Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: AdmiRES
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2020 19:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vystavím můj (vedlejší) projekt palbě :-)
Po pár pokusech s Lidlgliderem (nic moc, samozřejmě) jsem usoudil že bych si mohl občas zavětronit a když už, tak se svézt na vlně RES modelů. Původní myšlenka byla že použiji neupravovaná žebra na Admirála II (odtud ten název), postupně jsem ale doplnil některé záležitosti a křídlo poněkud překonstruoval, i když profil a základní konstrukce jsou pokud možno zachované, i když to asi nebude zrovna "cool" a "in" a bude se to (dost) lišit od současných představ o výkonném modelu RES.
Kreslím to na dovolené, nejde mi to moc fofrem, ale snad se do konce prázdnin pustím do frézování.
Příloha:
AdmiRES.png
AdmiRES.png
[ 221.5 KiB | Zobrazeno 7596 krát ]


Hloubku žeber křídla jsem zachoval, uši budou také původní až po žebro 15. Spojku jsem zavrhnul, 2m se do slušného auta pod strop vejde v pohodě; zjednoduší to stavbu a snad i něco váhově ušetří. Torzní skříň ("D-box") také neošidím, prostě ji tam chci mít :-)
Ocasní plochy jsou spíš z Admirála III, výškovku možná udělám plovoucí. Určitě nechci kopírovat ty moderní (módní?) tvary ocasních ploch jiných RES modelů, budu rád když se to na první pohled odliší. Stejně tak trup bude dle možností jen zmenšený Admirálovský, ne taková ta vychrtlá tyčka.
Upevnění křídel ještě popřemýšlím, ona ta guma má taky něco do sebe, i když to vypadá archaicky :-)
Nečiním si nároky na kdovíjaké výkony, prostě to bude středně těžký dvoumetrový samodomo větroň na relax.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2020 20:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Je treba to vypocitat , tak aby se predek nemusel vubec dovazovat,pak muzes zachovat proporce puvodniho modelu. . Admiral k tomu ma disposice se svym dlouhym cumakem. Spe ialistou v tomto byla Laguna ,nadherne ero s 200g a i vice zavazim v cumaku. Plovouci vyskovka tak daleko a navic ve smerovce ti to zkomplikuje.Zmena puvodniho profilu ,paklize pocitas s vetsi hmotnosti plne vybaveneho era nebude hrat az tak velkou roli. I tak bych ubral z obrysu trupu par milimetru a navic jej zuzil z pohledu z hora. A vyskovku polozil na trup a ovladal jeji kormidla nebo pouzil delsi paku kormidla a timto by mohla byt vetknuta do smerovky jako celek. Za me slozite .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 6:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Když ses dobrovolně rozhodl úplně neřešit top výkonnost, nebylo by lepší to fakt udělat jako Admirála zmenšeného na 2m i se zachováním ocasu do T atd.? Tím by se to od klasické RES jasně odlišilo a bylo by to docela "cool", zatímco tak jak to kreslíš, to nutně bude každý porovnávat s běžnou RES... Navíc jak už tu padlo, to řešení s plovoucí výškovkou je zbytečně složité, přitom narozdíl od T za tu složitost nezískáš ani nějakou "exkluzivitu", za letu se to třeba od ocasek SambaRES nepozná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 7:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
Je treba to vypocitat , tak aby se predek nemusel vubec dovazovat,pak muzes zachovat proporce puvodniho modelu. . Admiral k tomu ma disposice se svym dlouhym cumakem. Spe ialistou v tomto byla Laguna ,nadherne ero s 200g a i vice zavazim v cumaku. Plovouci vyskovka tak daleko a navic ve smerovce ti to zkomplikuje.Zmena puvodniho profilu ,paklize pocitas s vetsi hmotnosti plne vybaveneho era nebude hrat az tak velkou roli. I tak bych ubral z obrysu trupu par milimetru a navic jej zuzil z pohledu z hora. A vyskovku polozil na trup a ovladal jeji kormidla nebo pouzil delsi paku kormidla a timto by mohla byt vetknuta do smerovky jako celek. Za me slozite .

Proporce jsou zachované. Profil také. Trup - bokorys bez změny, jen proporcionálně zmenšený a trochu zúžený. Výškovku na trupu mají ty ostatní modely RES = to neudělám :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 7:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.11.2014
Příspěvky: 52
Jakou hloubku křídla měl původní admirál?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 7:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... Admirála zmenšeného na 2m i se zachováním ocasu do T atd.? ...

Nad tím jsem chvíli přemýšlel, chce to ale vyztužit směrovku, T na ni klade větší pevnostní nároky (hvězda v trávě...).
Zkusím to prokreslit, byl by to pak opravdu Admirál II...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 7:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kaczka píše:
Jakou hloubku křídla měl původní admirál?

210mm

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 9:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Takže asi takhle nějak; bude se to opravdu lišit.
Příloha:
AdmiRES.png
AdmiRES.png
[ 117.29 KiB | Zobrazeno 7175 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 16:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Jen takový podmět. Nebylo by snazší, pokud křídlo bude vcelku udělat jeden větší brzdný štít jako to mám třeba K2000. Odpadne jedno servo a vlastně celá jedna sestava okolo druhého brzdného štítu. Co se týče ocasu T by bylo krásný, ale jak bylo řečeno pevnost na směrovku respektive kýlovku je pak značná, takže bych se s tím asi nemazal a prsknul dozadu motejla... Hmotnost by šla dolů a byl by větší prostor třeba pro dovažování vpředu nebo balast do větru atd...Ale je to čistě jen nápad...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 16:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.9.2019
Příspěvky: 130
Bydliště: Staňkov, ČR
Obrázky: 5
Je zvláštní, kolik je na světě radilů, teoretiků a jábychů. Většinou ale v praxi neplodných. Dělej si na svojí koncepci, jednak se mi líbí (těch rádoby superúčelných konstrukcí běhá po světě) a pak RESky jsou zábava, ne Olympijáda všehovesmíru :-) ...a tedy nejsnazší by bylo koupit hotový model renomovaného výrobce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 20:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Paolo-K píše:
Jen takový podmět. Nebylo by snazší, pokud křídlo bude vcelku udělat jeden větší brzdný štít jako to mám třeba K2000. Odpadne jedno servo a vlastně celá jedna sestava okolo druhého brzdného štítu. Co se týče ocasu T by bylo krásný, ale jak bylo řečeno pevnost na směrovku respektive kýlovku je pak značná, takže bych se s tím asi nemazal a prsknul dozadu motejla... Hmotnost by šla dolů a byl by větší prostor třeba pro dovažování vpředu nebo balast do větru atd...Ale je to čistě jen nápad...

Brzdy budou dvě; Admirál má vzepětí toho středu a to tam bude. Malých a malinkých serv mám dostatek, hmotnost mě netrápí, stejně převážně fučí.
Motejl a Admirál - no fuj!!!! Víc k tomu nemám :-D
Ano, T klade větší nároky, ale když mi to létalo v roce 1979 na jednokanál, tak to musí létat i dneska :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 22:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
jyrry píše:
Brzdy budou dvě; Admirál má vzepětí toho středu a to tam bude. Malých a malinkých serv mám dostatek, hmotnost mě netrápí, stejně převážně fučí.
Motejl a Admirál - no fuj!!!! Víc k tomu nemám :-D
Ano, T klade větší nároky, ale když mi to létalo v roce 1979 na jednokanál, tak to musí létat i dneska :-)


Jako jasný, že to poletí, o tom žádný pochyby. Já jen tak nějak vycházel z toho prvotního zadání. Žebra z Admirála a trochu upravený trup. Ta brzda, je první co mě napadlo, když je křídlo vcelku, neb je to konstrukčně nejjednodušší a nejlehčí. (rovný střed bez vzepětí by ale musel být tedy ústupkem při tomhle řešení) No a ten motejl, opět konstrukčně asi nejjednodušší řešení a v dnešní době počítačových rádií to není problém seřídit. Admirál vznikl právě jako zmiňovaný jednokanál a tak tam motejl asi těžko. Jak to vypadá je otázkou vkusu. Přeju ať se dílo podaří a lítá to dle představ.:)

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 5:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Já těch rozsypů na Admirála II už vyfrézoval... no... ani nevím kolik, ale odhad kolem padesátky to bude. Možná i víc. A ještě jsem ho létat neviděl (v současné době :-) ), ani jsem si ho nezačal stavět. I když se mi pořád líbí (asi ta potlačená nostalgie) :-) Takže pokud vytrvám, stvořím si jeho zmenšeninu a jak Tomáš správně připomněl, se vším všudy, tedy i s tím lomením středu a Téčkem; navíc vlastně budou jen ty spoilery, spíš na zkoušku co to umí, než abych je tam tak moc chtěl/potřeboval - nemám ambice na kdovíjaké soutěžení, ale co když to přece jen trochu slušně poletí :-D
To "RES" v názvu je spíš taková menší recese, reakce na tu vlnu pokusů oprášit kategorii pro mladé a dědky, něco jako byly národní RC-V2 než to (taky) zaplavily speciály z několika málo dílen.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 9:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Za mě, já tomu tvému projektu strašně fandím. Ale ne jenom já Vojto Stupak ten tvůj záměr zveřejnil chvíli po tvé úvaze, že by jsi do toho šel. Všechno co je do,, V,, stabilizuje.
Tuším jak se projev turbulence brzdíci klapky projeví na účinnosti výškovky tak vysoko postavené a vím, že částečne rozsypy jsou dnes již mimo misu. Kvůli ceny si jej koupi mnozí, ale stavba se odkládá, proto to není vidět. . Chtělo by dotáhnout do podoby kompletní stavebnice. Nostalgie vytvořila RES kategorii. Ty jsi jistě schopen ji povýšit ještě o stupeň výše. Držím palec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AdmiRES
PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 9:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 885
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, ještě by to chtělo připravit do čumáku malej motórek a bylo by to pro nás dědky. Jos


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz