Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 22:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.10.2021
Příspěvky: 3
Ahoj, mám dotaz ohledně dvousložkových epoxydových lepidel. Když jsem v létě potřeboval slepit pár smrkových tyček na rogalo, použil jsem epoxyd ve "dvojstříkačce". Bohužel jsem ho našel v nářadí bez etikety ale na 99% byl z Lidlu (červená stříkačka). Nikdy předtím jsem epoxyd nepoužíval, ale z tohohle jsem byl nadšenej. Konzistence jako řidší med, krásně zatékal do spojů, tvrdnul přes noc a drží jako čert dřevo i plasty (serva).
Ale došel... Takže jsem skočil do barev a laků a koupil Ceys epoxydové lepidlo standard (modrá stříkačka). Pani měla buď Standard 30 minut nebo jinou verzi 5 minut. Vzal jsem 30 minut. Namíchal jak jsem zvyklej. Smrdělo to. Napatlal jeden spoj a uz mi to přišlo nějaký tuhý. Druhý spoj už jsem neudělal, protože než jsem zafixoval první tak už z toho byly želé medvídci a neměl jsem šanci s tím něco udělat a někam to dostat.
A teď moje otázky:
1) Je chování toho Ceysu normální, nebo jsem něco zvrtal?
2) Pokud ano, jak se sakra lepí s tím 5ti minutovým? Vždyť to musí ztuhnout dřív než to člověk rozmíchá?
3) Máte nějaký tip na epoxyd který se chová jako ten lídlácký? Ve dvojstříkačce, tekutý, pomalu tuhnoucí? A když nebude smrdět jako spálená pneumatika tak to bude přijemnej bonus...

Moc děkuju za každou radu

_________________
Hitec Optic 2.4 GHz
Vozembouch, Splašený špejle


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
UHU Plus Endfest. Jen je teda trochu dražší, než ten z Lidlu. Mimochodem epoxid z Lidlu beru právě 5minutový a z těch "rychlíků", které jsem zkoušel, tak s Lidláckým jsem asi nejspokojenější. Lepší byl z mého pohledu asi jen BSI, ale tam je cena výrazně jiná, než v Lidlu. U lidláckých se mi líbí ten "míchací hrot", s tím v podstatě není šance lepidlo špatně namíchat. Jen by jich v tom balení mohlo být víc než dva.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 9:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
1) ne není, pokud je to 30min mělo by to v ideálním případě mít dobu zpracovatelnosti 30min (či aspoň 20)
3) Ve dvojstříkačce to nemusí nutně být, vytlačit 2 stejný nudle a zamíchat (pořádně) dovede každý. Když už tu dvojstříkačku UHU prodává i 5ti minuťák který bezpečně 5 minut práce dá. Pak je dlouho gumovej.

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 9:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.10.2021
Příspěvky: 3
Díky, to jsem rád, že je něco s lepidlem a ne s rukama... A pokud teda ne ve dvojstříkačce tak máte nějaké tipy?

_________________
Hitec Optic 2.4 GHz
Vozembouch, Splašený špejle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
u těch epoxidů taky zaleží na teplotě při zpracování. Vyšší teplota, rovná se kratší doba zpracování


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Sherif píše:
A pokud teda ne ve dvojstříkačce tak máte nějaké tipy?


Už zmíněné BSI

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 20:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.2.2020
Příspěvky: 57
Ahoj, podle mých zkušeností mezi docela dobré pevné lepidlo patří Epoxy 1200. Dá se sehnat i malé balení. Tvrdne sice déle (nutná fixace delší dobu cca 12 hod.) než rychá lepidla, ale je to lepidlo, které je v modelářské praxi vyzkoušeno, používalo se již před desetiletím, když nic jiného nebylo, dobře zatéká, protože než začne tvrdnout tak trochu zředne.
https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/c ... rava-110-g

Láďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 20:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.10.2021
Příspěvky: 3
Z Epoxy 1200 mám trochu "strach", protože ten mísící poměr není 1:1 a vzhledem k tomu že si toho vždycky rozmíchávám jenom +- co se vejde na čajovou lžičku, tak by se mi to blbě odhadovalo a zvážit tak malý množství nemám na čem

_________________
Hitec Optic 2.4 GHz
Vozembouch, Splašený špejle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Chs1200 není třeba se bát. "Čajová lžička" je cca množství pryskyřice k nejnižší rysce na míchacím kalíšku a k tomu nakapeš tužidlo podle návodu.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ten míchací kalíšek u součastných 1200 stojí za dvě věci. Křehkej a nesnese požmoulání, kterým se u starejch kalíšků (v balení v papírový krabičce) dal zatvrdlej Epoxyd vyloupnout. Mám bohužel už poslední. Jestli jste někdo někde objevil kalíšek podobnej těm starejm z dob bolševika, dejte prosím tip kde ho sehnat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2021 6:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Celeron píše:
Ten míchací kalíšek u součastných 1200 stojí za dvě věci. Křehkej a nesnese požmoulání, kterým se u starejch kalíšků (v balení v papírový krabičce) dal zatvrdlej Epoxyd vyloupnout. Mám bohužel už poslední. Jestli jste někdo někde objevil kalíšek podobnej těm starejm z dob bolševika, dejte prosím tip kde ho sehnat.


mám nějaký kalíšky z pití Unisport od Nutrendu (jsou taky chatrný a nejdou žmoulat), ale dělám to tak, že po dolepení zbytek lepidla co nejvíc vytřu ubrouskem a zbytky, který v něm zůstanou nechám vytvrdnout. Pak pod to vjedeš šroubovákem a vyloupne se to celý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2021 8:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.7.2015
Příspěvky: 29
Bydliště: Měřín, Vysočina
Sherif píše:
Díky, to jsem rád, že je něco s lepidlem a ne s rukama... A pokud teda ne ve dvojstříkačce tak máte nějaké tipy?

Výborný je epoxy ve stříkačce z Hobbykingu. Varianty 4-6 min. a 30 minut.

_________________
Frsky Horus X12S, ASW 28,Trainstar Tough Trainer 1.4m, Sbach 342


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2021 9:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1870
Bydliště: Blatnica, SR
Dobre použiteľné "kalíšky" sú zo sušeného mlieka pre deti, mám ich celú tašku :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2021 12:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 139
Já také používám lepidla BSI od prodejce Hořejšího které jsou různě časovaná 5 minut; 10 minut; 30 minut; a teď i 1 hodina jsou dražší než v Lidlu ale jsou zase ve větších obalech (2x100 ml) a velmi dobře se mi s nimi dělá.
Co se týká doby zpracování lze ji ovlivnit poměrem pryskyřice (resin) a tvrdidla (hardener)
Standardně se používá směs 1:1, ale pokud se použije poměr 2:1 nebo 3:1 - (resin:hardener) výrazně se prodlouží doba zpracování a spoj se stává houževnatý a zdánlivě gumovatý,ale velmi pevný -ověřeno na motorových ložích; opačný poměr nedoporučuji protože pak lepidlo ztrácí pevnost a křehne.
Co se týká Epoxidu 1200 mám na malá množství tento poměr 1 malá kávová lžička (asi 2 g)pryskyřice a 1 kapka tvrdidla. Míchám to v plastových mističkách od léků z blistrů. Dvanáctistovka epoxid není nijak extra háklivý na dávkování, ale pokud se to přežene s tvrdidlem může být spoj velmi křehký.
Jinak ve svém modelářském boxu používám různé komerční lepidla a i epoxidy (Obi Tesco Lidl a jiné) Chemismus epoxidu je stále stejný po desetiletí akorád se mění různé příměsi a podle toho tvrdne rychleji či pomaleji a je elastičtější nebo tvrdší. A také co je podstatné když to prodávají domácí potřeby je levnější než z modelářského krámu kde si více přirazí, protože za koníčka je člověk ochoten dát více než běžný uživatel v drogerii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxyd - Lidl vs. Ceys
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2021 13:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Sherif píše:
Z Epoxy 1200 mám trochu "strach", protože ten mísící poměr není 1:1 a vzhledem k tomu že si toho vždycky rozmíchávám jenom +- co se vejde na čajovou lžičku, tak by se mi to blbě odhadovalo a zvážit tak malý množství nemám na čem


Taky často rozmíchávám méně než spodní ryska (5g) na původním kalíšku a dávkování pryskyřice dělám přes malou stříkačku, kde se to množství líp ohlídá, pak jen dokapu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz