Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cloud Dancer
PříspěvekNapsal: ned 23.02.2020 22:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
CLOUD DANCER

Ahojky všem!
Ve svém "stavitelském obžerství" jsem dospel až k "Oblačnému tanečníkovi" : konk. k výřezům od fy. Flyingwood
http://www.flyingwood.wbs.cz/Motorove-modely-do-2000-mm-.html?vyhledavani=&vsude=&list=&xmlid=1608242#detail
ve verzi/rozpětí 1600mm. Původní model je od Freda Reese/(-ho) Má to být cvičný akrobat.
A ať jsem pátral,jak jsem pátral -tohle éro snad RCmanie nezná,v RCalbu je jenom jeden model -bez bližších údajů...
Takže má otázka zní: Je tu někdo,kdo tohle éro postavil (verze se žhavíkem 6,5ccm) a létal s ním. Zkušenosti? Rady? Díky za echo. S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Cloud Dancer
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 14:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
Ahoj model jsem stavěl před dvěma lety. Sice na elektriku, ale stavebně to není rozdíl, létal skvěle, po sezóně jsem ho prodal. Co konkrétně Tě zajímá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cloud Dancer
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2020 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Ahoj a díky za echo.
No-potřeboval bych právě info ohl. verze se žhavíkem-umístění serv kvůli vyvážení,zda někdo použil i vztlak. klapky... a nepohrdnu ani pár fotkama ze stavby... S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cloud Dancer
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2020 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sagitt62 píše:
...umístění serv kvůli vyvážení,... S62

Tenhle konkrétní model neznám, ale obecně, není problém postavit model a mít přípravu v trupu, abys mohl destičku se servy při vyvažování posunout, po nalezení správné polohy jí zafixovat (přilepit, přišroubovat). Samozřejmě už mám předpřipravená táhla (také něco hmotí), která jen v trupu upravíš délkově a přiděláš vidličky na uchycení k pákam serv. Většinou v trupu bývá nějaký prostor, abys to mohl posunout o kousek sem nebo tam. Případné drobné nedovážení už lehce doladíš.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cloud Dancer
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2020 15:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdarky DAFe.
Copak o to,šoupací servozákladnu-to dělám takřka vždy,když to jen trochu jde. Ale třeba u toho zapráskanýho Allegra jsem musel úplně na závěr zbastlit speciál díru do už hotového(!!!) trupu na příjímačový pack,bych éro dovážil. A to mi to po celou stavbu teor. tak pěkně vycházelo. :lol:
A deska se servy měla pohyb /+-/ 28mm. A stejně to nevyšlo,k servům bych se nedostal,olovo v ocasu jsem vozit nechtěl... A proč to nevyšlo netuším,já si tam i napočítal hmotnost patřičného potahu... :oops: Tak se raději optám,třeba už se někdo trápil za mě. :mrgreen:
S62


Přílohy:
Cloud Dancer 1600mm.jpg
Cloud Dancer 1600mm.jpg
[ 605.31 KiB | Zobrazeno 3117 krát ]

Allegro vyvažování1.jpg
Allegro vyvažování1.jpg
[ 94.75 KiB | Zobrazeno 3114 krát ]

Allegro-otvor pro aku.jpg
Allegro-otvor pro aku.jpg
[ 110.27 KiB | Zobrazeno 3114 krát ]


_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cloud Dancer
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2020 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V tomto ohledu je fólie sviňa (ono v podstatě jakýkoliv potah), taky jsem si to richtoval a těšil se, jak mi to krásně vyjde a pak jsem serva sunul hóóódně dopředu. Ono se to nezdá, ale gram vzadu jsou takové 4 (i víc) vepředu. Ještě je někdy možné udělat změnu serv o různé hmotnosti těžší za lehčí, nebo obráceně, tedy pokud nejsou pinktlich v těžišti, ale nějaký ten (znatelný) centimetr za nebo před.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz