Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Soustruh Warco WM xxx
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 21:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
vybírám si nový soustruh a potřeboval bych Vaše názory na tento soustruh :Warco WM 180.
Předem dík za každý názor.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 22:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, mám podobný (Bernardo) a dá se s ním pracovat.
Podobnost myslím nebude jen náhodná:
Příloha:
Bernardo Warco Holzmann.jpg
Bernardo Warco Holzmann.jpg
[ 53.62 KiB | Zobrazeno 3081 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 11:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
zatím jsem zjistil,že velký rozdíl je v ceně. Warco za větší nákupní cenu ale dává navíc velké příslušenství a když jsem to počítal, tak Warco je z toho vlastně nejlevnější. Otázka je, jestli z toho příslušenství všechno potřebuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Čtyřpaknovku použiješ míň než trojopaknovku ale hodí se včetně tý lícní desky na nekulatý věci. Třípaknová luneta se šikne na dlouhý díly a to samý dvojpaknová opěra jako protitlak kudly při soustružení dlouhých tenkých hřídelek a pod. Hroty jsou nutný na přesný věci ale chtělo by to taky otočnej hrot, pevnej se v koníku po chvíli spálí. Vrtací univerzální hlavička do koníku taky nutná. No a pak kudly, pokud plátkový, tak počítej že jen do kudel vrazíš jestě další 3 tisíce. Na malý věci pár Radeco na vybroušení požadovaných tvarů kudel. No a vřele doporučuju magnetickej stojánek a stovkový hodinky na centrování při upínání. To by tak na začátek mohlo stačit. :) Na frézku toho je potřeba podstatně víc, jen nástroje často stojí víc než celá frézka. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 21:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
tak jsem doma ještě kouknul co mě zbylo z původního soustruhu - málo používaný otočný hrot do koníku, nějaké radeco, hodinky a pod. Ale i tak musím ještě investovat do plátkových nožů, řezného oleje a pořádné posuvky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2020 8:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Na nože jsou číňani. Na ebay nebo aliexpressu najdeš mrtě plátkových nožů za pár dolarů, na takové to domácí krouhání jsou víc než dobrý a za desetinu ceny co tady u nástrojářů..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 21:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
tak nakonec jem se rozhodl pro Warco WM 240, je to bez elektronické regulace otáček. Teď už jen čekám , kdy dorazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2020 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Vidlák píše:
Zdravím,
tak nakonec jem se rozhodl pro Warco WM 240, je to bez elektronické regulace otáček. Teď už jen čekám , kdy dorazí.


Teď už je těžké o tom mluvit,když už jsi objednávku udělal, ale bez dobré elektronické regulace otáček, to není ono, Já jsem rychle zháněl frekvenční měnič, protože, když se pustíš, do menší seriovky, a budeš mít třeba nachystané 2 vrtací hlavičky, v jedné navrtáváček, v druhé vrták, dále volné vedení pro závitník třeba se závitníkem M2, v nožové hlavě stranový nůž, a upichovací nůž, tak ti to soustružení, beze změny otáček, při tom obrábění půjde ztuha, a nemusí jít jen o tu seriovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2020 21:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
já jsem se hlavně rozhodl pro tento soustruh hlavně proto, že je bez elektronické regulace. Když jsem kouknul na cenu DC motoru a desky regulátoru, tak mě přešla chuť na motor s elektronickou regulací. Dneska jsem potřeboval dvakrát trochu větší otáčky, tak sundáš kryt, přehodíš klíňák, max. dvě minutky práce. S tou sériovkou máš pravdu, ale já to potřebuju skutečně jen pro individuální práce. Samozřejmě, kdyby byl skutečně kvalitní měnič, tak to nemá chybu. Pokud máš typ na skutečně kvalitní měnič, napiš to sem. Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM 180
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2020 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak dej ke stávajícímu AC motoru frekvenčák měnič.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM xxx
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 6:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Celeron - zdravím
Jestli víš o kvalitním měniči, tak napiš typ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM xxx
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 13:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.9.2019
Příspěvky: 14
Mohu doporučit fr. měniče TECO od firmy Konzult.cz. Mám doma dva na vrtačku a soustruh a super. Dělám si jenom drobnosti pro sebe a změna pravé ,levé otáčky a změna velikosti otáček nemá chybu. Já jsem řešil ve sklepě 240V, ale stroje byly na 380V.
Takže měnič vstup 1 x 240, výstup měníče 3 x 240V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM xxx
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vidlák píše:
Celeron - zdravím
Jestli víš o kvalitním měniči, tak napiš typ.

Tak dej štítkový hodnoty motoru. Výkon, zda je 1 nebo 3 fáze, nejlíp fotku štátku. Bude to na motoru, možná na štítku soustruhu nebo v dokumentaci.
S frekvenčákem se dá udělat ledasco, pomalý rozběhy, rychlý brždění, reverz, plynulá změna otáček a dokonce i konstantní řezná rychlost podle průměru obrobku.
Známej před lety předělával soustruh SUI 50 z 80-tých let. Stejnosměrnej motor asi 12kW bedna analogový slektroniky pro řízení tyristorů. Aspoň 3 x za rok to lehlo a v poslední době už nebyl v Česku nikdo, kdo by to servisoval, všichni v penzi nebo pomřeli. Dost složitý, výrobce na Slovensku a servis na baterky za cenu tří výjezdů by měl frekvenčák.
Tak vyhodil DC motor, dal AC asynchron 8 kW, frekvenčák velikosti krabice od bot a docela kravskej odpor asi na brždění. Frekvenčák koupil na Bazoši. Celý si to zdrátoval sám, i když není elektrikář, jen nedoštudovanej VŠ strojař. Dělá na tom dennodenně a zatím asi 4 roky žádnej problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM xxx
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 19:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.9.2019
Příspěvky: 14
Měniče mám druhý řádek 0,75W vstup 1 fáze 220V. Motory jsem přepojil na svorkovnici na 3 x 220V. Řešil jsem problém, ve sklepě mám pouze 220V a po přidání rozběhového kondenzátoru by soustruh neměl žádný krouťák. Měničem jsem vyřešil pravý levý chod změnu otáček, připojení na jednu fázi 220V (240V). V tomto měniči jde nastavit asi 100 parametrů (většinu ani nevím co znamená).
Mám je asi 15 let a absolutně bez problémů. Koukal jsem na stránky konzultu a už je prodává jiná firma, ale to by nemělo vadit. Kdyby ještě něco klidně napiš do sz telefon a já zavolám.


Přílohy:
měnič.jpg
měnič.jpg
[ 68.05 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

měniče.jpg
měniče.jpg
[ 49.44 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

soustruh.jpg
soustruh.jpg
[ 39.02 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

vrtačka ovládání.jpg
vrtačka ovládání.jpg
[ 51.07 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

vrtačka.jpg
vrtačka.jpg
[ 68.39 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soustruh Warco WM xxx
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 21:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím ,
Motor 240V 0,55 kW, bez rozběhového kondenzátoru.


Přílohy:
2020-12-23_211814.pdf [394.06 KiB]
113 krát
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz