Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 22:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Dobrý večer přátelé, začátečník potřebuje opět poradit. Prosím tedy zkušenější o radu. Zkoušel jsem hledat, ale úplně jsem neuspěl.

Mám problém s uchycením pák do křidélek mého epo letadla. Zkoušel jsem křidélka vycentrovat, ale nedařilo se to. Zjistil jsem, že páky na obou křidélkách mají vůli - nejsou bohužel uložené přes karbonovou výztuž křidélka, ale jen do pěny (viz foto). Asi jsem při instalaci pák moc zatlačil a tím se to celé uvolnilo. Přemýšlel jsem, že bych páky vyměnil, ale bojím se to odmontovat, abych křidélka neoddělal úplně (je to nacvakávací a nejde s tím hýbat zpět). Přemýšlím, že bych uchycení páky zpevnil plastovou výztuhou. Zkusil bych o něco větší tenkou plastovou destičku nalepit přes to, ale nevím čím. Poradíte mi prosím jakým lepidlem? Mám doma běžné vteřinové lepidlo, tavnou pistoli, chemoprén extrém, dvousložkové epoxy 5 min. lepidlo. Přemýšlel jsem, že bych možná do mezírky mezi pěnou a plastovou pákou jen kápnul lepidlo a nechal to ztvrdnout. Chtěl bych se zeptat, jestli je některé z těch lepidel na lepení plastu k epo vhodné. Jestli ne, tak poradíte prosím jiné? Příp. jiná řešení jak to vyřešit? Počítám s tím, že už to bude permanent a kdybych tu páku při nějakém karambolu zničil, musel bych kupovat celé křídlo.

Předem díky moc.

Zdraví
MSK


Přílohy:
20200219_214711.jpg
20200219_214711.jpg
[ 50.78 KiB | Zobrazeno 2585 krát ]


_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 22:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.3.2018
Příspěvky: 195
Ahoj,

neni nutny v tom hledat nejakou velkou vedu. Zakapni to kolem ridkym vterinakem, zastrikni aktivatorem a uvidis jeslti se vule polepsi. Pokud ne, uplne stejnym zpusobem muzes, jak jsi psal, udelat preplatovani z tenky desticky treba ABS z vystrazny tabulky co se daj koupit v nejaky Baumaxu ci jinym podobnym kseftu. Kdyz ji trosku srazis hrany, aby to alespon nejak navazovalo na plochu kolem, tak to bude mit i nejakou "stabni kulturu". Aerodynamiku takhle malyho kousku s minimalni vyskou bych u "kulicek" nijak zasadne neresil ;-)

GH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 1:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
msk píše:
Dobrý večer přátelé, začátečník potřebuje opět poradit. Prosím tedy zkušenější o radu. Zkoušel jsem hledat, ale úplně jsem neuspěl.

Mám problém s uchycením pák do křidélek mého epo letadla. Zkoušel jsem křidélka vycentrovat, ale nedařilo se to. Zjistil jsem, že páky na obou křidélkách mají vůli - nejsou bohužel uložené přes karbonovou výztuž křidélka, ale jen do pěny (viz foto). Asi jsem při instalaci pák moc zatlačil a tím se to celé uvolnilo. Přemýšlel jsem, že bych páky vyměnil, ale bojím se to odmontovat, abych křidélka neoddělal úplně (je to nacvakávací a nejde s tím hýbat zpět). Přemýšlím, že bych uchycení páky zpevnil plastovou výztuhou. Zkusil bych o něco větší tenkou plastovou destičku nalepit přes to, ale nevím čím. Poradíte mi prosím jakým lepidlem? Mám doma běžné vteřinové lepidlo, tavnou pistoli, chemoprén extrém, dvousložkové epoxy 5 min. lepidlo. Přemýšlel jsem, že bych možná do mezírky mezi pěnou a plastovou pákou jen kápnul lepidlo a nechal to ztvrdnout. Chtěl bych se zeptat, jestli je některé z těch lepidel na lepení plastu k epo vhodné. Jestli ne, tak poradíte prosím jiné? Příp. jiná řešení jak to vyřešit? Počítám s tím, že už to bude permanent a kdybych tu páku při nějakém karambolu zničil, musel bych kupovat celé křídlo.

Předem díky moc.

Zdraví
MSK

Skus to zapichnut do tej drazky vedla.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 7:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
gul halmhat píše:
Ahoj,

neni nutny v tom hledat nejakou velkou vedu. Zakapni to kolem ridkym vterinakem, zastrikni aktivatorem a uvidis jeslti se vule polepsi. Pokud ne, uplne stejnym zpusobem muzes, jak jsi psal, udelat preplatovani z tenky desticky treba ABS z vystrazny tabulky co se daj koupit v nejaky Baumaxu ci jinym podobnym kseftu. Kdyz ji trosku srazis hrany, aby to alespon nejak navazovalo na plochu kolem, tak to bude mit i nejakou "stabni kulturu". Aerodynamiku takhle malyho kousku s minimalni vyskou bych u "kulicek" nijak zasadne neresil ;-)

GH


Děkuju. Jen ještě jednu otázku - řídký vteřiňák a aktivátor? Řídký vtěřiňák asi mám, je to obyčejná tubička za cca 30 Kč. Ale aktivátor? Poradíš mi nějaký konkrétní produkt? Šlo mi hlavně o to, jestli obyčejné vtěřinové lepidlo neleptá epo. Abych to neoddělal úplně.

Ještě jednou díky.

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 7:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Co to je za letadlo?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 7:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
LV píše:
Skus to zapichnut do tej drazky vedla.


V té drážce vedle je výztužný závěs křidélka a pak už by to bylo od serva hodně vyosené. Ale děkuju, na té fotce to není vidět.

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Aktivátor urychluje reakci, jinak schnutí trvá delší dobu. Pokud máš trpělivost, jen to zakápni tím vteřiňákem a chvíli podrž. Lepil jsem model z EPP bez aktivátoru a také to lítá.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 7:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 532
Bydliště: ČR
Zdravím,
msk - aktivátor koupíš v modelářské prodejně. Vyplatí se před použitím vyzkoušet na místě ,kde to nevadí, jestli náhodou nějak nereaguje s lepeným materiálem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 8:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1870
Bydliště: Blatnica, SR
Ak to ide úplne vytiahnúť von, tak by som to vytiahol, kvapnul tam sekunďák a strčil naspäť, chvíľu podržal.
Alebo v tej vôli to trošku nadľahčiť, kvapnúť aby to vošlo pod tú umelú hmotu a pritlačiť.
Treba ale dodať, že aj po tej chvíľke podržania to chce aspoň 10-20 min. nechať tak. Ten sekunďák nie je až taký sekunďák, i keď počiatočná prídržná sila je veľká a takmer okamžitá.
Aktivátor som zatiaľ nikdy nepoužil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 19:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pokud si chceš vyhrát tak to zacvakávací zajištění jde za pomoci větší jehly vyndat,pokud nechceš investovat do aktivátoru tak lze velmi dobře použít tavku kterou máš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 20:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
msk píše:

Děkuju. Jen ještě jednu otázku - řídký vteřiňák a aktivátor? Řídký vtěřiňák asi mám, je to obyčejná tubička za cca 30 Kč. Ale aktivátor? Poradíš mi nějaký konkrétní produkt? Šlo mi hlavně o to, jestli obyčejné vtěřinové lepidlo neleptá epo. Abych to neoddělal úplně.

Ještě jednou díky.

Aktivátor asi neleptá nic. Vteřiňák neleptá EPO (evidentně tvůj model).
Jediný problém spíš teoretického rázu je, že aktivátor může urychlit reakci až tak, že dojde k lokálnímu zvýšení teploty. Proto nestříkat aktivátor na prsty pokryté ještě vlhkým vteřiňákem. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada - volné páky křidélek
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2020 10:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Přátelé děkuji všem. Pro jistotu jsem vtěřiňák vyzkoušel na neexponovaném místě a už je to přilepené a drží to krásně. :)

Letu zdar!

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz