Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 12:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.2.2019
Příspěvky: 6
Ahoj,

potřeboval bych radu s dronem Bayangtoys X22. Jsem začátečník, dron mám první den, a nedaří se mi jej spojit s telefonem. Zkoušel jsem 2 telefony a jeden tablet, žádný nenašel wifi dronu. Jediné, kde se zobrazuje, je notebook. Poradí někdo, v čem může být problém? Před Bayangtoys jsem zkusil dron Visuo XS812, kde se wifi zobrazila na tabletu a jednom telefonu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Běž s tím do hráčkářství kde jsi tu hračku koupil, tam ti poradí. Zde je modelářské fórum a modely se řídí vysílačem...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 12:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.2.2019
Příspěvky: 6
Děkuji za hodnotnou odpověď... Dron je samozřejmě řízen vysílačem, do telefonu má probíhat přenos z kamery...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Tak příště formuluj přesně... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 13:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
zape píše:
Ahoj,

potřeboval bych radu s dronem Bayangtoys X22. Jsem začátečník, dron mám první den, a nedaří se mi jej spojit s telefonem. Zkoušel jsem 2 telefony a jeden tablet, žádný nenašel wifi dronu. Jediné, kde se zobrazuje, je notebook. Poradí někdo, v čem může být problém? Před Bayangtoys jsem zkusil dron Visuo XS812, kde se wifi zobrazila na tabletu a jednom telefonu.


Ahoj, ze zakomplexovaného aviatik666 si nic nedělej, nicméně k věci..

Bohužel tě moc nepotěším, problém je na straně WiFi vysílače v coptéře.. Číňani si moc nelámou hlavu s normami a bohužel WiFi v tvém Modelu jede na normě FCC tzn. USA frekvenční tabulka.. 99% Andoidích telefonů se zákony řídí a tudíž v EU jedou na CE normě a proto nevidí tvou coptérku.. Máš dvě možnosti, jednou je ROOT tvého telefonu a pak ho pomocí aplikace přepnout na FCC normu nebo si pořídit telefon Apple který si také na normy nehraje a bude ti to fungovat.. Víc pro to neuděláš.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 14:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.2.2019
Příspěvky: 6
Arcicorsa píše:

Ahoj, ze zakomplexovaného aviatik666 si nic nedělej, nicméně k věci..

Bohužel tě moc nepotěším, problém je na straně WiFi vysílače v coptéře.. Číňani si moc nelámou hlavu s normami a bohužel WiFi v tvém Modelu jede na normě FCC tzn. USA frekvenční tabulka.. 99% Andoidích telefonů se zákony řídí a tudíž v EU jedou na CE normě a proto nevidí tvou coptérku.. Máš dvě možnosti, jednou je ROOT tvého telefonu a pak ho pomocí aplikace přepnout na FCC normu nebo si pořídit telefon Apple který si také na normy nehraje a bude ti to fungovat.. Víc pro to neuděláš.


Díky :-)
Jsou tedy drony, které jedou na obou normách? Visuo mělo problém jen s jedním telefonem, ostatní jeho signál našly. Rootnout telefon bych asi mohl, když to problém vyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 20:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
zape píše:
Ahoj,

potřeboval bych radu s dronem Bayangtoys X22. Jsem začátečník, dron mám první den, a nedaří se mi jej spojit s telefonem. Zkoušel jsem 2 telefony a jeden tablet, žádný nenašel wifi dronu. Jediné, kde se zobrazuje, je notebook. Poradí někdo, v čem může být problém? Před Bayangtoys jsem zkusil dron Visuo XS812, kde se wifi zobrazila na tabletu a jednom telefonu.


Ahoj,

ačkoliv mám v profilu "platící..blabla" vůbec to neber v potaz, protože to s tím co napíšu vůbec nesousvisí.
"Frustrovanému aviatik666" se vůbec nedivím. Zásadní problém vidím v tom, že sem jdeš (a nejsi vůbec první ani poslední) pro rady trochu s křížkem po funuse. Proč jsi se zde nezeptal dřív, než jsi něco koupil? Třeba s dotazem typu - chci to na tohle a na tohle a do budoucna bych chtěl tohle, nebo tohle, co doporučíte?
Nebo komukoliv na eshop v ČR s podobným dotazem.?
Nezlob se na mne, ale pokud jsi to co popisuješ koupil za 4t mám chuť Ti s tvými problémy říct "dobře Ti tak". Ačkoliv s tím zásadně nesouhlasím, existují i ve "wifi" určité regionální normy - zhruba asi - ČR, Evropa, zbytek Světa a Čína - ten posledení si nedělá hlavu s ničím a pakliže nás nachytá na své produkty za "pár mrzkých USD" povětšinou si to pěkně vyžerem.
Krom problému co popisuješe a Arcicorsa Ti dost srozumitelně objasnil, zůstává ten zásadní - koupil jsi si drahou hračku a sledování FPV přes telefon je čirý nesmysl a "zvrácenost" minimálně z hlediska fyzikálmích zákonů a principů FPV (5 a 2.4 Ghz) a své peníze jsi poslal "do kanálu".
Poradím Ti jedno - napiš sem čeho chceš v FPV vlastně docílit - (focení, natáčení videíí, radost z 3D pohybu, nebo jen nevíš co s penězi) a určitě Ti tu nikdo rád poradí.
Ale tohle je stále se opakující cyklus, který nikam nevede.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 22:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.2.2019
Příspěvky: 6
To Imagin: Nejde mi o letánív FPV, pouze o to, abych mohl natočit dronem kloudný záběr, což by tenhle dron měl umožňovat (po výměně kamery za kvalitnější). Poměrně dlouho jsem vybíral a sledoval recenze, tento dron vycházel docela slušně. O existenci norem jsem opravdu neměl bohužel tušení. Nejde mi do hlavy, že třeba wifi dronu Visuo (také čína) jsem v telefonu nenačetl ale v tabletu ano. Bayangtoys vidim v notebooku, ma tedy us normu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 23:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A nemá ten dron možnost vložit SD kartu a natáčet video rovnou na palubě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 0:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.2.2019
Příspěvky: 6
Možnost vložení sd karty je, šlo mi o to, abych měl pod kontrolou, co je natáčeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 0:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
zape píše:
To Imagin: Nejde mi o letánív FPV, pouze o to, abych mohl natočit dronem kloudný záběr, což by tenhle dron měl umožňovat (po výměně kamery za kvalitnější). Poměrně dlouho jsem vybíral a sledoval recenze, tento dron vycházel docela slušně. O existenci norem jsem opravdu neměl bohužel tušení. Nejde mi do hlavy, že třeba wifi dronu Visuo (také čína) jsem v telefonu nenačetl ale v tabletu ano. Bayangtoys vidim v notebooku, ma tedy us normu?


Ahoj,

probém je v tom, ze jsi to vzal za opačný konec. Něco jsi koupil a teď se tam budeš snažit dostat to co potřebujes. Co je "kloudný záběr".? Nejsem odborník na "drony" pro pořizování byť amatérských záběrů z kamery, ale moje zkušenost mi říká, že na natočení slušných záběrů z HD kamery musíš mít téměř to NEJ co existuje. Nechvějící se copteru, GPS, abys nemusel neustále řídit směr letu a sledovat jej atd. A hlavně muíš vidět co natáčíš a to prostě v tel. ani NB napůjde.
Jak jsem psal výš - vysílač je na 2.4 GHz a stejně tak máš určitě telefon popř. NB - čili reálný dosah bude tak cca 30m.
TADYmáš náhled pořízení záběrů z coptery, která není primárně koncipovaná k natáčení a učitě ji pořídíš levněji. Je to dost "profi"? Je, že ano. To co si koupil mi připomíná "Symu", kterou má u mne doma kolega a leží tu jak lazar, páč to není vlastně k ničemu :(

EDIT:
A ještě jsem si neodpustil najít video, které jsem hledal (a jsou to vlastně veškerá videa od tohoto člověka) - akční, skvělá a super. Ale žádné není pořízeno na typu toho co jsi koupil Ty. Nejde o kvalitu záběrů - tu neřeš - jde o koncepci coptery. Tohle je nějaká free / race coptera - ale počítá se zde s uplatněním pro natáčení. A stále to jsou "amatérské záběry". Profi je pak úplně jinde a v jiných cenových relacích. Bohužel Ty se k nim nemůžeš ani přiblížit.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spárování dronu s mobilem
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 11:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.2.2019
Příspěvky: 6
To Imagin: na youtube je několik videí z X22 (s jinou kamerou), které odpovídaly mojí představě, v tom problém není. Je pravda, že první dron, na který odkazuješ ty, vypadá zajímavěji, ale je postaven z dílů, což je pro mě zatím "španělská vesnice"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.05.2021 12:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2021
Příspěvky: 2
Zdravím,

pri potulkách prírodou som našiel stratený klon Eachina e58 (všetko rovnaké akurát miesto napisu Eachina na ramene má nápis Platinum).

https://www.wish.com/product/5e5e07832d ... &share=web

Bol trochu mokrý, lebo ležal v tráve, ale asi nie dlho a po dôkladnom vysušení vyzerá byť funkčný.

Keďže nemám žiadne diaľkový ovládač k rc modelom a naštudovaní si nejakých info, by sa mal ten dron dať ovládať aj pomocou aplikácie v smartphone.

Dron po zapnutí bliká. Podľa manuálu k Eachina e58, by to malo znamenať, že čaká na spárovanie/synchronizáciu s ovládačom, či už samostatným , alebo appkou v mobile.

Vyskúšal som niekoľko aplikácii, všetky sú viacmenej podobné, ale ani jedna sa s dronom nedokázala prepojiť.

Dron by mal vysielať obraz z kamery, ale ani to sa nedeje.

Po zapnutí dronu na telefóne vidím dostupnú wifi vysielanú dronom, telefón sa k wifi pripojí, ale žiadna aplikácia sa už z dronom nedokáže spojiť, dron len stále bliká.

Vedeli by ste mi poradiť, kde by mohla byť chyba?

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.05.2021 13:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Geextah502 píše:
Vedeli by ste mi poradiť, kde by mohla byť chyba?

Ďakujem.


Že by v tom, že jsi ho šlohnul místo toho aby jsi se snažil najít majitele a vrátit ho?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.05.2021 13:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2021
Příspěvky: 2
zdzd píše:

Že by v tom, že jsi ho šlohnul místo toho aby jsi se snažil najít majitele a vrátit ho?


Nie som zlodej. Dron som našiel zavesený na strome niekde uprostred NAPANTu. Nikoho som cestou nestretol ani v okolí nepočul. Nemám potrebu sa ulakomiť na 30 eurovu hračku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Cili ale a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz