Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 22:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 215
Ahoj kolegové,

Spoiler alert:
Je mi jasné, že spoustě fanouškům Futaby hne můj příspěvek žlučí, ale veřejně přiznávám, že je mi to úplně jedno. Na nesmysly nebudu reagovat ani tady, ani v poště.

K tématu:
Už delší dobu jsem pokukoval jak trochu obnovit možnosti moji Futaby 12z. Je to skvělé rádio a FASST mi vyhovuje, nicméně pro určité záležitosti jsem začal pokukovat po telemetrii. Telemetrie od Robbe, kterou dokonce mám, je výsměch (prakticky podporuje jen jeden přijímač). Můj bratr i otec používají pro rekreační létání Hitec a moje experimenty s quadkoptérami by zase rády FrSky (Futabisté, už zvracíte? :lol:). Z tohoto důvodu jsem se rozhodl upravit open-source projekt pro Multimodul tak, aby fungoval s uvedenými vysílači, které jsou kompatibilní s TM-14 modulem. Celé to zní jednoduše, ale opak je pravdou. Všechna uvedená rádia pocházejí z doby 35/40/72MHz a mají vestavěnou část RF modulu. Jednotlivé výměnné moduly jsou jen koncové stupně a neakceptují PPM signál, ale rovnou signál z modulátoru. Navíc mají vestavěnou EEPROM paměť, která informuje vysílač o tom, jaký modul (35/40/72/2.4 GHz) je přítomen. Vysílač si po zapnutí nejdříve přečte informaci z modulu a v případě, že nastavení vysílače odpovídá modulu, zapne napájení a začne vysílat. Z tohoto důvodu se na trhu prakticky neobjevily žádné alternativní moduly pro tyto vysílače, až na DSM od Spektrum. Pro mé potřeby je zajímavý jen protokol využívající CC2500 (Corona, FRSKY, Hitec a dokonce SFHSS od Futaby). Těsně před dokončením návrhu jsem zjistil, že se mi válí v šuplíku Cheerson CX10 a nRF24l01 takže jsem jej přidal také. Vzhledem k rozměrům je však možné používat pouze jeden z modulů. Ten pro Cheerson je však jen pro blbnutí v místnosti. Dosah je tragický (vzhledem k umístění antény).

Nemyslím si, že by se zrovna na tento projektík stály fronty, ale dost možná se tady nachází lidé, kteří mají slušné rádio od Futaby a občas by rádi provětrali nějaký park-flyer nebo dron s FrSky, Hitecem nebo SFHSS. V případě zájmu napište tady.

Časem napíšu pár řádků na svoje stránky. Projekt je open-source a bez nároku na zisk.

Zdraví, Jirka


Přílohy:
image-20190419_140926.jpg
image-20190419_140926.jpg
[ 91.85 KiB | Zobrazeno 1886 krát ]

image-20190419_140950.jpg
image-20190419_140950.jpg
[ 77.24 KiB | Zobrazeno 1886 krát ]

20190502_211509.jpg
20190502_211509.jpg
[ 71.63 KiB | Zobrazeno 1886 krát ]

20190502_211434.jpg
20190502_211434.jpg
[ 73.03 KiB | Zobrazeno 1886 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
Dalo by se to požít i na FX 20 ? ta nemá žádný viditelný vyměnitelný moduly?

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 8:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Nechápu, proč tak hrotíš komentáře o zvracení, já jsem sice poměrně ortodoxní Futabista, nicméně tohle se mi vyloženě líbí. Jde o to, že pokud jsi vyřešil braní dat přímo ze sběrnice, kam Futaba připojuje modul, tak by výsledek měl mít proti použit prostého PPM výstupu z trainer konektoru jednoznačně nižší latenci a možná i jemnější rozlišení.
Popravdě - pro věci jako CX10 mi to přijde jako nesmysl a moc nechápu, proč sis prostě neudělal adaptér na trainer (zejména když to z něj stejně napájíš), ale naopak to může být mimořádně zajímavé třeba pro připojení Crossfire modulu, který si na malé latenci zakládá a prosté připojení na PPM ho degraduje. A podobných situací může být více - docela si umím představit, že by někdo měl zájem o další rozvoj...

Za mne pochvala :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 9:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Výborně! Rád vidím a čtu, když někdo něco dělá. Já to sice dělat nebudu, ale rád si o tom něco přečtu. (A jestli ne tady, tak snad dáš odkaz.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf, Google Adsense [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz