lepit jako u deproňáku. Akorát mi vyšlo moc vpředu těžiště a před chvílí jsem přemístěním sucháče pro baterky až za těžiště a posunem reglu dozadu těžiště dohnal. Asi je problém že doporučenej a nyní nedostupnej motor Volta mám nahrazenej asi o 1/3 těžším Volta 2204/1800. A uhlíkovka 9,5/2,5 taky něco váží proti GWSkám.
Trochu tady laboruju s motorem. Dozvěděl jsem se, že je dobrý aby se na minimálním dorazu páky plynu motor trochu točil kvůli brždění v sestupných figurách. A pro mám udělal křivku plynu aby při visu motor jen lehce reagoval na páku. Na malý otáčky jsem použil futabáckou funkci "motor stop" takže před startem a po přistání motor mám a nebo zastavím přepínačem.
K té křivce plynu. Není to vlastně exponenciála? Na začátku plyn prudce přidává, uprostřed je jen malá změna a na maximu zase prudce vypálí nahoru? Futaba umí separé nastavit tvar exponenciály pro spodní a horní polovinu dráhy plynu a dá se to snadněji ladit než posouvat asi 16 bodů křivky.
Haloví letci, děláte to podobně a nebo zcela jinak?
Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2022 17:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Halu už dlouho nelétám, ale hodně jsem si s křivkou plynu hrál. Za mě rozhodně vícebodovou. Nejméně tak 5bodů.

Zcela stažený plyn = motor nepatrně točí. Nejnižší možné, ale stabilní otáčky. Říká se, že to brzdí, ale určitě se ochotněji rozbíhá než ze zastaveného.
První nebo druhý zoubek plynu = model dokáže letět klidně vodorovně. Nikdy nepotřebuješ méně. Dnešní F3P speciály to budou mít asi jinak.
Tak mezi 1/2 a 3/4 plynu model visí.
Na plný plyn model ve visu klidně zrychluje. Nic raketového!!

Mezi těmito body plynulou křivku.

Je trochu problém, že se body posouvají, tak jak se vybíjí akumulátor. Já jsem to řešil governor regulátorem :D :D , tedy, že jsem řídil otáčky, nikoliv otevření tranzistorů. Ale uznávám, že to není běžný pohled na věc.
Pak je potřeba dát si všude rezervu a lépe pracovat s plynem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2022 18:46 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Pro model kategorie "Click" do hmotnosti 105g používáme toto:
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2816
Plyn tak, jak píše TomasC nebo S křivku ( expo - )


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2022 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Clik 21 je těžší, letovku s baterkou mám 127g. Když jsem zvážil před lepením vše na hromádce, tak mi bylo hned jasný, že se pod 120g nedostanu. Použitej Volta X2204-1800 má skoro dvojnásobnou hmotnost než Typhon z Tvýho odkazu. Asi bych se s nim dostal na cca 116g ale za 2,5 x vyšší cenu a kvůli poloviční dýlce magnetů bude mít nejspíš nižší výkon. Já nemám žádný závodnický ambice, tohle mě na poletování v hale stačí.
Neměl by být problém později motor vyměnit a posunout baterku dopředu.
Můžeš mi prosím změřit rozteč děr malýho kříže? Je to 30 mm? Ten větší je 44 mm?
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: ned 30.01.2022 9:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Co máš za uhlíkovou vrtuli, že je těžší, než GWSka? To by mělo být spíš naopak, ne? 8O

U clika křivku pro vis neřeš. Stačí jedna rozumná pro let. Ze začátku je lepší naučit se to řídit než ještě myslet na zapínání a vypínání mixů, křivek, a mnoha výchylek.

H

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: ned 30.01.2022 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HonzaS píše:
U clika křivku pro vis neřeš. Stačí jedna rozumná pro let.

Jo, mám na plynu expo na celej let. A přepínač mám jen jeden, motor stop aby se na zemi dal zcela zastavit motor. Žádný mixy ani dvojí výchylky nepoužívám. Včera jsem byl znova v hale, je to čím dál lepší. :) Akorát není moc dobrý si zaletět při akrobačce nad hlavu, ale to platí všeobecně. :mrgreen:
Minulý týden mě docela překvapilo, že se téměř nedá lítat na zimáku s ledem. Sice prostor proti klasický palubkový hale obrovskej ale i s vypnutou ventilací turbulence jako kráva. Asi ta masa ledu způsobuje něco jako Mikroburst. Stál jsem v otevřeném vjezdu v mantinelu na led pro rolbu. Přišel se na mě podívat hulící ledař a čoud mu šel směrem od plochy ke stěně skoro vodorovně. Blbý, dopolední vstup je proti hale s palubkou skoro za hubku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2022 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jezdím lítat do haly v Kopidlně, což je jen tam a zpět skoro 50 km.
Dostal jsem tip na školní tělocvičnu v Bydžově, která tam stojí už možná 35 let. Je úplně celá schovaná za budovou školy. Nikdy jsem v areálu školy nebyl a zezadu není taky moc vidět.
Dnes jsem si domluvil se školníkem exkurzi. Už když jsem obešel budovu školy a viděl co za ní stojí, tak jsem byl mile překvapen. No ale když jsem se dostal dovnitř, spadla mě brada jak je to proti jinejm halám, kde jsem dosud byl, obrovský. 18 x 38 metrů, výška necelých 8 m, měřil jsem to laserovým dálkoměrem. Rovnej strop, zapuštěný světla, žádná vzduchotechnika. Stačí se kouknout na tenisovej kurt v červeným provedení na podlaze jak je to velký. V jednom místě visí na pevno kruhy a koše taky nejsou odklápěcí nebo na kolech ale to při takovýhle velikosti naprosto nevadí.
Paradox je, že o víkendech je zavřená a v týdnu jede 16 - 22 hod a nalýzt hodinku je problém. Cena 280,- nyní po zdražení je teda pro jednoho nebo dva docela dost ale slyšel jsem, že jinde to je klidně i dvojnásobek. Blbý je, že v okolí halovky nikdo moc nelítá...


Přílohy:
hala1.jpg
hala1.jpg
[ 293.34 KiB | Zobrazeno 6246 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2022 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
U nás za běžnou školní tělocvičnu (cca 20*11m výška tak 7m po překlad) chtějí 200-250 Kč, takže ta cena je úplně v pohodě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2022 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No jo ale kolik Vás tam je najednou? Kdyby se o to podělili 3-4 lidi, tak je to naprosto v pohodě. Víc lidí by si už sólo moc nezalítalo.
Kdybych to měl platit sám, tak je pro mě Kopidlno levnější i s nákladama na auto a hlavně tam jsou kámoši na pokec, předvedení jak co lítat, rady a pod. Lítám asi tak 6 minut, to by bylo 7-8 letů, to by z toho jednomu už začalo šíbat. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Click 21 RC Factory
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2023 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Jaká PT vrtule je vhodná pro Clik 21 s motorem T-Motor AT2202/1620? děkuji

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz