Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 16:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
U většiny modelů mám křídla připevněna k trupu gumou. Do loňska jsem používal ručně dělaná oka z ploché gumy 5 x 1 nebo 6 x 1 mm. Letos jsem začal používat hotová gumová oka (bílá guma). Ale jak z ploché gumy tak hotová oka mě dlouho nevydrží. Po demontáži křídel ukládám gumy do polyetylenového sáčku a ten vkládám do trupu modelu, takže prakticky do tmy.
Poraďte prosím jak gumu ošetřovat aby déle vydržela. I by mě zajímalo, zda je stanovena délka oka k šířce křídla (třeba gumu moc napínám).
Za podněty děkuju.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
glycerin...

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Úplně nejlepší údržba gumy je žádná a předělat to na plastové šrouby. Já myslel, že ta doba vázacích gum alá. Fara je dávno za námi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 19:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 335
misamltr píše:
Úplně nejlepší údržba gumy je žádná a předělat to na plastové šrouby. Já myslel, že ta doba vázacích gum alá. Fara je dávno za námi.

gumový spoj je super i u 3D tisků takže zatím Fara forever ...
btw. ty bílý oka od pelikána taky používám a jsou na půl roku max. pak se rozpadnou. Tip na slušný gumy taky přivítám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 20:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Berounsko
Bílé gumy moc nevydrží používám https://www.aliexpress.com/item/4000109 ... 4c4daXtsim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 21:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . vázací a snad i letecká guma . .
Musím vážit slova . . už loni jsem zde měl "dištanc" za špatný sloh v kauze guma . . . bohužel jsem si svá slova nearchivoval . .
Za nimi si stojím.
Vem to nešť . .
"Vejkfíldy" F1B jsem nelítal, ale používal se roztok vody, glycerinu, mejdla (i s jelenem) , vymáchat, voklepat a do tmy, jak zde psáno, uložit.
Naše parta dědků si jako doplněk postavila Vosy pana Čížka . . . a už nemáme nikoho, kdo by byl schopen vlekat, dokonce okolo HK není ani
vhodný vrhací kopec, jako mají u "Slupských" vosištníci od Plzně a tak my gumicukem . . 4x4 mm. Osobně propaguji 5x5 . . . Neprošlo mi to...
První nákup 10m nám po pobytu na slunci asi po 6ti hodinách ztvarohovatěl jak těsto na štrůdl . . . Byla reklamace a distributor od Ostravy se omluvil. A poslal bezúplatně 10m gumy nové . . funguje a ošetřuji způsobem popsaným výše.
(rád bych přes SZ to se dvěma dotyčnými kritiky mého chování po roce probral . . zkusme to )
Skoro kolega Veka jede na kulatým silikonu . . proč ne. Má pravdu, kulatá nemá hrany, které trpí . . Ale zatím naše je OK.
My dědci s něhou totiž vzpomínáme na gumu Optimit 4x4 a praky z časů, kdy starý boty měly jazyky z kůže . . .
Pirelli 4x4 tu nebyla, škoda, kinetická energie projektilu by vzrostla . . a tu asi 5x1 pro gumáky dával na příděl Svazarm . .

L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 6:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
misamltr píše:
...Já myslel, že ta doba vázacích gum alá. Fara je dávno za námi.

U malých modelů to je nejjednodušší řešení. Také v případě špatného přistání se křídlo může relativně bezpečně oddělit a minimalizují se tak možná poškození modelu.
Gumiček nosím víc a pokud se mi nezdá, vyhazuju. Také jich dávám víc, aby v případě že za letu některá praskne, tam byla bezpečná rezerva.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 7:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2005
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha 4
Když jsem létal víc intenzivně, tak se mi osvědčila guma TanII. Nadělat z ní oka a používat jich vždy radši víc. Mažu silikonovým olejem.... a taky se to maže ricinem... od motoru. Nebo jsem používal gumová oka, které jsem dostal od poštovní doručovatelky. Ale beru jen ty, které mají přírodní barvu gumy, takovou tu béžovou. Jo a ještě jsme dlooouho používali staré gumy na zavařovačky, ale v dnešní době neznám dostupnost ani kvalitu.
Gumová oka z bílé, nebo barevné gumy se vždy rozpadli za nedlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Možná to bude znít divně ale já teda používám normální gumu do trenek. V galanterce mají různé šíře, stačí si vybrat, jediná nevýhoda je, že tam na jednom místě máte prostě uzlík, jinak je to v podstat bezúdržbové řešení a stojí to pár kaček..

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Údržba vázací gumy
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2020 19:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Děkuju za rady a to zejména kolegovi Leon. Pro dva modely jsem je už ošetřil a uložil. A teď budu čekat až pominou hlášená vedra (v 17,30 měřeno v okolí letiště 30,2 st.C- to na můj věk je trochu moc) a budu se těšit na letiště.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz