Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2020 14:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2020
Příspěvky: 21
Ahoj kolegové,
delší dobu mi to vrtá hlavou - jaké jsou hlavní výhody bezpádla VS klasický pádlový systém? Chápu výhody pokud lítám akrobacii, že FBL má rychlejší odezvy, větší možnosti nastavení jednotek atd..

Nicméně pokud se bavíme o začátečnících a vlastně učení se létání, co je lepší a proč? Pokud teda pomineme záchranu na FBL systému, která má určitě smysl..

Zhruba nějakou představu mám, ale vlastně jsem nikde nenašel žádný článek nebo tak, kde by toto bylo srozumitelně popsané tak, aby to pochopil i začátečník..


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2020 15:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
FBL vrtulníky mají mnohem jednodušší mechaniku. Tzn mnohem rychleji se opraví, pokud dojde k pádu.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2020 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
A lítá to tak "roboticky" přesně. A je to stabilnější a méně náchylné na boční vítr a poryvy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2020 15:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Kromě toho má rotor bez padel menší odpor a tedy i spotřebu.

Padla jsou jednodušší na seřízení (pokud jsi mechanicky šikovný) a je-li vše správně tak to funguje jak má. FBL se programuje a tak tam lze zprasit nepřeberně věcí. Zároveň ale také nastavit nepřeberně možností...

Jinak FBL má "vlastní inteligenci" a dost věcí řídí/korigue sama, což překrývá specifika letu vrtulníku.

Padla to nedělají a musíš všechno upáčkovat sám. Jak vis, tak uhýbání v přemetu, rozdílé chování v levé/pravé zatáčce a vůbec všechno..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2020 16:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Padlový systém se dá pořídit levněji - stačí horší serva, levné gyro.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 11:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2007
Příspěvky: 707
Bydliště: Zlín
Ahoj, začínal jsem na pádlovém Hk-450. No s opravdu velkým křížem to šlo, ale bez něj to je divočina. Jako další jsem pořídil na modelbazaru (i teď tam jsou) pádlo T-Rex 500 a to už je jiné kafe. Pokud dodržíš základní nastavení, doladíš ve visu stopu a výchylky, můžeš si být jistý, že zvládne mnohem víc, než si myslíš. Pomalé na reakce to není v prvních dvou létech ani náhodou :), teď mám pádlo T-Rex 600N a je to opravdu živé, jednoduché na nastavení. FBL se zatím úspěšně vyhýbám z důvodu nastavení. Ondra

_________________
Díky za toto fórum.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 16:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2020
Příspěvky: 21
Díky všem za reakce - jen pro upřesnění, mám t-rex 450 PRO FBL se stabilizační jednotkou tarrot. Na začátek jsem musel teda nastavit menší výchylky a expa, ale do začátku je to prima, jen mě prostě zajímalo pro a proti obou variant, ideálně z pohledu obou uživatelů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 20:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
zeldaWR píše:
jen mě prostě zajímalo pro a proti obou variant, ideálně z pohledu obou uživatelů


Myslím že ne z pohledu obou uživatelů, protože většina lidí lítá, nebo lítala s obojím :wink:.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2020 11:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2020
Příspěvky: 21
dudaj píše:

Myslím že ne z pohledu obou uživatelů, protože většina lidí lítá, nebo lítala s obojím :wink:.


Ano, tak jsem to myslel. Prostě sepsat pro a proti od někoho, kdo to může porovnat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pádlo VS FBL
PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 13:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
* Možná jsem se nechal strhnout "bezpádla VS klasický pádlový systém" A to co mám na mysli patří jinam
** Oba dva níže uvedené systémy mají oba přes FLYBAR (s jiným principem) řízen úhel náběhu listů rotoru
BELL-system Bar with weights on the ends mounted 90° to the main rotor to gyroscopically stabilize it FB-R 90°
HILLER-system (Fly)Bar paddles=airfoils Aerodyn. force moves paddles bar into a different position FB-R 45°

*** U levné hračky koaxiálu jsem viděl 2xFB+weights BELL systém První na horním a druhý u dolního rotoru
Jaký to má smysl? Jak to funguje? Výhody vs Nevýhody? Stabilita? Jednodušší mechanické řešení?
Jde o řešení potíží ke kterým jsou více náchylné menší modely vrtulníků?

2xFB+weights BELL systém nalezen u těchto IR heli hraček
RC vrtulník MaDe Fly Wolf - https://www.datart.cz/rc-vrtulnik-made-fly-wolf.html
další Létající nad dlaní - https://www.zirafa-shop.cz/helikoptera-reaguje-na-pohyb-ruky-na-baterie-usb-kabel-led-svetlo-3-barvy/
jiná Zasažena cíleným paprskem z IR pistole stoupá, jinak se vznáší
https://www.megaknihy.cz/rc-autodrahy-a-doplnky/635895-helikoptera-na-dalkove-ovladani.html
Tector EXCEED Induction Flight
První tlačítko ON/OFF druhé tlačítko VZHŮRU/JEN VZNÁŠENÍ vlastně obdoba IR pistole
https://balando.cz/p/vrtulnik-na-dalkove-ovladani-detsky-dron?attribute_pa_barva=red
https://www.flipkart.com/tector-exceed-induction-flight-rc-helicopter/p/itm6a2914c97b785
____
EXCEED 2 IN 1 HELICOPTER | HOW TO FLY EXCEED HELICOPTER


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz