Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2019 19:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Až se ucho utrhne.
EDF 50 mm , letová váha byla 400 g. Asi opravovat nebudu, protože jsem měl problém s těžištěm. Lehčí baterku a víc dozadu už nešlo. Nepatrně těžší čumák už nedovážím (dávat závaží na zadek se mi nechce). Tak zatím nevím co s tím.




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 20.04.2019 6:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já o ní už delší dobu uvažuji,válí se mi doma dmychadlo i s motorem,takže mi ji nedoporučíš,nebyl jsi s ní spokojen?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.04.2019 7:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jardátor píše:
Já o ní už delší dobu uvažuji,válí se mi doma dmychadlo i s motorem,takže mi ji nedoporučíš,nebyl jsi s ní spokojen?


Doporučím jí jednoznačně.
Chce to vyvarovat se mým chybám.
1. lépe kalkulovat těžiště - moje edf je lehoučké a přes to, že jsem ho posunul dozadu proti původnímu osazení 60 mm , tak to nestačilo.To těžiště se musí dodržet přesně. A já musel použít lehkou baterku a nacpat ji dozadu co to šlo.
Ten model létá pěkně, ale vyšší váha by asi byla lepší.
Létal jsem s tím většinou ve větru a uvažuji na křídla vytisknout rakety - ta hmota na konci křídel by to udělala ve větru na nízkých rychlostech stabilnější.
2. chce to natrénovat přistání. Já to poškodil hned při prvním přistání. Dlouho to plachtí a i když to člověk hodně na rychlosti podojí, stačí drobná nerovnost v trávě a odnese to sání. Je potřeba při přistání poslední zatáčku udělat ostrou a extrémě přibrzdit a vzápětí zvednout čumák a hrát si s plynem. Ona se skoro zastaví a sedne jak do peřin. To chce nacvičit a pak se sáním není problém.
Mě se to párkrát podařilo.

zpracování je velmi pěkné, spodek je ochráněn plastem. Ale je křehký, takže ochrana je proti porýpání - ne proti rychlému přistání
do drnu.
Náběžky křídel jsou taky ochráněny plastem.
Co se mi nelíbí je proporčně deformovaný široký čumák a zvětšené sání. Mechanický mix pákou jsem nepoužil. Páky vytrhnul a namixoval na vysílači.
Určitě by byla na obratnost lepší plovoucí výškovka, ale byl jsem líný. Ale na běžné létání bohatě postačí dělená.

Fakt je že za ty peníze si klidně koupím další a poučím se z chyb, co jsem udělal.
Dal bych 60 edf s tahem kolem 800 g, a klidně bych to směroval na váhu kolem 500 g . A plovoucí výškovku. A 3 modely do zásoby :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.04.2019 12:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Byl to moment, je to dobry model,postavený snad jen prilis maketove. :mrgreen: Stane se, clovek míní ale jednou to prijde.
https://m.youtube.com/watch?v=X3zXSX1ZlgI



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Mohu doporučit, létá opravdu nádherně i za větrného počasí. U F-16 jsem s originálním dmychadlem a motorem mega s těžištěm žádný problém neměl. Baterie jsem používal Lipol 3S 1350mAh kdy letová doba se pohybovala kolem 5 minut dynamického létání.
Nerozumím proč jsi trhal páky? Hádám že to byly od křidélek, ale tam s tím nebyl žádný problém, diferenciace perfektně nastavená od výrobce. Bohužel už ji nemám odešlo mi servo výškovky, to jsem ještě polepil a za nějakou dobu mi vyhořel regl a úplně se propálil trupem ven. To už byla havárie totální jelikož selhal i obvod BEC.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 7:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tak opraveno. Špic vytištěn tl. stěny 0,25 mm je to jako z papíru, ale tam to nevadí.
Spodní sání vytištěno jako sendvič s výplní 6% (je to celej ten světlejší díl) a je naprosto bytelnej. Ten přežije celou F-16.
EDF jsem posunul výrazně dozadu za příčku, takže těžiště jsem dodržel v pohodě.
Hmotnost se zvedla o 10 g na celkových 416 g letové váhy.

pro MartinMartin

Potíž s těžištěm mám, protože moje 50 mm edf je mnohem lehčí než používaný origo EDF 60 mm.
Statický tah v modelu mám 480 g - odhaduji, že je to stejné jako u EDF od Alfamodel. Ale tím pádem mnohem vyšší rychlost výstupního proudu vzduchu. Taky jsem nepoužil originální stočenou trubku výtoku , ale vytištěnou o menším průměru a znatelně menší váze.
Lítám na 850 mAh baterku. Těžší už bych nedovážil.

Vidličky jsem vytrhnul, protože používám kulový čepy a jinak bych díry nezvětšil. Navíc radši mixuji na vysílači.

No a už nebudu zkoušet vis :lol: . I když k tomu ten model vyloženě svádí :mrgreen: .


Přílohy:
IMG_20190424_073437.jpg
IMG_20190424_073437.jpg
[ 81.64 KiB | Zobrazeno 8186 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
ahoj kolego, podle toho videa, se divím že to éro nespadlo už dávno před tím koncem. Pád na rychlosti bez dostatečné výšky pro vybrání. Možná snaha byla, ale vrtalo? Jinak to lítá parádně!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 12:41 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Souhlasím, šancí bylo několik. Nejednalo se o pád na rychlosti, ale obyčejný pád díky ztrátě rychlosti...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 12:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nerozumím dotazu VRTALO ?

Jinak pádová rychlost u klasickejch křídel je maler, protože letadlo jde okamžitě po křídle. To neplatí u šípovitých křídel jako má ta
F-16. Tam při ztrátě rychlosti letadlo jde k zemi jako padák. Jenom se prosedává. Natočený to nemám, ale takhle jsem klesal několik metrů za velmi nepatrného dopředného letu a po přidání plynu se rozlítlo naprosto v pohodě. Až víc natrénuju, natočím to klesání. Chce to správnou kombinaci výškovky, úhlu náběhu a plynu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 12:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
TomasC píše:
Souhlasím, šancí bylo několik. Nejednalo se o pád na rychlosti, ale obyčejný pád díky ztrátě rychlosti...


Tome on nebyl problém tý pádový rychlosti, ale už jsem byl moc "kolmo". A tím prudkým přidáním plynu jsem to otočil na záda. Myslím, že kdybych dal míň plynu a citlivěji a současně potlačoval, model ještě klesnul a následně šel špicí níž a rozlítnul se.
Bylo to moc rychle na rozhodování , ale už vím na co být opatrný.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 13:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
snaha je o tohle - cca 7:34 min.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 15:05 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Velmi efektní... To dle mě dělají hodně přechody trup křídlo.

Nicméně na tohle rozhodování je nejlepší létat svahový kombat. Tam se člověk naučí časem vybírat krizovky i potlačením. Na 1/2 výkrut jsou samokřídla při malé rychlosti tupá a na dokončené přemetu není místo.

A tohle je nectnost všech EDF. Vrtulák si foukne na kormidla, ale EDF musí nabrat rychlost. Nepočítám vektorizaci. :D :D

Oprava je ale super.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 16:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
TomasC píše:

Oprava je ale super.


dík :D .

vrtuláky jednoznačně reagují na ofuk od vrtule, takže jsou v tomhle řiditelnější . Každopádně mě ta F-16 mile překvapila v těch reakcích při pádové rychlosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
jsem myslel, jestli jsi to zkoušel ještě vybrat a nespadlo to po křídle. Ten konec byl rychlej.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 22:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdar pánové,pozorně čtu info o EDF a trochu mě překvapilo vámi používané baterie.Jo chápu že mám nedokonalé samodomo éra ale jak píše MartinMartin o době svižného letu kolem 5 min.tak já jsem se nedostal víc jak na 3 min s 3S 1800 a 4S 1500 mAh a to jsem baterky tahal po těch 3 min.hooodně opocené a i na YUTUBE se pohybuje průměr kolem 3 min.A 850 mAh to by moje EDF se snad ani nedostalo na pár sekund do vzduchu a váhově se pohybuji kolem 500g Lídlouš ,650g Tubusák,900g Polaris,950g měl i raketoplán i Concorde a tomu také uděluji i EDFka od 55,64 do 70mm a při letu to po celou dobu spíše šetřím na 3/4 plynu.Je mi jasný že nemůžu konkurovat profi výrobkům ale víc jak 3 minuty to bych odepsal všechny baterky takže jen tiše doufám že se jednou taky dostanu o trochu výše s letovým časem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz