Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyber vysilacky pro auto
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2020 19:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Ahoj. Dostalo se ke mne jedno auto ale potrebuji k nemu koupit volant. Orientuji se v radiach pro letadla a koptery ale ve vopantech jsem uplne ztraceny.
Budu s tim jezdit jenom rallye a mozna drift, takze moc kanalu nutne nepotrebuji. Potrebuji ale aby to zvladlo vic modelu, malo display a telemetrii. S cenou bych se rad vlezl do 3000. Vubec ani nevim po jake znacke se divat. Mohl by nekdo poradit?
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2020 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Za mě asi FlySky FS-GT3B nebo variantu C, případně prohledat fórum, jestli je k této vysílačce další info. Podle mě za ty peníze slušná souprava, levné, spolehlivé přijímače. Ale ty jsou koukám bez telemetrie...

Případně, kdybys chtěl být za frajera, tak FS-NB4. Tedy když nepočítám tu moji "samo domo 24ch" - to je ještě větší frajeřina. :)

a zkus ještě: viewtopic.php?f=29&t=86623&start=15
https://www.frsky-forum.cz/viewtopic.php?f=43&t=47

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2020 23:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
No, ideal by byl ten frsky. Teda pokud to bude splnovat pozadavky. Ale to bych se taky nemusel dockat jak je zname.
FS-NB4 uz je fakt asi overkill na moje potreby. I kdyz otoceni volantu na druhou stranu by se hodilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 11:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Ono telemetrii do 3000 Kč asi nebude úplně jednoduché sehnat. Možná z druhé ruky.
Ještě jsem viděl cosi od RadioLinku, ale s touhle vysílačkou nemám vůbec žádné zkušenosti. Na druhou stranu, RadioLink už nějakou dobu na trhu je, nemusela by to být špatná volba.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 20:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Dik za tip. Kouknu. Uprimne, telemetrie je neco na co jsem zvyklej z kopter a letadel. Nevim jestli je u aut az tak nutna. Nemam problem koupit vysilacku i z druhe ruky. Problem je, ze bazarovych ich moc neni. A dokazu pustit i neco malo vic nad 3k. To je jen ze bych se tam rad vlezl. Nepride mi totiz ze bych na moje hobby jezdeni potreboval neco uplne extra drahe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 20:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Ještě je tu taková "komplikovaná" možnost použít volantovku jako žákovské rádio, spojit ho s tím na letadlo a to by teprve ovládalo auto. Telemetrii pak zajistí rádio na letadlo/kopteru.
Řešení je sice krkolomé, ale třeba slušná 27MHz volantovka se dá sehnat i za 300 Kč, vytáhnout PPM není problém, případně vyrobit bezdrátové pojítko. Pravda na nějaké expedice by mohl být problém s přenášením, ale drift a rallye by mohlo být OK.

A ještě jsem se díval, že nemálo závodníků řídí auta normální pákovou soupravou.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 20:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Jo. Tohle reseni uz jsem taky nekde videl. Ale nosit na sobe kvuli tomu dva radia se mi uplne nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 21:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.2.2020
Příspěvky: 1
Flysky FS iT4 s telemetrií.Na Conradu se prodává pod názvem Reely GT4 EVO za 3290kč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 21:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Nebo jeste jsem nasel Futaba T3PV. U futaby budou pak ale drazsi primace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky
PříspěvekNapsal: ned 26.07.2020 7:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Futaba též vypadá dobře, přijímače se, když tak, dají za míň koupit do jiných výrobců. (např.: https://www.banggood.com/search/receive ... l?from=nav)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky pro auto
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2020 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
s dovolenim se prifarim do tohoto vlakna. Kluk ma par hracek na DO (auta, traktor..) premyslim ze mu to sjednotim na jednu vysilacku (a pri te prilezitosti prekucham vnitrnosti, sjednotim baterky, dam proporcionalni rizeni kam neni apod). ale narazil sem ze vlastne levne vysilacky jsou k jednomu modelu a nemaji profily. coz by asi bylo potreba protoze kazdy model ma jinak nastaveny trim rizeni napriklad. Mate tip na nejakou levnou, jednoduchou vysilacku volantovku ktera by zvladla vice modelu? telemetrie netreba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky pro auto
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 21:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2011
Příspěvky: 39
Bydliště: MORAVA
Otázka je co jsou pro tebe "levné" vysílačky …. výš zmiňovaná GT3B nebo vyšší GT3C se 3kanály (což pro traktor nebo osvětlení auta užiješ a dají se i flashnout až na 8 kanálů) mají paměť na cca.10 modelů kde lze jednotlivé trimování a spousta dalších funkcí pro každý model nastavit. Obecně většina vysílaček s displejem i když to bude jen dvoukanál bude paměť na více modelů mít .
I s vysílačkou bez paměti na víc modelů to jde řešit ... všechny přijímače spárovat s jedním vysílačem na nulových trimech , v modelech serva seřídit na střed a nulu a pak jednotlivě u každého modelu udělat kalibraci/párování regulátoru s vysílačem vytrimovaným na nulu . Není to sice už takový komfort ale funguju takto třeba s obyč GT2 na 3 modelech a zatím se nic nerozladilo ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky pro auto
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 14:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Ahoj, zkusím se zeptat i tady - pořídil jsem před časem FS-GT3C, kterou jsem na základě (asi ne úplně aktuální) článků vyhodnotil jako dobré startovní rádio se slušným poměrem cena/výkon. Věděl jsem, že je možné rádio upgradovat na až osm kanálů a s touto informací jsem do toho šel, blíže jsem to nezkoumal. Teď, když jsem dostavil svůj první kit WPL C44KM (mimochodem, za ty prachy hromada legrace jak při stavbě, tak v provozu) zjišťuju, že bych užil možná i více než tři kanály, které jsem obsadil defaultníma fcema auta jako plyn, zatáčení a řazení dvourychlostní převodovky. Rád bych si pořídil ještě nějaké drobnosti jako naviják, možná nějaký zvukový modul ale to už mi kanály chybí.

Začal jsem tedy zjišťovat jak na upgrade a ukázalo se, že je potřeba nějaký rozšiřující board (https://rc.305.cz/view.php?nazevclanku= ... 2016040004) který ale bohužel zdá se již nikde není dostupný.

Nevíte proto o nějakém prodejci, který by kit mohl mít k prodeji případně nemáte jej někdo nevyužitý v šuplíku?

Předem moc dík!

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky pro auto
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.6.2019
Příspěvky: 31
Obrázky: 0
A co to zkusit bez drátů, milý Marconi? :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber vysilacky pro auto
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 15:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Aha! Moc díky, musím to nastudovat. Jen teda v návodu se píše o FS-GT3B ale snad to bude fungovat i na GT3C

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz