Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pozor na Banggood!
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Dovoľte mi, aby som sa s vami podelil o moje skúsenosti s Banggoodom za posledné mesiace.
Dopredu poviem, že som z tohto šopu objednával mnohokrát a v podstate bez problémov, ale v poslednom období to už neplatí.

V posledných mesiacoch som vytvoril dve objednávky:
- objednal som si zdroj - https://www.banggood.com/720W-24V-30A-T ... rehouse=CN

Tento zdroj prišiel zabalený v papierovej krabici a igelitovom sáčku, teda žiadna bublinková fólia ani iné vypchávky proti nárazu. Hneď po vybalení som videl, že skriňa zdroja je pomačkaná. Povedal som si, že ak pôjde, nevadí, plechy vyrovnám. Zdroj som zapojil, ten sa na sekundu rozbehne a hneď vypne. Meraním som zistil, že na obale zdroja sa objavuje striedavé napätie 65 Voltov a uzemnenie pláva v lufte.
Podstatné je to, že som zdroj riadne reklamoval, najprv cez ich stránku, kde som uviedol popis a fotky a keď nebola žiadna reakcia, tak som kontaktoval cez čet hotlaj. Tam som zase všetko uviedol, nahral fotky a bolo mi sľúbené, že mi to refundujú. Zase nič, a po dlhej dobe prišiel mejl, že mám znova poslať popis, fotky a aj video, že to nefunguje.
Urobil som tak a bola mi priznaná reklamácia. A keďže zdroj už na sklade nemajú, nech mi vrátia peniaze.
Ponúkli mi iba 20 dolárov, čo ma značne nasrdilo!
Odpísal som im, že chcem plnú sumu, lebo zdroj mi je na nič, nemožno ho používať.
Tak mi ponúkli 30 dolárov...
Znova som napísal, že očakávam plnú sumu...

Druhá objednávka bola na zvukový modul, vytvorená 14.1.2020:
Zásielka mi stále ukazuje, že bola vytvorená objednávka logistiky. Nič viac.
Keď som im písal cez čet, tvrdia mi, že zásielka je IN Transit, čo je blbosť, lebo by to trekovací systém vykazoval...
Maximálna neochota moje problémy riešiť - iba samé výhovorky, výhovorky.

Takže neviem, ale mám pocit, akoby sa čínska ekonomika prehrievala a koronavírus ochromil aj počítače...

Takže bacha, Banggood už nie je čo býval.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Poroz na Banggood!
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Se zdrojem nijak nepomůžu, ale oni měli teď skoro měsíc svátky, třeba na aliexpressu psali že objednávky budou vyřizovat až po 18.2. mě tam už některé věci visí zaplacené už skoro měsíc. U jedné mi napsali že zboží zašlou (snad) až na přelomu březen/duben že z důvodu viru nemají lidi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poroz na Banggood!
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 11:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
mior píše:
Ponúkli mi iba 20 dolárov, čo ma značne nasrdilo!
Odpísal som im, že chcem plnú sumu, lebo zdroj mi je na nič, nemožno ho používať.
Tak mi ponúkli 30 dolárov...
Znova som napísal, že očakávam plnú sumu...

Tady je výhodou ochrana PayPal. Tedy v případě, že bylo takto placeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poroz na Banggood!
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 14:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Čo ? koniec sveta? aha nie, iba jeden zmršený balík a jeden oneskorený kvôli sviatkom a možno vírusu... :lol: :lol: Názov témy ako z Nového času :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poroz na Banggood!
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
PeePoTN píše:
Čo ? koniec sveta? aha nie, iba jeden zmršený balík a jeden oneskorený kvôli sviatkom a možno vírusu... :lol: :lol: Názov témy ako z Nového času :roll:


Vôbec nie! Sviatky im skončili 4.2., tak to písali priamo na BG.

Balík sa samozrejme môže zmršiť aj oneskoriť - v tom počte sa to stane a stalo sa to aj mne viackrát! A vždy to šlo vyriešiť k obojstrannej spokojnosti. To ale teraz neplatí!

Pointa je v inom - v totálnej neochote riešiť problém vecne.
Ako by sa Tebe páčilo, keby si za svojich 50 dolárov dostal nepoužiteľnú vec, riešiš colnicu, vyplatíš colný dlh a reklamáciu robíš na trikrát a nakoniec ti ponúknu smiešnych 20 USD?
Povedal by si, že je to dobre?

A v druhom prípade - keď ich nachytáš, že klamú a tvrdia, že balík je na ceste (in tranzit) a pritom ich vlastný sledovací systém povie, že bola iba zadaná logistická objednávka, teda verejne klamú - to by si bol tiež spokojný? Balík s hodnotou 100 eur a povedia Ti, že máš čakať 60 dní?

No ja taký pracháč nie som, aby som bol s takýmto riešením spokojný!
Keby mi rovno povedali, že nestíhajú kvôli korone, a že to vtedy a vtedy vypravia, tak som ústretový, ale takto naozaj nie!

Ale možno niekto iný len mávne rukou a povie, no bóže, nejakých 150 eur...

Toto vlákno som napísal ako upozornenie, že sa niečo zlomilo a môže sa to stať aj iným. Lebo ja som nejednal s jednou jedinou osobou v BG, ktorá sa zle vyspala, ale so šiestimi ľuďmi - a to už nie je náhoda, to je systémová chyba! Nadobudol som pocit, že dostali inštrukcie takto jednať. Proste horí a oni zachraňujú svoj biznis na úkor zákazníkov...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na Banggood!
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 20:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 154
Jistý problém jsem měl taky s Bangoogem ale stalo se to jenom jednou. Protože platím přes Paypal a zboží do 40 dnů nedošlo, reklamoval jsem to u Paypalu ten mi vrátil peníze na účet a jak si to Paypal vyřídil s číňanama mě už nezajímalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na Banggood!
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Aj ja a ten PayPal využijem. Ale sám PayPal píše, že dišputu možno otvoriť, až zlyhá komunikácia s predajcom (čo má samozrejme zmysel).

Preto tá komunikácia a z mojej strany snaha o rozumné vyriešenie.
Ale ak to nepôjde, obrátim sa na PayPal.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na Banggood!
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 18:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Na BG mám ke stovce objednávek, ale poslední půlrok mě to taky přestává bavit.
Zaprvé obkoukali systém "výhodných slev", kdy něco nabízí s 69% slevou a je to o dolar dražší než včera bez slevy (jasně, tohle je všude, ale BG se tomu dlouho vyhýbal a teď to naopak dotáhli do absurdní podoby)
Zadruhé jsou hodně drazí - na ali nebo ebay se stejné věci dají najít často výrazně levněji.
Zatřetí jsem tam (poprvé a naposled) koupil holce sandálky (byly koupený v zimě, takže je vytáhla až po několika měsících). Po jednom nošení se obě rozškubly. BG mi až po několikeré urgenci a hrozbě, že u nich přestanu nakupovat, vrátili 50% ceny.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz