Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 19:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2017
Příspěvky: 28
Nevím jak dál.
Dnes jsem se na letišti místo příjemného podzimního polétání 6, slovy šest hodin, pokoušel nastartovat motor 3W 28i.Jedná se o již létaný motor. Motor před dvěma týdny běžel a chytal dobře při zkušebním provozu a pouze na zemi. Následovala ještě kompletace křídel a drobných věcí a dnes měl být den D - první vzlet.
Vybavení: Zapalko origo 3W - 2x LiPol
Palivo Naturál 95 + olej 1:40 -název teď nevim , ale lítam ho běžně
vrtule Mejzlik 20x8 taky lítam
karburátor Walbro - membrany 2 měsíce nové -už s nima běžel
jehly L H Nastaveno cca 1.5 +-
Po standardní proceduře následoval pokus o start. V minulosti se mi stávalo, že když motor nějakou dobu stál tak si nechtěl nasát. Stříkačkou jsem poslal hadičkou ke karburátoru benzin a bylo to ok. Dnes ale ne. Jenom sliboval občas lehce vrknul, ale neroztočil se. Po hodince jsem to vzdal a jelikož jsem si udělal radost a osadil motor novým kuželen od pohodaletu tak jsem protočil motor startérem který mi půjčil kolega přes Žhavíky, jenž byl přítomen. Podařilo se nahodit , ale šel strašně špatně. Vůbec se nadal vytočit do plnejch H jehlou a NA pohyb L při ladění přechodů vůbec nereagoval. No pocitově katastrofa - normálně šel ten motor krásně vytahnout jehlama do tahu , že člověk v tu chvíli nelituje vyšších nákladů na pořízení motoru. Bohužel jsem startování přes kužel musel zanechat jelikož se třením velmi kužel zahříval a hrozila brzká deformace. Tak jsem se vrátil k jindy tak osvědčenému postupu - rameno - prst- vrtule. Ale pořád stejná písnička - jen slíbil - protočil pár otáček a zdechl. Zkoušel jsem vše možné - svíčka vlhká - palivo jde - změna polohy snímače - předstih- už jsem si říkal jestli se mi nepovolily šrouby, ale mam tam rysku - takže to byl taky planej pokus. Výměna svíčky - taky nic. Co se mi však nestalo doteď ještě nikdy motor mi několikrát odstřelil - špatný předstih??? - proto jsem zkoušel měnit polohu snímače , ale jak jsem uvedl výše - žádná valná odezva. Otevřel jsem víčko na karburátoru a membrána vpořádku. Všechny změny jsem prováděl samozřejmě postupně , abych mohl vyloučit chyby jednu podruhé. Ve 4 jsem to definitivně zabalil a jel domu. Teď tu pročítam diskuzi na podobné téma , ale zatím nevim jak dál. Dokázal by mne někdo nasměrovat co dál? Bohužel o motorech 3W tady toho moc není. Jsem z jihu Čech okr. Český Krumlov. Nebyl by tu někdo kdo by mi dokázal poradit popř. pomohl seřídit motor? Bohužel u nás na letišti všichni lítaj elektro nebo žhavíky. Budu vděčný za každou odezvu VZ


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Zdravím,
měl jsem podobné chování u MVVS 50IRS. Měl jsem moc oleje v palivu. U tvého motoru píšou 1:50. Jestli jsi to tedy ještě nezkoušel. Zkusil bych koupit nový benzin a namíchat palivo znovu. Jehly bych dal přesně do nastavení od výrobce.

MVVS také špatně saje při startu. Fachmani mne naučili tento postup.
1. vypnout zapalování
2. zavřít sitič
3. 7x protočit vrtulí jako při startování (tím se nasaje benzin)
4. otevřít sitič
5. zapnout zapalování a startovat
Při startování se tak nepoužívá sitič jako u jiných motorů, kdy čekáš až blafne při zapnutém zapalování, zavřeš sitič a startuješ.
Držím ti palce.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 6:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2008
Příspěvky: 1032
Bydliště: Vysoké Mýto
Možná vadný odpor v fajfce.

_________________
https://www.rcalbum.cz/hledat?q=martin+hynek
https://hynekmyto.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 7:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
Obdobný problém jsem měl u dle 60 ( dvouválec). Dvakrát běžel, třikrát neběžel. Na jehly nereagoval vůbec. Poslal jsem ho do servisu a ten objevil poškozenou nembránu v karburátoru. Patrně při čištění jsem ji poškodil a špatně namontovat. Po výměně vše ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 7:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
PatMat píše:
... Měl jsem moc oleje v palivu. U tvého motoru píšou 1:50. Jestli jsi to tedy ještě nezkoušel. Zkusil bych koupit nový benzin a namíchat palivo znovu. ...

Nevěřím tomu, že by 0,5% oleje navíc. při mísení 1:40, proti tomu v návodu doporučenému 1:50 mělo nějaký okamžitý vliv na chod motoru. :P Mé motory klidně papají 1:33, dokonce i 1:25. To mápochopitelně dlouhodobý vliv na karbonování motoru a výfukové soustavy, ale jinak? :roll:
Chyba bude někde jinde. Taky bych tipoval ji spíš v zapalování, nebo karburátoru. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 9:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
1. Zkontroluj zapalování. Jestli hází jiskru. Musí hodit jiskru i při pomalém protočení. A vždy na stejném místě.
2. Saje motor při protáčení se zavřeným sytičem? Musí si nasát sám.

Pak by měl alespoň nějak chytit. I na ruku.

Další postup je podle toho co odhalí body 1 a 2.

Já osobně bych si vsadil na karburátor. Je možné že bude někde přicpaný. Takže rozebrat a vyčistit.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
podobný problém jsem měl s MOKI 50 VT, dlouho jsem se trápil než jsem na radu zkušenějšího proměřil odpor ve fajfce :wink:
Po výměně odporu jede motor jako nový

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 18:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2017
Příspěvky: 28
Díky za reakce,
postupně vyzkouším a uvidíme zda některá z uvedených možností bude tím problémem
VZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Už jsem to tady jednou psal. Nedals tam jiný membrány? Jsou totiž 2 druhy. Některý karbecy mají plechovou páčku (co přenáší pohyb membrány na palivovou jehlu) se zářez tvaru vidličky a potom musí být na šteftu, co kouká ze středu membrány zápich, do kterýho se ta vidlička zasune.
Druhej typ nemá na páčce zářez ale jen dolíček do kterýho se opírá šteft ze středu membrány. Kombinace těhle dvou systémů naprosto rozhodí hladinu benzínu, v jednom případě motor nemá palivo a nenaskočí, v druhým případě se neustále přechlastává a nejde jehlama seřídit.
Zkus taky vypálit nad plynovým zapalovačem svíčku, může být zaolejovaná nebo vlhká hlavně při montáži motoru hlavou dolů. Klidně můžeš do otevřenýho karbecu stříknout 1-2 ml benzínu a zkusit nastartovat. Pokud ani neškytne je to zápalko jak tu psali jiní.
A nebo co se stalo kámošovi v neděli, benzíňák mu za letu chcípnul na vybitý baterky zápalka. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 8:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Kup si kvalitní benzín mě se to stalo jedenkrát také a od té doby lítám na 100 oktanů a je po problému. Přesně tak jak popisuješ v úvodu diskuze, taky jsem všechno prošel, včetně karburátoru, svíčky, nádrže atd. Až mne napadlo zkusit benzín v jiném motoru a on také nešel. Byl to Natural 95, na té čerpačce jsem již nikdy benzím nekoupil ani do auta. Věnoval jsem jej kolegovi do křoviňáku a pilky do lesa a měl s tím taky problém, když mu to na to chytlo, tak to pěkně kouřilo. Olej používám Motul 710.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3W 28i nestartuje
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2019 22:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2014
Příspěvky: 11
Podobné chování měl můj motor DLA 58. Odlétal jsem cca 3 starty a při tom posledním už to nebylo ono. Při dalším pokusu nechtěl naskočit. Když náhodou naskočil tak nešel do otáček. Kroucení jehlama nic neřešilo. Pak, nevím proč, mě napadlo vyměnit baterku. Motor šel jako hodinky. Doma jsem baterii dal na vybíječku a vybil ještě cca 75 procent kapacity. Dodnes ji používám na kole ke svícení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zenair a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz