Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 1:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2019
Příspěvky: 4
Zdravím, nedávno jsem začal létat acro a nyní řeším problémy s naseknutýma kabelama od akumulátorů. Ty balancovací dávám pod pásku, ale co už nijak ochránit nedokážu jsou plus a mínus, které jdou do akumulátoru umístěného na vrchu koptéry. Teď je mám omotaný izolačkou, nicméně když jsem viděl ty zářezy, tak si myslím, že to je spíše dočasné řešení, aby si to někde neškrtlo a neblaflo mi to.
Ve vzduchu je neposekám, nicméně při pádu se kabel občas pohne z "bezpečné polohy" a když nestihnu odarmovat motory, tak si kabel odnese zářez...

Máte prosím někdo nějaké rady a vychytávky?
Díky a šťastné létání :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 7:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
DaS píše:
Máte prosím někdo nějaké rady a vychytávky?
Díky a šťastné létání :)


Nepadat :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 8:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2019
Příspěvky: 4
Chlummik píše:

Nepadat :wink:


Myslím, že se tomu nevyhnou ani daleko zkušenější a lepší piloti, při snaze posunout své dovednosti :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Obávám se, že u modelu řešeného spíš na freestyle s baterkou nahoře žádné ultimátní řešení není (myslím žádné rozumné, které by nebylo totální opruz při používání). V tomto ohledu jsou na tom lépe race rámy s baterkou dole, tam s kabely problém při troše šikovnosti není, přitom proti nárazu se baterka dá různě chránit (silikonové či tištěné "návleky"), takže na tom není o nic hůře než nahoře a kabely jsou na tom lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jj, to je bolístka baterek na zádech. Zásadní je zafixovat napájecí kabel (co vede do PDB) buď stahovačkou přes konektor na horní desku, nebo jakkoliv jinak, aby se při crashi nepotkal s vrtulemi. A baterky umisťovat tak, aby spojení kabelů nebylo volné. Je to oříšek a taky to chci na tuto sezonu vymyslet pořádně. Mám napájecí kabel vyvedený směrem dozadu mezi sloupky a fixovaný stahovačkami, ale není to dokonalé. Hledám jiné řešení. Na netu je toho spousta, stačí hledat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 12:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2019
Příspěvky: 4
Tak nakonec jsem to dneska objevil tady https://youtu.be/x2o0wl_t3-k?t=8631
Kabel jsem vyvedl úplně vrchem, protože nelítám s goprem a díra na XT60 byla akorát průchozí. Teď už by se to snad stávat nemělo. Díky za rady :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 13:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Napr. takto:
Příloha:
DSC_0578.JPG
DSC_0578.JPG
[ 324.04 KiB | Zobrazeno 9656 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
ujovko: jo, tak to vypadá na tutovku. Mám v plánu buď držák konektoru, nebo právě toto řešení provlečení horním patrem. Vypadá to bezchybně, takže to asi takto taky provedu. Jinak co se týká balančáků, tak ty si někdo izolačkou lepí k silovým kabelům. Tohle já nedělám, pak by se mi s tím blbě manipulovalo při nabíjení. Já sám mám balančák přitažený k baterce přes několik gumiček a přetažený ke koptéře přes strapku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 21:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, na fotke nevidno: balančák strkám do druhej diery na hornom plate, ak sú dlhé káble, podložím ich pod strap na druhej strane.
Pre pohodlné prestrčenie cez hornú dosku treba zarovnať otvor (teda ak máš takýto alebo podobný rám). A je dobré trochu zahladiť hrany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
On nejlepší balančák je oddělávací, viz https://hobbyking.com/cz_cz/graphene-13 ... -lead.html , ale bohužel to není zas tak časté a dodatečné dobastlení je dost pracné (aby to bylo co k čemu). Případně (ale zas je to bastlení) se dá balanční konektor zkrátit na minimum (třeba 2cm) a pro připojení k nabíječce se použije prodlužka.

Jinak ještě obecně k problému - já si myslím, že při troše šikovnosti není zas takový problém kabely u baterky nahoře zafixovat tak, aby při letu a lehčí kolizi nebyl problém. Ale s kolizemi to je horší, zrovna ta fotka od ujovko mi jako až taková "tutovka" nepřijde, tam je zase slušné riziko trhání kabelu o uhlík, je to zkrátka problém. Navíc hodně záleží na copteru - na starším copteru s 230-250mm roztečí pro 5 palců vrtule je to legrace, ale třeba na Tyrant 215, který je jednak menší a ještě má snížený rám, takže baterky jsou skoro v rovině vrtulí a vzdálenost konce vrtule od rámu je pod centimetr je najednou fixace řádově složitější. Osobně doporučuji se s tím moc netrápit - prostě co nejlépe srovnat kabely, zafixovat raději dvěma suchými zipy než jedním (nejde jen o pevnost, ale i se to lépe rovná) a výsledek by měl být pro let i menší havárii OK. Při "brutal crash" už je to pak stejně spíš o štěstí, bohužel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání kabelů od akumulátorů
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2019 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Počkaj, počkaj! A "co budou žrát" výrobcovia a obchodníci? :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz