Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Před pár dny jsem koukal jak puk na škatulku na který se dá nastavit vysílač a přijímač od asi 8 výrobců a ono to nějak konvertuje signál.
Prostě se to položí na letišti třeba na auto, vstup se nastaví Futaba a příslušná modulace, výstup třeba Jeti, provede se dvojí párování vysílač- konvertor a pak konvertor - přijímač a pak se futabáckým vysílačem řídí jeťáckej přijímač. Jestli si to umí poradit i s telemetrií, to nevím.
Hledal jsem na netu ale netuším kdo to dělá a jak se tomu nadává. Majitel tý krabičky byl dost tajemnej s informacema, možná to je nějaká "šedá zóna" kvůli autorskejm právům či licencím na komunikační protokoly.
Víte o tom někdo něco bližšího co to je, co to umí a pod?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 11:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
A čemu je to jako dobré? Pokud chci řídit Futabou Jeti, tak prostě pošlu PPM signál do modulu JETI, pro jiná rádia do 4-in-1 a šlape to spolehlivě. Přirozeně můžu nechat vysílat přímo Futabu, chytat to Futaba RXem a následně jeho výstup posílat do JETI vf modulu, ale proboha proč bych takovou kravinu dělal???? "Získám" tím dvojí párovaní, zhoršení latence, dvojnásobné rušení na letišti, více možných bodů selhání - no to je fakt výhra :lol: :lol: :lol:
A pokud to dám do jedné ucelené krabičky, tak se na těch rizicích a omezeních nic nemění, jen to bude úhlednější.

Ono to fakt nemá smysl, teoreticky bych mohl pro bezpečnost mít v modelu dva různé RXy, ale to jsme zase u toho samého - je daleko lepší druhý vf modul připojit přímo na PPM u vysílače místo vnášení "konverze"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No mě to taky přišlo divný a o riziku, co jsi popsal samozřejmě vím.
Spíš mě zajímalo, jestli si to někdo koupil a co to všechno umí a k čemu to vlastně kdo vymyslel a vyrobil.
Ale obávám se, že po tom cos napsal se nikdo nepřizná,
takže díky za příspěvek :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz