Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Zdravím,

zakúpil som si 3D tlačiareň Prusa Mini.
Po zmontovaní a kalibrácii som vytlačil niekoľko pokusných objektov (píšťalka, logo a pod.)
Všetko bolo v poriadku.

Ale na druhý deň som chcel znova vytlačiť píšťalku a nastal problém.
Počas tlače, zvlášť keď ťahá rýchlo linky na vyplnenie spodnej alebo hornej plochy zrazu ako keby extruder preskakoval. Nie vždy, nie stále, a vtedy ani nevytláča filament.

Snažil som sa ponastavovať všetko možné, od prítlaku kolieska v extruderi, vyčistil som ho, vyčistil som trubičky, pretlačil filament cez trysku, nepomohlo.

Skúšal som aj tú techniku ťahania za studena, nešlo mi to .

Neviete mi poradiť?

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 11:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Může to být i blbý filament, změř si průměr... To už jsem zažil víckrát. Jinak nechci teoretizovat, Mini nemám a tak nevím přesně, které zkušenosti s "velkým Průšou" lze použít i na něj, konkrétně ale to s filamentem se i mini týká určitě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 11:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 164
mior píše:
Zdravím,

zakúpil som si 3D tlačiareň Prusa Mini.
Po zmontovaní a kalibrácii som vytlačil niekoľko pokusných objektov (píšťalka, logo a pod.)
Všetko bolo v poriadku.

Ale na druhý deň som chcel znova vytlačiť píšťalku a nastal problém.
Počas tlače, zvlášť keď ťahá rýchlo linky na vyplnenie spodnej alebo hornej plochy zrazu ako keby extruder preskakoval. Nie vždy, nie stále, a vtedy ani nevytláča filament.

Snažil som sa ponastavovať všetko možné, od prítlaku kolieska v extruderi, vyčistil som ho, vyčistil som trubičky, pretlačil filament cez trysku, nepomohlo.

Skúšal som aj tú techniku ťahania za studena, nešlo mi to .

Neviete mi poradiť?


Máš dobře připevněné kolečko pohonu na motoru extruderu? Stalo se mi že se červík povolil a dělalo to podobné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
tomashr píše:
Může to být i blbý filament, změř si průměr... To už jsem zažil víckrát. Jinak nechci teoretizovat, Mini nemám a tak nevím přesně, které zkušenosti s "velkým Průšou" lze použít i na něj, konkrétně ale to s filamentem se i mini týká určitě.


Filament je ten istý, čo bol dodaný s tlačkou - Prusament...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 11:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
To je blbé, Prusament bývá fakt slušný, tak to bude problém jinde, což může být složitější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 11:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Nevím jak je zkonstruovaná mini verze, ale v práci máme MK2s a tohle se mi stává když se filament v hotendu zahřeje a vytvoří váleček( případně se zohne) v ne moc temperované části a pohon extrudéru ho už neprotlačí dál. Tedy tipnul bych si že můžeš mít špatně složený extrudér a vše není doražené a nebo bowden nesedí přesně kde by měl. Tím pádem motor extrudéru přeskakuje. Většinou se ale filament nedá ani vytáhnout.
Zkus vyšší teplotu tisku 230° a uvidíš. Případně rozborka zborka.
Každopádně pokud to nepomůže, zkusil bych projít přímo průšaforum a nebo kontaktovat podporu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Cili ale píše:

Máš dobře připevněné kolečko pohonu na motoru extruderu? Stalo se mi že se červík povolil a dělalo to podobné problémy.


A tot nájdem a skontrolujem ako?

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 13:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 164
mior píše:

A tot nájdem a skontrolujem ako?


Neznám konstrukci extruderu Prusa Mini a nevím zda je dodaný s tiskárnou smontovaný.
Jedná se o ozubené kolo které podává filament a červík na hřídeli která má drážku se může povolit a dělá
problémy s vytlačením filamentu. Více viz obrázek níže ale fotka je z extruderu tiskárny MK3/S.

https://d17kynu4zpq5hy.cloudfront.net/i ... e6gfr.full

Tak to bude jinak má to nějaký převod a motor je na ose Z:

ZPŘEVODOVANÝ EXTRUDER
Pro snížení hmotnosti extruderu jsme extruder motor přemístili na sloup osy Z. Extruder motor používá 3:1 převod a posunuje tak 1,75mm filament skrz PTFE trubičky přímo do 0,4mm trysky extruderu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 13:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 164
Problém může být opravdu v pohonu viz odkaz níže od času videa 0:52, demontáž a kontrola by neměla být žádná věda.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 14:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Mě se stejný problém objevoval u Anet A8, nakonec jsem zjistil, že v hotendu extrudéru byla krátká ta teflonová trubička a ta se posunula směrem nahoru a vytvořila volný prostor mezi tryskou a právě tou trubičkou a tam se hromadil natavený, ale ne zcela roztavený filament a podavač to nedokázal protlačit a tak přeskakoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 15:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Curtiss píše:
... u Anet A8, nakonec jsem zjistil, že v hotendu extrudéru byla krátká ta teflonová trubička a ta se posunula směrem nahoru ...

Tomu jsem u Anet A8 zamezil použitím té závitové trubičky s osazenou dírou - teflon teď nemůže dolů - tam ho drží tryska, ani nahoru - tam ho drží zmenšený průměr v závitové trubce.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Jo, to mám od začátku, ale asi z výroby tam byla ta teflonová trubička krátká, takže se mohla posunovat. Koupil jsem novou a udělal ji na míru a od té doby klid :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 8:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jinak tedy nechci tazatele deprimovat, ale včera ke mně dorazily nějaké interní drby přímo od Průšů, při kterých mi bylo naznačeno, že kupovat Mini není nejlepší nápad, protože s tím mají dost problémy. A mimo jiné šla řeč právě o extruderu :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Bezva. Opravdu skvělá zpráva. V této situaci, kdy na tento zázračný stroj čekám 6. měsíc (5 měsíců a skoro týden od objednávky) už začínám být trochu rozrušený a x-tý termín opět nedodržený. Nakonec se tady ještě dozvím tady takové potěšující zprávy. Po posledním chatu mi po stěžování na nedodržování termínu a dotaz, jestli se dá objednávka zrušit bylo sděleno: Chápu (odpověď místo omluvy za termíny) a: Mám tu objednávku zrušit?
Opravdu začínám přemýšlet, že ten krám opravdu nevezmu a koupím něco jiného. A to jsem chtěl Průšu kvůli tomu, že to má vychytané... To jako skoro půl roku čekat a pak stejně dostat nějakého zmetka? Co na to říct?
MK3S nechci, takové peníze za to nedám.
Chápu jen to, že tisknou štíty pro záchranáře, ale o tom, že kvůli tomu (tedy nejspíš) se posunují termíny nikde ani slovo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Před chvílí na chatu po dotazu na technické problémy, konkrétně přeskakování extruderu při tisku odpověď:
Hotend se může ucpat stejně jako u každé FFF tiskárny.
A po dotazu, jestli je tedy vše OK a jestli je tiskárna bezproblémová byla odpověď:
Občas nějaký problém nastane, ale nic co nelze jednoduše opravit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz