Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: ned 16.06.2019 18:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2019
Příspěvky: 12
Zdravím, může mi někdo prosím poradit, jedná se o skládaná ložiska HC435-S(ozn.v manuálu) na příčné hřídeli hl.rotoru a HC448-S na hřídeli zadního rotoru. Ložiska jsou vlastně složená ze 2ks pouzder a věnečku s kuličkami. Jde o to, že rozměrově mají být obě pouzdra dle návodu stejná(HC435-S - 5x10x4) a (HCHC448-S - 3X6X2,5) ale když měřím dig.šuplerou jedno pouzdro má vždy menší vnitřní i vnější průměr než to druhé. liší se to asi o 0,2mm. A je tam ale v man. poznámka-Larger id inside- u pouzdra blíže ke středu(kameni). No a já to možná na hl. rotoru prohodil, nevím všiml jsem si té poznámky až když jsem skládal zadní rotor, že mi jeden grip šel znatelně s větším odporem než druhý. Tak jsem pouzdra přehodil podle té poznámky a zdále se to lepší i když malý rozdíl v otáčení gripů tam stejně byl. A pak ještě ten střed-věneček s kuličkami, který je z každé strany jiný a z obrázku není dost jasné jestli má být tak, nebo obráceně. No a u hl.rotoru jsem to vůbec neřešil, protože jsem si poznámky nevšiml a gripy šly stejně. Tak teď nevím, jestli mám hl.rotor znovu rozebrat a překontrolovat ale sztejně nevím z obr. jak tam má být ten střední věneček.


Přílohy:
20190616_182551.jpg
20190616_182551.jpg
[ 62.42 KiB | Zobrazeno 7149 krát ]

20190616_182624.jpg
20190616_182624.jpg
[ 61.61 KiB | Zobrazeno 7149 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: ned 16.06.2019 19:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tolik práce to předělat není, abys to udělal správně dle návodu.Projevit se to může až utažením listů. V tuto chvíli nevidím jediný důvod , proč by u věnečku záleželo, kterou stranou. Opírají se kuličky a ty jsou z obou stran stejné .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: ned 16.06.2019 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Rozhodně to předělej i na vrtulce i hlavě! Jinak to nebude správně fungovat!
Díl s větším průměrem - na tvem obrazku Large je uvnitř sestavy ... menší průměr bude na konci gripů (držáků listů). Někdy mají ložiska na sobě malé nápisy In a OUT.
Věneček s kuličkami se nejčastěji dává tak aby z něj odstředivou silou nevytékala vazelína tj. mistička jakoby dnem ke konci gripům.

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: ned 16.06.2019 22:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
dudaj píše:
Tolik práce to předělat není, abys to udělal správně dle návodu.Projevit se to může až utažením listů. V tuto chvíli nevidím jediný důvod , proč by u věnečku záleželo, kterou stranou. Opírají se kuličky a ty jsou z obou stran stejné .

... pretože jeden krúžok sa opiera o vonkajší priemer a druhý o vnútorný, Preto je tam veľká podložka medzi radiálnym ložiskom a axiálnym a pod skrutkou je malá.
Axiálna sila sa prenáša cez vonkajší krúžok radiálneho ložiska cez veľkú podložku na axiálne ložisko a cez malú podložku na skrutku a priečny hriadeľ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: pon 17.06.2019 6:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ujovko píše:
... pretože jeden krúžok sa opiera o vonkajší priemer a druhý o vnútorný, Preto je tam veľká podložka medzi radiálnym ložiskom a axiálnym a pod skrutkou je malá.
Axiálna sila sa prenáša cez vonkajší krúžok radiálneho ložiska cez veľkú podložku na axiálne ložisko a cez malú podložku na skrutku a priečny hriadeľ.



Já to vím, ale píši o věnečku co drží kuličky. A tam je jedno jak je otočený. Takže vysvětlení jsi měl spíš směřovat na tazatele :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: pon 17.06.2019 21:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Pardon, nechtiac som odignoroval detail. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: pon 17.06.2019 22:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2019
Příspěvky: 12
habasek píše:
Rozhodně to předělej i na vrtulce i hlavě! Jinak to nebude správně fungovat!
Díl s větším průměrem - na tvem obrazku Large je uvnitř sestavy ... menší průměr bude na konci gripů (držáků listů). Někdy mají ložiska na sobě malé nápisy In a OUT.
Věneček s kuličkami se nejčastěji dává tak aby z něj odstředivou silou nevytékala vazelína tj. mistička jakoby dnem ke konci gripům.


Díky, raději to znovu rozeberu a překontroluju, jen se divím, že je to tedy dost důležitá věc a podle toho manuálu mají obě podložky stejnou velikost.(viz obr.který jsem přiložil). Jak dát správně věneček vůbec manuál nezmiňuje i když je z každé strany jiný a z té nekvalitní fotky v man. to nejde poznat. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 6:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ten věneček kluci nic neřeší. Za prvé na tom průměru a tak nízkých otáčkách je odstředivá síla nic nevážící vazelíny 0,0000.
A za druhé pokud bude věneček větší plochou ke středu, tak ten nějakou hmotnost má a dotěsní se na kuličky větší plochou, než když se dá obráceně. Ale vazelíně je to jedno. Ta na tom bude držet tak jako tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 7:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
heli63 píše:
Díky, raději to znovu rozeberu a překontroluju, jen se divím, že je to tedy dost důležitá věc a podle toho manuálu mají obě podložky stejnou velikost.(viz obr.který jsem přiložil). Jak dát správně věneček vůbec manuál nezmiňuje i když je z každé strany jiný a z té nekvalitní fotky v man. to nejde poznat. :D


Manual jasne rika "larger ID inside" coz znamena vetsi vnitrni prumer dovnitr. Ohledne venecku, z moji zkusenosti ho davam tak, aby jeho dno bylo smerem k hl. hrideli. Stava se, ze pokud je obracene, kulicky maji snahu najizdet na hrany otvoru pro jejich vedeni. Axial potom nefunguje uplne perfektne a otvory ve venecku se zvetsuji a sisati. Ale deset lidi bude mit jedenact nazoru.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 19:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2019
Příspěvky: 12
Díky za všechny názory, ještě bych se rád zeptal jestli mazat nebo nemazat veneček a pouzdra. Na youtube jsem našel nějaké video skládání axiálního ložiska na př. hřídeli u T REX 700 a bylo vidět že tam dává nějaký průhledný lubrikant, jak na věneček, tak na obě pouzdra. Našel jsem doma nějaké mazivo(viz příloha-foto+návod), mohu ho na axiální ložiska u Goblina použít?
Díky


Přílohy:
montage paste RCU-Kathrein.jpg
montage paste RCU-Kathrein.jpg
[ 41.67 KiB | Zobrazeno 6433 krát ]

Montážní pasta-použití.docx [12.27 KiB]
132 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 20:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tohle bych tam nedal.Už název montážní pasta je pro mne matoucí. Řekl bych, že je to spíš na šrouby, aby nezkorodovali a
šlo je po čase uvolnit. Kup nějakou vazelínu na ložiska, pokud tam něco nedal výrobce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
...ak vezmeme vážne manuál Align, tak potom má byť doska venčeka axiálneho ložiska na vonkajšej strane
Příloha:
align-thrb.jpg
align-thrb.jpg
[ 55.71 KiB | Zobrazeno 6402 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 22:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2019
Příspěvky: 12
ujovko píše:
...ak vezmeme vážne manuál Align, tak potom má byť doska venčeka axiálneho ložiska na vonkajšej strane
Příloha:
align-thrb.jpg

Ano, v tom videu bylo vidět, že přímo na pouzdrech je vyraženo in a out, což člověk nesplete ale orientace věnečku z obr.stejně není patrná :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2019 0:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Pozri sa na venček. Guličky sú "zalisované" a na tej strane je zošikmený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sab goblin 380
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2019 21:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2019
Příspěvky: 12
Je třeba dávat nějaké mazání na ten věneček a pouzdra, nebo to nechat raději jen tak?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz