Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 18:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ahoj, chci si koupit od FLITE TEST model PT-40 z hnědých pěnových desek, kdysi jsem postavil stavebně vzdáleně trochu podobný model Aircore Colt z komůrkového plastu - tahle stavba lepením tavnou pistolí vypadá podle videí na podobnou zábavu. Poměrně nově jsou některé stavebnice této firmy na trhu i v bílém provedení a mě zaujalo, že v rozdílech uvádějí u tohoto bílého materiálu větší odolnost než dosavadní materiál. Hnědá barva je pro mě ok, snad bych to totiž pak ani nebarvil (s érem co nevypadá nijak extra je kolikrát větší zábava), ale na větší odolnost za stejnou cenu docela slyším. Máte už někdo s těmito materiály nějakou vlastní zkušenost?

Díky.

Martin


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 18:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Jedno éro už jsem od nich z tohoto materíálu měl a udělalo mi radost hned 2X.Poprvé když jsem ho koupil a podruhé když jsem ho s velkou chutí rozšlapal....už bych ho nebral ani zadarmo...ale třeba je hodně spokojených uživatelů těchto ér a já měl asi jen smůlu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já jsem stavěl FT modely jen podle plánků, neobjednával jsem přímo výřezy. To mi přišlo jako zbytečně drahé a zbytečně rizikové. Použil jsem desky Starlon z OBI (3mm) zpevněné nažehlenou laminovací fólií. Dobré to bylo, naučil jsem se na tom stavět letadla, zjistit kde mají slabá místa, a pak už si navrhuju letadla sám.

Postavil jsem postupně dvě nebo tři FT Mini Arrow a jednoho Mini Scouta.

Na rozdíl od předřečníka proti FT modelům nic nemám - jsou to jednoduše postavitelné modely s podrobnými videonávody. Lítají uspokojivě, byť samozřejmě ta jednoduchost stavby má různé kompromisy v pevnosti nebo v aerodynamice.

U Mini Arrow jsem musel rozšiřovat trup, aby se mi vešlo moje vybavení. U Mini Scouta jsem musel zpevňovat křídlo uprostřed, a stejně to po nějakém roce dvou sklaplo křídla při přemetu. Ale jinak to bylo pohodové letadýlko které pěkně lítalo a hlavně pěkně vypadalo.

Vlákno o Mini Scoutovi: viewtopic.php?f=16&t=82250
Vlákno o Mini Arrow: viewtopic.php?f=16&t=80581

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2020 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1297
Mám od nich Mini Sportster. Lieta to. Ale zle. Došla mi batéria, pristál som do vysokej trávy, pol hodina opravovania. EPPčku by sa nič nestalo, nehovoriac o konštrukcii. Okrem toho na tom hnedom sajrajte nedrží žiadna farba, vyzerá to ako splašená kartónová krabica, za seba vrelo neodporúčam. Možno modely s rozpätím cez 1.4m by lietali celkom v pohode, ale rozhodne ma to nepresvedčilo, že by som ešte niekedy v budúcnosti od nich nejaký podobný model chcel.

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2020 16:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Naprostý souhlas.Lépe bych to neřekl. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2020 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Však já neříkám, že bych si něco takového koupil nebo podle toho znovu stavěl. Ale jako pro člověka, který si vlastníma rukama chce postavit své první letadlo, chce aby to netrvalo moc dlouho, aby to bylo dobře zdokumentované, a aby se u toho nemusel moc rozhodovat ohledně materiálů, lepidel a dalších věcí, jsou ty FT modely výborné. Zatím jsem - ani zpětně nahlíženo - nenarazil na nic jiného, co by pro tento účel bylo srovnatelně dobré.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2020 21:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
YenyaKas píše:
...
Zatím jsem - ani zpětně nahlíženo - nenarazil na nic jiného, co by pro tento účel bylo srovnatelně dobré.

A co Eddie vs Otto od Jivaro, zkušenosti zde http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... 0#p1456161 ve vlákně lze najít i jinou inspiraci...

Diskuse na RCGroups https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -free-plan

Ještě diskuse v němčině https://www.rclineforum.de/forum/board1 ... 6770fc42b1
odkud jsou následující úpravy plánků
http://www.mfsg.de/Hallendoppeldecker.pdf
http://www.mfsg.de/Hallendreidecker.pdf

Tamtéž mne zaujala Andula http://www.mfsg.de/HallenAN2.pdf


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ale jo, srovnatelně dobře postavitelných a lítatelných modelů je spousta. Kromě Eddieho a Otta třeba Polaris, Jupiter Duck, a další. Ale takto polopaticky zpracované videonávody jako má FT fakt jen tak někdo nemá. I včetně toho, že zájemci prodají balíček vhodného vybavení (serva, regulátor, motor) na míru tohoto modelu.

Ale furt to beru z pozice úplného začátečníka, co lítal jedno koupené letadlo (nebo taky žádné), nikdy nic vlastního nestavěl, a teď si chce postavit první model ze "základních" materiálů jako jsou pěnové desky. Neví jak se to dělá, neví co použít k lepení, neví na co přesně dát pozor (obecně i u konkrétního modelu), atd. Potřebuje, aby mu to někdo ukázal od začátku do konce. A v tomhle je podle mě FT o námořní míli před ostatními.

Jak už pak člověk zhruba ví jaké jsou možnosti a co jde udělat jinak, tak si samozřejmě může vybírat i pěknější ale hůř zdokumentované modely, na RCgroups najde vlákna kde jeden a tentýž model staví různí lidé z různých materiálů (a v různých měřítkách), takže si pak sám může vybrat a upravit si, co jemu vyhovuje. A třeba i zjistit, jaké modifikace lidi dělají a proč. U mě jako první změna bylo použití UHU Poru namísto tavného lepidla - je to lehčí a výrazně líp se s tím pracuje, netuhne to tak rychle.

Neříkám že FT modely jsou nejlepší na světě - to ani náhodou. Ale jako první vlastní stavěný model je to určitě něco, co nejde jen tak shodit ze stolu - naopak jsou podle mého názoru pro tento účel velmi vhodné.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2023 16:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 454
Zdravím, tak tento modelář se s tím vůbec nepáře. A musím uznat, že mu to docela dobře lítá.
Pro ty co to neznají, tak tady je adresa.

https://www.youtube.com/user/julescrafter


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2023 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ovšem tohle obtloustlé Zero je geniální:
https://www.youtube.com/watch?v=o4P0wnHllc8

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2023 11:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 454
Musím se zde vyjádřit k výroku od Jameson:

Jameson píše:
Okrem toho na tom hnedom sajrajte nedrží žiadna farba, v........

A to je pěkná blbost. Koupil jsem si od nich dva modely v tom hnědém provedení. A jsou to, Storch a Buschwacker. Storcha ještě nemám natřeného, ale Buschwackera ano. A světe div se, normální latexovou barvou s tónovací barvou co se používá do třeba Primalexu. A drží to jak sviňa. Není to stříkané jen je model natřený štětcem s jemnýma chlupama. Žáné šmirglování jemným papírem, prostě žádná přednátěrová úprava.
Akorát jsem musel u Buschwackera prodloužit čumák o 4 cm, abych dosáhl správného těžiště a tudíž i dobrých letových vlastností. I když jsem do něj dal Lipolku 2200 mAh, tak byl pořád těžký na ocas. Asi jsem dal moc tavného lepidla dozadu.
Ale :!: všimnul jsem si u jednoho jejich videa, kde Josh váží ten dlouhý silon. Já jsem hned vzal taky dlouhý a zvážil jsem jej a světe div se ten jejich byl o dost lehčí. O kolik to si už nepamatuju, ale dělalo to dost.
A je škoda, že už se ty jejich modely sem nedováží, protože kdyby ano, tak bych si ještě nějaký koupil. Stavba těch dvou co mám byla pro mě moc příjemná relaxace. Prostě modely o "něčem jiném". :P

Oprava: spočátku jsem omylem uvedl model Old Fogey. Správně je to model Buschwacker. Již je to opraveno.
Old Fogeje jsem už stavěl podle plánku s červeného 6mm Starlonu potaženého oboustranně netkanou zakrývací textílií 19g na metr čtvereční. Lepeno ředěným Herkulesem. Dokonce mají některé potahové papíry jak jsem zjistil i větší gramáž. Dobře se s ní dělá je pevná a hlavně levná. Koupil jsem ji v drogerii.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 15:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 454
Další perlička. Ta stavba ani ne, ale to polétání je OK. :lol: Těch zajímavostí je tam vpravo ve videích dost.

https://www.youtube.com/watch?v=iKswt4VVfNs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz