Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Koupil jsem si sadu Air Brush pistole BD-134. Tryska 0,2 0,3 a 0,5 mm. Boční horní nebo dolní nádobka.
A k těm tryskám a jehlám bych měl dotaz. Dají se nějak trysky a jely identifikovat? Jehly má každá trochu jinou délku ale trysky jsou tak titěrný, že na tom není nic vidět. A to samý převlečná matka trysky, nevidím na nich žádný rozdíl.
U pistole je jen explozivka dílů, návod žádnej.
V pistoli má být z výroby namontovaná tryska a jehla 0,3 mm. Zbývající jsou v označených krabičkách.
Proč se na to všechno ptám? Origo montáž s tryskou 0,3 mm jsem chtěl zkusit, naleju barvu do horní nádobky a barva tekla z trysky.
Seřídit to nijak nešlo a tak jsem začál bádat jak je to s tryskama a jehlama.
Vytáhl jsem trysku a jehlu 0,3 mm a osadil 0,2 mm. Ta netekla a stříkala docela dobře. Všiml jsem si, že u týhle kombinace jehla vylejzá asi 2-2,5 mm z trysky. U původní kombinace pro 0,3 mm jehla nevylejzala vůbec. Když jsem zkusil trysku a jehlu 0,5 mm, tak jehla z trysky koukala snad 5 mm. Domnívám se, že se v tom někdo hrabal, či už ve výrobě prohodili jehlu 0,5 a 0,3. Když jsem je prohodil zpět, tak z každý trysky kouká špička jehly stejně asi těch 2-2,5 mm.
Mohl by jste mi prosím někdo, kdo má Fengdu potvrdit, jestli to koukání jehly cca 2-2,5 mm je správný? Případně jak ještě zjistit, která převlečná matka trysky patří ke které trysce.
K provozu: Seřízení maximálního množství barvy zadním dorazem je mi jasný. Vzadu je uvnitř utahovací kleština na seřízení základní polohy jehly zavřeno. Před ní je matka na seřízení odporu pružiny jehly. Má ještě jinou funkci?
A co seřízení průtoku vzduchu? Pouze tlakem přívodního vzduchu? Po odšroubování hadice vzduchu je uvnitř něco jako ventilek na pneumatice. Má to nějakou seřizovací funkci na průtok?
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2008
Příspěvky: 356
Bydliště: praha
Ahojky.

Mám BD-130 a myslím si že to bude podobný. Popsaný to není, chce si to opravdu dávat do zvlášť krabiček. Ale u tý 0,3 zůstaneš ;-)
Návod najdi na youtube = docela to dost pomohlo. Mám osazeno 0,3 trysku a jehlu a kouká ven tak 1mm.
Seřízení jak říkáš, průtok vzduchu je u mý 130 tlakem na spoušť, posunem dozadu se dávkuje barva. Stříkám CO2 lahví a mám tam tlak 3 bary = vyhovuje mi to tak.

Baisy

_________________
moje hračky
http://baisy.rajce.idnes.cz/letadla/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak nevím, jestli mám smolík a na pistoli je nějakej problém, nebo jsem měl "velký voči," co by to mělo umět.
Dnes jsem s tím chtěl stříkat asi 3 metry pruhů šířky 12 mm. Použil jsem trysku a jehlu 0,5 mm a spodní nádobku. Stříkal jsem Celoxem naředěným asi jak mlíko. Bohužel, i když jsem zkoušel vstupní tlak v rozsahu 1,5-3,5 barů, pistole nestříkala, prostě si nedokázala ze spodní nádobky nasát. Tak jsem vzal druhou spodní nádobku s nitroředidlem že pistoli propláchnu. A nic, ani samotný ředidlo si nedokáže nasát. To je nějaký hodně divný.

Tak jsem vzal horní nádobku a zkusil stříkat z ní. Taky se nic nedělo a tak jsem začal zkoušet stříkání na papír a laborovat s nastavením.
Zjistil jsem, že z trysky jde strašně málo barvy i když trysku otvírám na doraz a pokud je stříkanej předmět od trysky dál než cca 8 cm, tak Celox za letu zaschne na prach. Pokud je stříkanej předmět do cca 3 cm, tak dělá asi 5 mm širokou stopu, kterou tlak vzduchu rozfoukává na stříkaným předmětu do stran. Jestli jde něčím stříkanej paprsek roztáhnout, na to jsem nepřišel. Jestli je před tryskou deflektor nebo ne nemá žádnej vliv.
Zkusil jsem osadit trysku a jehlu 0,3 mm a ještě horší, hustotu mlíka to nezvládá, maximálně trochu obarvený ředidlo. Trysku 0,2 mm jsem radši nezkoušel vůbec.
Zkusil jsem vodový Unikolky barvy abych vyloučil to zasychání barvy za letu. Barva musí být jak voda, jinak to vůbec nestříká. Ve vzdálenosti cca 10 cm je paprsek průměr asi 12 mm ale jen to tak "pudruje", hrozně dlouho se musí stříkat do jednoho místa aby se plocha probarvila. Nastříkání půlky listu A4 trvalo asi 5 minut až mě bolí ukazováček. Takhle moc naředěný barvy skoro vůbec nekryjou...
Nevím co je špatně a proč ta tryska 0,5 mm dává tak málo barvy. Mám malou klasickou lakýrnickou stříkací pistoli s tryskou 0,6 mm a ta dokáže dávat tolik barvy a ta může být mnohem hustější, že se stačí jen chvilku zapomenout a už to na stříkaným povrchu stejká.
Smutný je, že jsem před koupí zavolal prodejci Fengda ať mi doporučí typ pistole na konkrétní použití co jsem mu vyjmenoval a zatím je to totálně nepoužitelný....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 1:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2008
Příspěvky: 356
Bydliště: praha
Ahojky.
Barvu používám Mr. Hobby. Ředím 1:1 a s tryskou 0,3 to jde hezky. Mohu nabídnout test u mě doma v Praze, pokud chceš.

Baisy

_________________
moje hračky
http://baisy.rajce.idnes.cz/letadla/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 5:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Také často řeším problém s barvami. Na fakt malé plochy jaké jsou u stavebnic aut, letadel tanků a pod.
Je to jednoznačné a používám originál barvy k tomu určené,.... výrobců je na to na trhu dost u mne zatím vládnou Valejo a Revell :D .
Jsou v malých baleních za relativně dost vysoké ceny :lol: ale dlouho i to malé balení vydrží.

No ale když nastane situace stříkat větší plochu třeba RC modelu tak se to už řádně prodraží s těmi kitařskými originály.
Hledám občas cesty jak ušetřit a zkouším ředit malířské akryly. Většinou zředěním přijdou o množství pigmentů, což se dá
vyřešit více vrstvami a neni až zas tak moc na závadu.

Už se mi ale i stalo že od stejného výrobce i stejné řady barev, třeba oliva fungovala skvěle a černá se zdrcla na kaši.
Takže je to takové hledání, zkoumání a hlavně nadávání u čistění pistole. :lol: :lol: :lol:
Tak ať se ti zadaří problém odstranit :D .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 7:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Já obdobnou pistoli občas používám, mám trysku 0,35 a hlavní úskalí jsou dvě. Ještě doplním, že používám 2 akrylové barvy na auta. Za prvé musí být barva opravdu hodně naředěná a musí se postupně stříkat hodně vrstev. Je to celkem vopruz, ale opravdu to jinak nejde. Za druhé, protože konečná vrstva je přeci jen tenká, musí být sjednocený podklad třeba plničem, jinak je vše pod barvou vidět. Proto tuhle pistoli používám opravdu jen na malé plochy nebo opravy a na zbytek jsem radši pořídit tohle
https://www.schneider-airsystems.cz/Products/pages/product-overview.aspx?foc=Strpistole---FSP-Mini-Vario-2/p-DGKD030290/
Dají se k ní koupit větší i menší trysky a myslím si, že na "větší modely je určitě lepší.
Jinak to, že nenasaje ani ředidlo z nádobky znamená, že něco není v pořádku (zalepený přívod, odvzdušnění apod.). Možná je na reklamaci....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem Fengdu zabalil a hodil do regálu, tudy cesta nevede, špatnej výběr pro danou aplikaci. Pořídil jsem klasickou lakovací minipistoli Schneider FSP AZ2 a hned ji prubnul. To je úplně jiný kafe, lze samostatně přesně seřídit průtok barvy, vzduchu a šířku paprsku jak potřebuju od cca 5 mm paprsku až do "prachu do ztracena".
Až bude nálada, tak tu BD-134 zkusím na něčem opravdu drobným, třeba paňákovi do kabiny a pořídím doporučovaný barvy Valeo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 8:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jen k těm barvám. pamatuji si, že před léty se prodávali barvy na plastikové modely třeba Tamyia nebo myslím Agama v úplně maličkých plechovkách a Humbrol byla plechovka mnohem větší, možná i 1dl. Teď už i ten Humbrol bývá v těch pidimidi plechovečkách.
Ty klasické minipistole sice chtějí velký kompresor, ale na klasické RC modely podle mě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 6:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Celeron píše:
.....Pořídil jsem klasickou lakovací minipistoli Schneider FSP AZ2 a hned ji prubnul.


Jakej k ní používáš kompresor? Myslíš, že by jí utáhnul kompresor, který má psaných 220l/min, 1500W s nádrží 24l?


Přílohy:
7828E498-CB3B-40E0-96F8-2C4759A710D3.jpeg
7828E498-CB3B-40E0-96F8-2C4759A710D3.jpeg
[ 88.36 KiB | Zobrazeno 2650 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 6:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
Celerone a neděláš něco blbě? U dvojčinné pistole pouštíš stiskem čudlu vzduch, posunem čudlu dozadu pouštíš barvu. Nastavení jehly je jen doraz, kam až tě to pustí. Vzduchu stačí docela málo, i pod jeden bar, když dáš málo prská, když moc, barva uschne před dopadem...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jakub37 píše:
Jakej k ní používáš kompresor? Myslíš, že by jí utáhnul kompresor, který má psaných 220l/min, 1500W s nádrží 24l?

Mám dvouválcovej Parkside, co byl snad jen jednou před cca 8 lety v Lidlu. V podstatě to je tenhle https://kompresory.heureka.cz/scheppach-hc-53-dc-5906102901/specifikace/#section 2KW, 410l/min, kotel 50l. Dnes jsem stříkal asi půl hodiny polyuretan a 100 ml barvy kompresor zapnul jen 3 x. Takže i poloviční litry za minutu naprosto bez problémů.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
JirkaA píše:
Celerone a neděláš něco blbě? U dvojčinné pistole pouštíš stiskem čudlu vzduch, posunem čudlu dozadu pouštíš barvu. Nastavení jehly je jen doraz, kam až tě to pustí. Vzduchu stačí docela málo, i pod jeden bar, když dáš málo prská, když moc, barva uschne před dopadem...

Tohle vše vím ale něco je opravdu blbě, když spodní nádobka nenasaje ani ředidlo. Já si myslím, že v tý sadě jsou špatně poskládaný kombinace jehla/tryska/ převlečná matka trysky. Je to Čína a soudruh a nebo dítě možná neměli při kompletaci zrovna svůj den. Už jen proč jsou jehly rozdílný dýlky v rozsahu skoro 20 mm? Je tam asi malej podtlak od venturky a nedokáže nasát těch cca 4-5 cm sloupce z nádobky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fengda BD-134
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2020 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak už vím, v čem je dílo. Ta převlečná matice trysky nesmí být utažená na doraz, protože jejím nastavením se mění šířka mezikruží mezi tryskou a převlečnou matkou trysky. Velikostí té mezery se vlastně nastavuje průtok ejektoru a tím i podtlak pro sání ze spodní nádobky. Jak to má človek vědět, návod u BD-134 žádnej. :roll:
Divný ale je, že matka po povolení jde dost volně a tak bude asi problém "trvanlivě" nastavit její polohu proti trysce. Zatím jsem přes matku přetáhl silikonovou hadičku, co polohu matky udrží.
Že je problém v tomhle nastavení mi poradil jeden starej fotograf, kterej má Aerograf, na kterým je převlečná matka trysky seřiditelná a dokonce má i zajišťovací kontramatku.
Čínskej soudruh asi předpokládal, že ve výrobě tu mezeru v mezikruží nastaví přesně a není potřeba ji udělat nastavitelnou.
Nojo, čemu se divit, další ojebanej čínskej sr.č. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz