Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.11.2019 18:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ahoj všem:
Docela pilně jsme prošel všechna možná vlákna, nicméně mám spíš dotaz ohledně přímého srovnání: Chtěl bych nějaký R.E.S. model, ale spíš jen tak na rekreační poletování než na soutěže. Podmínkou je,aby to byl rozsyp a mohl bych si to "dřevěné lego" sestavit sám.
Kandidáti jsou:

AndREaS
Aeronaut - Triple R.E.S.
Kiwi od pana Hlavinky
K2000 od pana Svobody

Jde mi spíš o příjemné letové vlastnosti a snadnou přepravitelnost.

Dík za typy, triky a poznatky:)

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 19.11.2019 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Za mne jednoznačně KIWI - myslím, že pro pana Hlavinku je to srdeční záležitost a to je zásadní +++ , pokud by člověk potřeboval náhradní díly.
Já bych volil jedině tento model :-)

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.11.2019 20:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ještě můžeš do seznamu přidat model Starmade RES-1 od Star models. Ale jinak pochybuju, že je někdo, kdo všechny jmenované modely vyzkoušel nebo se s nimi všemi blíže seznámil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.11.2019 21:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Čistě na rekreaci je možná AndREaS nepatrně lepší než Kiwi, přijde mi jednodušší na stavbu a možná i odolnější. Není tak lehký jako Kiwi a asi nepatrně méně obratný, ale to mimo soutěže nemusí vadit.
Za mne je z udaného výběru jednička Kiwi na soutěže a AndREaS na rekreaci. Ten Triple RES jsem jen viděl a přijde o slušný kus za výše uvedenými. K2000 se mi moc nelíbí, ale je to subjektivní, reálné vlastnosti jsou podle všeho v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 8:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
pracnost Kiwi vs Andreas
Kiwi má jen horní tuhý potah D-boxu - Andreas kompletní D-box i zdola
Kiwi žebra bez páskování, Andreas každé žebro páskované i ze spodu!
Kiwi balsové stojiny po částech mezi žebry - Andreas jeden překližkový vylehčovaný kus.
Kiwi odtokovka z plné balsy a broušená do klínu - Andreas odtokovka ze dvou B1,5mm na konci stejně trochu broušená. Křídlo Kiwi je tedy stavebně ještě jednodušší než u Andrease, broušení na odtokovce je však o něco víc. Lepení je však u Andeas křídla rozhodně víc. Trup a ocas je u obou modelů víceméně stejný, ocas skládačka z předem připravených balsových výřezů s rozdílným půdorysem a s nutností brousit odtokovku, trup jakýsi překližkový rám + přepážky a balsový potah na něm. Rozdíl v pracnosti bude v řádu možná desítek minut na všech modelech z tvého výběru.

Nižší hmotnost Kiwi? - máme dvě varianty Light - z výběrového dřeva pro stavbu modelu do klidu a pak standart z pevnější balsy, kde je letovka +- asi stejná jako u andrease.

Přijeď, model ti půjčím a můžeš si vyzkoušet letové vlastnosti ve vzduchu, třeba se rozhodneš rychleji na základě letových vlastností. Jinak asi největším "sběratelem" RESEK s možností porovnání vlastností je Libor Pechan. Měl Fresh, BabuJagu, Pures V2, Slite V2 a já nevím co ještě no a nakonec KIWI.

...no a není tak trochu škoda lítat sám kdesi na louce, když vzniká taková super parta lidí, kteří místo diskusí zde na fóru můžou poradit se vším přímo v praxi? Navíc když je soutěží napříč ČR už naplánovaných tuším 22? Co to znamená pro tebe slovo rekreačně? Třeba pro mě rekreačně znamená odpočinek, relax a hlavně zábavu a toto zažiji spíš jen na soutěžích, kde se vždy sejde parta, kde je dobrá nálada, člověk se pokaždé dobře zasměje a odpoledne odjíždí spokojený a plný dojmů domů. No a to se nebavím o dvoudenní soutěžích s "večerním programem" to je teprve rekreace, že jo Tome...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 8:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
TomHlavinka píše:
...no a není tak trochu škoda lítat sám kdesi na louce, když vzniká taková super parta lidí, kteří místo diskusí zde na fóru můžou poradit se vším přímo v praxi? Navíc když je soutěží napříč ČR už naplánovaných tuším 22? Co to znamená pro tebe slovo rekreačně? Třeba pro mě rekreačně znamená odpočinek, relax a hlavně zábavu a toto zažiji spíš jen na soutěžích, kde se vždy sejde parta, kde je dobrá nálada, člověk se pokaždé dobře zasměje a odpoledne odjíždí spokojený a plný dojmů domů. No a to se nebavím o dvoudenní soutěžích s "večerním programem" to je teprve rekreace, že jo Tome...

Tomáši, jen v dobrém - tohle je citlivé téma, už se to probíralo nejen v tomhle vláknu a nemyslím, že by se dala najít obecná shoda...
Dovolím si za sebe lehce upravit větu, kterou jsi napsal výše: Třeba pro mě rekreačně znamená odpočinek, relax a hlavně zábavu a to je v přímém a naprostém rozporu s jakýmkoliv oficiálním soutěžením.
Moje důvody k pořízení Kiwiho byly takřka totožné s tím, co napsal Paolo-K a musím říci, že jsem fakt rád, že ho mám - je to super éro na zábavu i stavbu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 9:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2011
Příspěvky: 26
Měl jsem možnost porovnat stavebnice:
SAMBA - CAD2CNC Švýcarsko - velmi dobře zpracovaná stavebnice, lehká stavba, perfektně řezané díly laserem
K2000 - Hobby Arena - Karel Svoboda - velmi dobře zpracovaná stavebnice, lehká a perfektní stavba, díly frézované, systém zámků, variabilita na přídavnou zátěž do trupu systém jako u F3K házedel,
možnost objednání setu pro elektroverzi, broušené odtokovky.
KIWI - Tomáš Hlavinka - dobře zpracovaná stavebnice, trochu obtížnější stavba trupu spíše pro zkušenější modeláře, frézované díly, v budoucnu snad i možnost konverze na elektro.
STARMADE - fa Pila Hvězda Vavřinec - stavebnice řezaná laserem, origálně řešená stavba trupu, broušená odtokovka ale bez zářezů pro žebra, v budoucnu je počítáno i s elektroverzí.
Co se týče letových vlastností je velmi obtížné posoudit. Ještě nikde se nesetkaly všechny modely na jediné soutěži. Každý pilot má jinou úroveň pilotáže, zkušeností apod. Na soutěži, kde byly K2000 a KIWI zastoupeny vyhrál model K2000. Ale to není směrodatné. Na setkání a polétání zase dobře létal model STARMADE , ale postavený dobrým modelářem. Piloti si pochvalují SAMBU.
Záleží na každém jedinci individuálně.
Hodnotil bych:
1. K 2000
2. SAMBA
3. KIWI
4. STARMADE


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 9:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
já nevím, ale soutěž dvoumetrových dřeváku je a vždy bude zábavou a srandou a nikdy se nestane přehlídkou špičkových výkonů nebo sportovců pod neustálým tréningovým tlakem nebo stresem. To prostě není mistrovství světa já nevím v jakém sportu, běžící v TV a sledovaným miliony lidí po celém světě. Jsme jen banda co se chce potkávat, které spojuje stejný zájem a nechtějí se stát dnes tak moderními asociály, kteří si píší na sociálních sítích skrytí pod svým nickem a nakonec, když náhodou vylezou ven tak nejlépe někde sami. Proč? aby nikdo neviděl, že to podělaný dřevěný žebírko v křídle mám přilepený křivě, nebo že neumím stejně pěknou zatáčku na levo nebo pravo? Vždyť toto všechno je naprosto jedno a nikdo to vůbec neřeší! Možná slovo soutěž vzbuzuje u některých husí kůži, nebo jakýsi divný pocit, který si sami vypěstovali, nebo jim byl zde tak dlouho podsouvám, že jej přijali za svůj. Tak tomu neříkejme soutěž, ono je to přece jedno, co třeba setkání?? Takové setkání bylo před týdnem v Mělníku - prý RESobraní a přestože týden dopředu bylo jasné že bude celý den pršet, tak přijelo přes 30 lidí!


Naposledy upravil TomHlavinka dne stř 20.11.2019 11:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Jojo, o tom to je - přátelské polétání, setkání, soutěžička, srandamač to je něco úplně jiného než oficiální soutěžení, na které mám (post)svazarmovskou alergickou reakci :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 10:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Tome při vší úctě - ta trocha lepení navíc u AndREaSe problém není vůbec, zatímco pečlivé vyhoblování odtokovky v uchách Kiwi ve dvou rovinách (klín a ještě ztenčení) pro méně zkušeného zas tak jednoduché není.
Víš že Kiwi taky hodně chválím, ale prosím trochu objektivity, zas tak triviální všechno u stavby není. On i ten trup je malinko složitější, ne o moc, ale je... Pro mne je Kiwi naprostý "dominátor" v plošném zatížení, to fakt nemá obdobu - plocha je větší, takže i ta "těžká verze" má konkurence v tomto parametru minimum, tohle se hodně povedlo.
Pro modeláře bez ambic na soutěže, kterého zajímá spíš stavba, to ale zas tak jasné není, kromě Andrease je hodně slušně řešený třeba i Slite, tam si zase autor hodně vyhrál s přípravky na stavbu ("hřeben" na usazení žeber a řada dalších věcí, viz fotky u JK - http://www.rcex.cz/?p=5895 ) a upřímně v tomto ohledu má před Kiwi taky jistý náskok.
Mimochodem kdybych těch RESek už neměl doma tolik a chtěl stavět ještě další, tak bych z toho, co se v poslední době vyrojilo, rozjímal právě nad Slite V2. Tam mám jisté námitky proti ceně, bohužel to je víceméně nejdražší RES v rozsypu na trhu, ale jinak se mi docela hodně líbí. Přibývá toho hodně, ale u většiny modelů na trhu mne vždy něco odrazuje - třeba u Impression podobně baňatá gondola jak u Samby a navíc malá plocha, TeRESa je zas spíš začátečnicky pojatá, Pures či K2000 mně nějak nesedí esteticky atd. Asi nejvíc mne oslovil právě Slite V2 a pak vypadá celkem vydařeně X-dream.
Z toho, co už mám, bych si pak nechal určitě právě Kiwi a oceňuji AndREaSe (který je paradoxně ale asi největší kandidát k odprodeji, pokud budu dělat čistku, příliš se mi kryje s jinými stroji).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 10:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
"pečlivé vyhoblování" odtokovky je stejné jako u modelů A3 nebo H, které se staví v kroužcích jako první modely, u Kiwi je díl pouze větší, jinak je to úplně totožné. Obrousit kus balsy do klínu neberu jako nějakou raketovou vědu. Asi teda vytáhnu motor z nějaké staré pračky a udělám jakousi jednoduchou klínovou protahovačku pro ty kteří to obrousit nesvedou.

Jinak souhlasím, že na jednoduchost stavby je určitě nejlepší Slite V2, hlavně má úplně nejdokonalejší návod ke stavbě! Je to tak dokonale popsaný a zapřípravkovaný, že stavba je práce a né zábava, viz článek Honzy na rcex.cz. Bohužel se zdá, že Slite letí dobře jen rovně, při kroužení se mega dlouhý předek a krátký zadek ještě umocněný VOP před SOP musí projevit. Zrovna toto jsme porovnávali a diskutovali v HB.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 11:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
"pečlivé vyhoblování" odtokovky je stejné jako u modelů A3 nebo H, které se staví v kroužcích jako první modely, u Kiwi je díl pouze větší, jinak je to úplně totožné. Obrousit kus balsy do klínu neberu jako nějakou raketovou vědu


Až na to, že začátečnické A3 s obdélníkovým průřezem je klín, zatímco tady je to "dvojklín a ještě z lichoběžníku" :mrgreen: :mrgreen:
A bez legrace - kdybys ty odtokovky dokázal vyrábět hotové, tak tu stavebnici opravdu posuneš o velký kus k dokonalosti, to by asi leckomu stálo i za mírné navýšení ceny...

Jinak dokonalý model RES asi pořád neexistuje, z toho co jsem měl v ruce (nebo viděl víc do detailu) k tomu má asi nejblíž právě Kiwi a AndREaS. Ale aspoň je o čem psát :lol: :lol:

Jo ještě jsem v tom výčtu předtím zapomněl na jeden model už starší - Chrysalis - https://zeller-modellbau.com/flugzeuge/ ... otech.html . Tam je hodně kritizována klasická chyba se špatně udělanou stojinou a někdo to snad i rozlomil prokazatelně právě kvůli tomuto, ale to se dá při stavbě případně vylepšit, jinak to místy docela chválili. Popravdě ale zrovna tohle jsem v ČR ještě neviděl, tak zatím není zkušenost...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 12:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
tomashr píše:

Až na to, že začátečnické A3 s obdélníkovým průřezem je klín, zatímco tady je to "dvojklín a ještě z lichoběžníku" :mrgreen: :mrgreen:


Ze vetsina lidi doma ukosovacku nema je evidentni. Ale nejake draty,trubky,hoblik,brusny spalek,nozik a pravitko snad kazdy doma vystracha.

Dvojity klin vznikne z ohoblovane a vybrousene klasicke odtokovky odriznutim jeji predni casti ... viz fotky.

Příloha:
cejka stavba vop_029rcm.jpg
cejka stavba vop_029rcm.jpg
[ 344.12 KiB | Zobrazeno 13685 krát ]


Příloha:
cejka stavba vop_030rcm.jpg
cejka stavba vop_030rcm.jpg
[ 285.97 KiB | Zobrazeno 13685 krát ]


Příloha:
cejka stavba vop_031rcm.jpg
cejka stavba vop_031rcm.jpg
[ 300.24 KiB | Zobrazeno 13685 krát ]


Příloha:
cejka stavba vop_032rcm.jpg
cejka stavba vop_032rcm.jpg
[ 345.65 KiB | Zobrazeno 13685 krát ]


Příloha:
cejka stavba vop_037rcm.jpg
cejka stavba vop_037rcm.jpg
[ 299.27 KiB | Zobrazeno 13685 krát ]



Pozn. aby se drevene dily a dratky pri hoblovani a brouseni nekutaleli a neposouvali po pracovni desce,lze je upevnit oboustrannou lepici paskou.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 14:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Já se asi zajedu podívat někdy na nějakou soutěž a uvidím co tam uvidím, tedy pokud bude něco v rozumné dojezdové vzdálenosti od Krkonoš.

Tím zároveň odpovím i na otázku soutěží, či nesoutěží. Myslel jsem, že pokud se člověk zapojí do jedné soutěže, musí jet automaticky na všechny a musí být i registrován v nějakém svazu, což je nad mé síly, hlavně časové. Jako úplně se nebráním občas jet někam na den, ale spíš prostě preferuji, vemu éro, kdy mě to popadne, vylezu na louku za barák a tam to vystřelím nebo zajdu dál a tam to hodím z kopce. Proto jsem se ptal spíš na rekreační poletovadlo, než na nějaký superzavodní hyperodlehčený speciál vyžadující i speciální zacházení.
Tož asi tak.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 17:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován na soutěži být musíš. Je to hodně o pojistce a vymahatelnosti pravidel. Ale na pokoukání klidně přijeď. Ten Svaz modelářů třeba taky udržuje kalendář soutěží. http://svazmodelaru.cz/klem/Kalend2019/ ... p?kat=FRES
Na příští rok bude přes 20 RES soutěží.

Jestli se chceš stát členem Svazu, tak je ideální najít si v okolí modelářský klub a vstoupit do něj. Nebo být členem RCMANIA klubu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz