Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2020 6:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Od nového školního roku mám nastoupit jako vedoucí kroužku leteckých modelářů. Sice mám nějakou představu co a jak s těmi malými modeláři dělat, ale hodily by se mě i Vaše zkušenosti.
Je docela možné , že mé představy se trochu vymykají realitě, modelařím sice dlouho, ale nikdy jsem kroužek nevedl. Proto každá rada a zkušenost , o kterou se semnou podělíte je k nezaplacení a děkuji vám za ni.
V druhém pololetí bych chtěl začít se stavbou RESek. A v souvislosti s tím se ptám, zda Svaz modelářů těmto kroužkům poskytuje nějakou materiální pomoc ( stavebnice , RC soupravy apod. ) .
Děkuji Vám za Vaše rady a odpovědi Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2020 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Své představy vyděl dvěmi až třemi a pak budeš možná na tom co s dětmi tak tak stihneš. Hodně záleží na tom jak máš staré děti. Dnešní mládež je hrozně nešikovná... Já mám v kroužku sice velmi malé děti (5-9 let) ale je to tragédie, jako první jim dám skládat vlaštovku, už první krok a to přeložit papír na půl rožek na rožek je pro nadlidský výkon. Během roku se dostanu maximálně ke balsovým vystřelovacím letadlům a to ještě vypadají šíleně, pravdou je, že to prokládám ještě stavbou nějaké jednoduché vystřihovánky, stavbou lodičky na gumový pohon apod. Kolega má děti starší (10-15) ale nějak výhra to není, není zájem a rodiče to berou jako možnost kam na odpoledne uklidit děti. Šikovný je tak 1 z 10-15. Vím že jsme to tu už někde řešili a naráželi jsme na stejné problémy a závidím kolegům, kteří staví RC a konstrukční gumáky apod...

Nicméně držím palce a třeba na tu RESku dojde :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2020 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Samozřejmě záleží na věku a počtu dětí. Zkus si prostudovat stránky kolegy Hiesböka, případně stránky Model hobby magazínu, rubriku ke stažení . Najdeš tam jednak celkem jednoduché stavebnic a plánky různých házedýlek (stínové modely apod.). Osobně jsem pro začátek stavbou ze stavebnic, kluci se naučí jakž takž číst plánky a pracovat s díly. Jednoduché stínové modely jim jako stavebnici můžeš také vytvořit (není třeba to nechávat řezat laserem, stačí si udělat překližkovou šablonu a šmidlat to podle ní). Pěkný a létavý model je Malý Modelář - https://www.letadel-modely.cz/HPH-304S- ... r-d316.htm. Při troše pečlivosti to dokáže i začátečník. Jsou to prefabrikované díly, trocha broušení a křídlo už je potahované. Trup lepíme v jednoduché hřebíčkové šabloně, křídlo a celkové sestavení také (nějaké přípravky jsem vyrobil, chci, aby kluci viděli, jak dosáhnout potřebné přesnosti a jak proto vytvořit třeba jednoduché pomůcky). Kdybys o to měl zájem, můžeme se pobavit přes SZ. Pěkný model, a létavý, je MikroEasy. Plánek je ke stažení z MHM. Bohužel díky coronasvini jsme to nedodělali. Klukům jsem proto udělal fotonávod - https://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz/M ... fotonavod/ (komu se nelíbí, ...) a kdo chtěl, mohl si podle toho model udělat sám doma. Následujíc různá házedla jako Gino (od Hiesböka), nějaké A3 (také od něj) a pak třeba nějaký gumáček (stavěli jsme Bambi 3, ale nepatří k nejjednodušším).
Nevím, jak to budeš mít ty, ale kluci mají vlastní jen špendlíky, ploché štětce a lupenkové pilky (s příslušenstvím). Mám vrtačku a lámací nože, ale ty jsou kroužkové a kluci si je berou opravdu jen tehdy, když s tím pracují (nehodlám řešit, že si nožem, o kterém jsem nevěděl, něco udělají, nedej bože vzájemně).
Kluky "tlačím" i do kooperace, aby si vzájemně pomáhali a aby se naučili přitom také komunikovat (vysvětlit si co chci a jak to chci). Měl jsem tam kluka, který na otázku co bude dělat odpovídá "todle přidělám tímdle tamdle na to" a měl vůbec problém věci pojmenovat.
Lepidla používáme běžná - kanagom, disperzní, polyuretanová. CA také, ale spíše na opravy a jen pod dohledem (opět, nehodlám řešit s rodiči, že si kluk slepil prsty, nebo ho pálí oči).
Otázkou je také "strojní" vybavení, postupně to dokupuju - vrtačky typu Dremel, hoblík, nějaká bruska atd. Pokud časem půjdete do RC Modelů, tak to chce samozřejmě simulátor (na úplně začátky stačí i FMS, nebo demo verze od Multiplexu) a pak rádio s kabelem a jednoduchý model. My koupili Flopa II.
Počítej s tím, že k tomu kluci budou přistupovat jako ve škole - co máme udělat, jak to máme udělat (nejlépe nám to ukaž a ještě lépe udělej za nás) a ve chvíli, kdy to udělají, tak "mají hotovo!". Že je na modelu další hromada práce je v tu chvíli nezajímá, oni prostě své pro danou schůzku už udělali, víc si jim přece nezadal!
Mnoho z nich má problém s odtrhnutím se od mobilu - You Tube, FB, WA a další servery a sociální sítě a služby.
Na začátku roku všem, včetně rodičů říkám, že jsme zájmový kroužek, kde zájem o činnost v něm musí projevit sami kluci, v takovém případě pak bude mým zájmem jim předat znalosti a zkušenosti a něčemu je naučit. Kdo ten zájem projevovat nebude, o toho nebudu zájem projevovat já. Neřeším žádné schůzky rodičů a přátel kroužku, poznámky apod., prostě takovému adeptovi doporučím, aby si na další rok našel něco jiného (a už jsem to v několika případech i udělal).
Samozřejmě to chce se také "občas" dostat s kluky a jejich výtvory ven a zalétat si. Nejen, že se musí naučit seřizování, ale také musí vidět výsledek svého počínání. Nemusí to být každý týden, ale ne zas jen jednou na konci roku. Z technických důvodů začínáme rok stavbou draků a drakiádou (jsme pod DDM a materiál můžu nakupovat až po začátku roku, navíc musím zjistit, jakou mám pro daný rok sestavu - začátečníci, mírně a více pokročilí). Na konci roku pak děláme Malý velký letecký den, který je spojen i s jednoduchými soutěžemi - Miss eroplán a Král vzduchu (k tomu pár převážně modelářských cen) a anticena je "Zlomená vrtule" (dělám fakticky tuto cenu z dřevěného podstavečku a opravdové zlomené vrtule). Tu dostává ten, kdo na našem leteckém dni jako první rozbije, nebo výrazně poškodí svůj model.
Modely stavíme pro radost z práce a jejího výsledku na soutěže nechodíme, zkoušel jsem je přihlásit, ale nebyl mezi nimi zájem (škoda).
S RESkou nepočítej, aspoň ne na počátek. Budeš rád, když postaví něco jednoduchého a dostanou to do vzduchu. Na to už musí mít něco málo za sebou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2020 21:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
Před mnoha lety jsem začal chodit do kroužku, bylo nám 12let. Když mi bylo asi 17, tak jsem za vedoucího vedl asi 4 schůzky nováčků..... Teprve tam mi došlo, "o co jde"....
Je to jak ti píší kolegové, většina dětí jsou ukrutně nešikovní, vše jde pomalu, je to "uplácané", na resko za půl roku zapomeň.... Otázka je, jak "vybalancovat" práci v dílně a vlastní létání....sám nevím.
K doporučením bych přidal zajištění lékárničky s potřebami pro řezná poranění a být připraven zasahovat a také rozlepovač CA lepidel ... :)
Držím palce.... J.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2020 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě poznámku, aspoň pro ty, kteří už stavějí modely podle plánů (na RC) stavím vzorové modely. Jednak si zjistím pracnost, v takovém případě mohu udělat úpravy, které model zjednoduší (u Pluta jsem např. změnil sílu drátu na podvozek, takže hlavní podvozek je jednoduchý z trojky a ne dvojití z 2,5), jednak si (i sám pro sebe) připravím jednoduché přípravky (třeba na správné potlačení a vyosení motorové přepážky). Stavební čas musí násobit 3 - 4x (v podstatě z důvodů výše řečených), kluci ztrácí hromadu času kecáním (nezabráníš tomu) a pak přemýšlením o nesmrtelnosti chrousta (než se do něčeho pustí je také zážitek). Na modely podle plánů jim stejně kupuju různé polotovary pro zjednodušení a zrychlení (třeba náběžné a odtokové lišty). Byl tam kluk, který celé dvě hodiny, ač jsem mu to opakovaně ukázal, meditoval, jak má do kostry křídla zalepit žebra, když v odtokovce byly zářezy a všechno dělal na plánu (přes igelit). Pomůžu, ale nebudu to celé dělat za ně. Hlavně, že mamina měla starost, aby se kluk rozvinul, protože loni už někam chodil. Měl sice o některých věcech ánnung, ale v podstatě nic neuměl. Příští rok bude chodit zase jinam (takže věčný začátečník).
P.S. Pokud uvádím příklady nějakých "vohrábel", tak se jedná opravdu spíše o výjimky. Než, že by ostatní byli extrémně šikovní, ale nejsou to typy, kdy oni vezmou nástroj, tak já beru telefon a volám záchranku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2020 14:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2015
Příspěvky: 51
Blog: Zobrazit blog (3)
Modelársky krúžok vediem skoro 50 rokov v CVČ ( predtým Dom pionierov) a rukami mi prešli stovky detí. Počet na krúžku bol od 20 po 7-8 pri špecializácii na upútané modely. V poslednej dobe začíname jednoduché hádzadlo- napr. Čížkov Pinďa- zjednodušený sa volá Stehlik a upravili ho v Stropkove- má šírku krídla 50 mm, takže z balzy šírky 100 mm vyjdú 2 krídla vedľa seba. Osvedčila sa nám Sova s uhlíkovou trubkou
na trup- a poťah hlavice preglejkou 0,8 mm- je takmer nerozbitná a dobre lieta.
Starší robia súťažné veľké hádzadlá. V 2.polroku robíme gumáčika Brouček, alebo P30. robili sme už aj A3, a A1. S deťmi chodím na súťaže do blízkeho okolia- väčšinou Prešov, je tam letisko.
Pred stavbou ukazujem hotové modely a počas stavby staviam priebežne model o krok dopredu aby chlapci videli čo chceme na krúžku urobiť. Prvé hádzadlá sú z prírezov, ktoré pripravím dopredu aby sa dal model postaviť za 2 krúžky- potom hneď ideme zalietať na ihrisko a modely si odnesú deti domov, aby sa pochválili rodičom. Ďalšie modely už sa snažím zachovať pre súťaž.
Modely lepíme sekunďákom. Každé dieťa má vlastný aby sa učili šetriť- osvedčilo sa to.
Problém je ešte absencia na krúžku- väčšinou dorábam prácu pre neprítomných, aby mohli pokračovať s ostatnými, keď prídu. Keď neprídu, ostávajú modely do rezervy.
Koncom školského roka poriadame aj vlastnú súťaž H s pomocou miestneho klubu, ktorého členmi sa potom stávajú najaktívnejší členovia krúžku.
VLAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2020 21:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Z toho, co jsi napsal, nemůžeme efektivně poradit. Bude to akorát plácání.

Zkus napsat:

1) Jaké máš modelářské zkušenosti, s čím létáš, jakou cestou chceš jít (asi RC větroně, ale to se mi nejeví jako nejefektivnější cesta)? Jseš ochotný jezdit s dětmi na soutěže?

2) Kroužek je nový? Nebo byl vedený dříve někým jiným? Pokud ano, co dělali, jaké je vybavení kroužku, jak velké jsou prostory, kolik a jaký máš materiál skladem. Kolik dostaneš na materiál a dítě?

3) Kolik dětí je na kroužku, kolik je instruktorů, jak je kroužek dlouhý a kolikrát týdně( koli může jedno dítě dělat týdně). Jaká je skladba dětí - věk, začátečník, pokročilý, mazák.

4) Je v okolí jiný kroužek? Jeho vedoucí by Ti asi nejvíce pomohl. Nejbližší, který znám, je vedený Petrem Vašinou z LMK Ústí nad Orlicí.

Mohu dát jenom jednu radu. 19.9.2020 bude v Moravské Třebové - letiště Staré Město Mistrovství mládeže ve volném letu. Tam bude největší koncentrace vedoucích modelářských kroužků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 5:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Je pravdou, že kolega o kroužku, který má vést, v podstatě nic neřekl. Teď si rýpnu, asi se nedozvěděl "včera ", že kroužek povede (vyloučit se to bez jeho sdělení ale nedá, já jsem vzal vedení v září, týden před zahájení školního roku), takže řešit plán práce na rok až nyní, není nejlepší, nehledě na termín v září.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
taky přispěji svojí trochou do mlýna - svaz modelářů dělá nárazově podporu pro kroužky, je potřeba sledovat stránky a zároveň je potřeba mít u všech dětí licenci pak to funguje pěkně.
k práci v kroužku - u nás to děláme tak že první rok se kluci "pachtí s volňásky kde se dá perfektně naučit základním principům jak fungují letadla. Na zimu se mi loni povedlo zrealizovat stavbu modelů F1N wrona. Pokud jsou kluci šikovní tak druhý rok začnou s RC. K volným modelům se dá sehnat spousty plánků u nás se držíme Čížka ( pinďa a zuzka ) jako konstrukční jsem letos zkusili Ambro na které se dá tady na RC manii sehnat STL pro 3D tisk šablon. Jinak stavíme harryho ( stavebnice od Pelikána) podle plánu z prkének balsy. Pokračováním je pak dle libosti co se klukům líbí víc. Mám třeba i data na vyřezání P30 Monty. kroužek prokládám i "relaxem" pro kluky - Drony, Rc auta, dokud byly dostupné motory tak rakety a draci

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 12:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
DAF píše:
Je pravdou, že kolega o kroužku, který má vést, v podstatě nic neřekl. Teď si rýpnu, asi se nedozvěděl "včera ", že kroužek povede (vyloučit se to bez jeho sdělení ale nedá, já jsem vzal vedení v září, týden před zahájení školního roku), takže řešit plán práce na rok až nyní, není nejlepší, nehledě na termín v září.

Zdravím přiznám se , že o kroužku, který mám vést, moc nevím , vím jen to , že ve středisku volného času Asterix v havířově hledají instruktora https://www.asterix-havirov.cz/: " 19.05.2020 Volná pracovní místa. Pro školní rok 2020/21 hledáme vedoucího pro kroužek Leteckých modelářů – stavba házedel, vystřelovadel , volných a rádiem řízených modelů. " Volal jsem tam a domluvil jsem se s tou paní co to má na starosti. Já sám modelařím od svých 10-ti let ( je mě 63 ) jsem v důchodě a tak ten čas by byl. Navíc bych byl rád , kdyby se mě podařilo vychovat alespoň 3 modeláře ( Mé dospělé dcery mají samé holky ). Když se na modelářských akcích rozhlédnu kolem sebe , tak je to tam bez urážky samý "stařík." Zatím nevím ani kolik těch kluků bude , možná tam budou i nějací z minulého roku , možná už mají něco rozsestavěno .... Nechtěl bych s nimi sedět jen v dílně , jak bude něco hotovo , tak ven na plac a létat a soutěžit. Udělat výlet na nějakou modelářskou akci , aby kluci viděli co jinde neuvidí. Popřípadě domluvit exkurzi do nějakého aeroklubu . Prostě vzbudit u nich zájem nejen o modelářstí , ale i letectví.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 12:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
DAF píše:
Je pravdou, že kolega o kroužku, který má vést, v podstatě nic neřekl. Teď si rýpnu, asi se nedozvěděl "včera ", že kroužek povede (vyloučit se to bez jeho sdělení ale nedá, já jsem vzal vedení v září, týden před zahájení školního roku), takže řešit plán práce na rok až nyní, není nejlepší, nehledě na termín v září.

Zdravím přiznám se , že o kroužku, který mám vést, moc nevím , vím jen to , že ve středisku volného času Asterix v havířově hledají instruktora https://www.asterix-havirov.cz/: " 19.05.2020 Volná pracovní místa. Pro školní rok 2020/21 hledáme vedoucího pro kroužek Leteckých modelářů – stavba házedel, vystřelovadel , volných a rádiem řízených modelů. " Volal jsem tam a domluvil jsem se s tou paní co to má na starosti. Já sám modelařím od svých 10-ti let ( je mě 63 ) jsem v důchodě a tak ten čas by byl. Navíc bych byl rád , kdyby se mě podařilo vychovat alespoň 3 modeláře ( Mé dospělé dcery mají samé holky ). Když se na modelářských akcích rozhlédnu kolem sebe , tak je to tam bez urážky samý "stařík." Zatím nevím ani kolik těch kluků bude , možná tam budou i nějací z minulého roku , možná už mají něco rozsestavěno .... Nechtěl bych s nimi sedět jen v dílně , jak bude něco hotovo , tak ven na plac a létat a soutěžit. Udělat výlet na nějakou modelářskou akci , aby kluci viděli co jinde neuvidí. Popřípadě domluvit exkurzi do nějakého aeroklubu . Prostě vzbudit u nich zájem nejen o modelářstí , ale i letectví.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 13:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Díky za dospecifikování. Nyní mohu dát další radu.

Co nejdříve (centrum o prázdninách asi moc nefunguje) si domluv osobní návštěvu, prohlídni si prostory, vybavení, zásoby materiálu. Zeptej se na počet dětí a složení a zkus kontaktovat předchozího vedoucího. Pokud radši neutečeš, tak sem dej další informace.

S tím, co víš se kroužek nedá připravit a budeš improvizovat tak dlouho, že to znechutí děti nebo Tebe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Petr mě předběhl. V "mém" DDM teď jedou různé příměstské tábory a podobné akce. Škoda, že si se tam nepodíval ještě před koncem školního roku, věděl bys víc. Bez znalosti skladby kluků (a jejich dovedností), pokud tedy už kroužek jel, těžko něco pořídíš.
Já už mám určitý náhled na složení sestavy kluků na příští rok, tak už můžu více plánovat. Pro představu, na jaře dávám návrh rozpočtu na další rok, a to už vím, co s kterou "kategorií" budu stavět - začátečníci, mírně a více pokročilí, přičemž o přeskoku do vyšší kategorie rozhoduju sám podle výsledku práce toho kterého kluka. Snažím se práci plánovat tak, aby byly modely dokončeny v daném školním roce (letošek je výjimkou, není nutno vysvětlovat důvod) a kluci si je mohli vzít na prázdniny. O těch ať model klidně při létání rozbijí (a vyblbnou se s nimi), od toho jsou a budeme přeci stavět další.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2020 16:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
to: Kiwira

já tedy nedělám letadla ale lodě v DDM v Třinci cca 23 let. Souhlasím s ostatníma, že je třeba se co nejdříve setkat osobně s vedoucí v CVČ. Jde o to, aby nedošlo k nedorozumění jak z Tvé strany tak z jejich. Podle webu tam modelářské kroužky jedou, takže asi budou vědět o co jde.

Za mně:
- setkat se a zjistit jaké jsou podmínky
- nachystat se na to, že tam budou jak šikovní a znalí, tak naprosté nemehla s nezájmem a mnoho variant mezi tím. (mně nejvíc mrzí varianta šikovný bez zájmu, a trápí nemehlo se zájmem...). Z toho vyplyne různá rychlost stavby a pokud budeš chtít jak ve škole, aby všichni dělali stejnou věc najednou, tak šikovní se budou nudit a bude ti často chybět nářadí... Na druhou stranu, když každý dělá něco jiného, je to záhul, ale kluci jedou podle sebe...
- nenech se odradit, když se přihlásí třeba jen dva... jednak se s nima líp pracuje a taky za rok to může být úplně jinak.
- nenech se natlačit do vyššího počtu děcek. Myslím, že pro Tebe na začátek je 10 kousků maximum, pak nebudeš stíhat a děcka se začnou nudit. Někdy se vedení snaží navyšovat počty děcek aby měli vyšší příjmy a "prý je na to nějaká směrnice pro min. počet pro otevření kroužku"... ale ještě mi ji nikdo neukázal.
- nečekej, že bude nějaký enormní zájem o soutěže a exkurze....

Pokud bys chtěl hodit řeč jak to dělám já, můžem se domluvit a někde sejít. Z Haviřova do Třince to není tak daleko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2020 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V návaznosti na SHU, deset kluků je maximum zvladatelného pro jednoho vedoucího, a to ne vždy. Jedna z bývalých vedoucích suverénně nabrala 12 kluků, ač jsem vždy trval na max. deseti, byl to záhul. To nepočítám, že jsme měli prostorové problémy (malá učebna, málo a malých stolů atd.). Ideální bylo, když jsem měl deset kluků a z toho jeden chodil akorát v úterý a v dubnu a k tomu ještě třeba někdo nedorazil z jiného důvodu. Když jich bylo pět (období jarňáků, kdy každý obvod má jiný termín apod.), to se to pracovalo! Na každého jsem měl dost času. Bohužel můj kroužek je směsí, už jsem psal i dříve, od úplných začátečníků po mírně pokročilé, kteří jsou jakž takž schopni pracovat (skoro)samostatně. Tady to bohužel nejde jako ve škole rozdělit do tříd.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Petrkem a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz