Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 11:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Dobry den!
Co vravite na "Enzov Neuron" FBL jednotku?
Příloha:
neuron-eznov-flybarless-system.jpg
neuron-eznov-flybarless-system.jpg [ 8.91 KiB | Zobrazeno 8219 krát ]

Hardware :

Latest generation, 9 axis sensor (MPU-9250)
Latest generation STM32F4 microcontroler with floating point unit
Rock solid power stage (no more sat locks) up to 8.4V
Very small : 23.15 x 34.5 x 13.6 mm
6.7g weight
External USB connector for more installation flexibility (cable and adapter provided in the box)
Unplug the USB adapter and you can plug a Bluetooth module instead (same cable).
3 bottom case colors to customize your unit (time limited offer)
Every connector is electrically protected
3M Very High Bond double sided pad provided

http://www.world-of-heli.de/flybarless/ ... ystem.html

Ma to niekto?

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 14:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Najnovšia generácia 9-osového snímača (MPU-9250)
Najnovšia generácia mikrokontroléru STM32F4 s jednotkou s pohyblivou rádovou čiarkou
Rock solid power stage (žiadne ďalšie sedadlá) až do 8.4V
Externý konektor USB pre väčšiu flexibilitu inštalácie
Každý konektor je chránený
Zabudovaný regulátor RPM
Jeden vstavaný sat konektor s inteligentným viazaním
Pripojte druhú sadu cez adaptér
Ovláda všetky sériové výstupné prijímače (HoTT, SRXL, SBUS / SBUS2, JR XBus režim B a režim A, súčet PWM plus DSM2 a DSMX saty)
Automatická konfigurácia prijímača
Automatickú konfiguráciu regulátora RPM
Nastavenie a ladenie je čo najjednoduchšie
Režim záchrany helis, s riadením ihriska
Režim s vlastnou úrovňou pre multi-rotory a plány
Možnosť pripojenia modulu Bluetooth k adaptéru USB
Súbory medzi počítačom a Androidom sú kompatibilné

Hmotnosť: 6,7g
Rozmery: 11,2 x 8 x 2,8 c

Voľný terminál na PC (USB a Bluetooth)
Aplikácie pre Android zdarma (Bluetooth)
Firmvéry poskytované pre všetky veľkostné vrtuľníky, štvorkolky a lietadlá
Dodávaný kábel a USB adaptér
Bezplatné aktualizácie

Konečný stabilizačný systém pre vrtuľníky, viacotáčkové a lietadlá.
Navrhnuté tak, aby zlepšili radosť z letu a výkonnosť stroja.
Jednou z veľkých výziev pre nový NEURON bolo premeniť zložitosť na jednoduchú a podarilo sa nám. Elektronická architektúra a algoritmy boli navrhnuté a vyvinuté našimi inžiniermi vo Francúzsku. NEURON vám zaručuje najlepší stabilizačný systém pre každý typ platformy.
V skutočnosti žiadny súper neposkytuje viac výkonov a pocitov.
NEURON zabezpečuje všetkým pilotom ultrajemný pocit z letu, prináša vám úžasné pocity, že sú priamo spojené s vašim strojom.

Prehľad:

vrtuľník:
9 osový gyro systém
Veľmi malé a ľahké
Prelomové nové algoritmy
Ultra rýchle výpočty
Jedinečný výkon a nový pocit z letu
Nový režim záchrany s riadením ihriska
Dynamický výber: tri preddefinované typy letov
Nastavenie a ladenie je čo najjednoduchšie
Automatická konfigurácia prijímača
Automatické usporiadanie guvernéra RPM
Podporuje všetky cyklické serva
Podporuje všetky zadné serva

Multicopter
9-osý gyro systém pre viacotáčkové rotory
Prelomové stabilizačné algoritmy
Špeciálne vyvinuté pre viacotáčkové rotory
Pozoruhodná spoľahlivosť a stabilita
Samonivelačná stabilizácia letu
Nastavenie a ladenie je čo najjednoduchšie
Softvérové ​​používateľské rozhranie je prispôsobené viacotáčikom
Podporuje všetky ESC

lietadlá
9 osový gyro systém pre všetky typy RC letúnov
4 kanály (2 krídla, 1 výťah a kormidlo)
Pokročilé špecifické algoritmy pre lietadlá
Poskytuje extrémnu stabilitu a plynulý let
Automaticky udržiavaná nadmorská výška a nadmorská výška
Odstráni účinky vetra
Zjednodušuje všetky sekvencie letov
Zjednodušte si akrobatické triky
Automatický režim rolovania krútiaceho momentu
Dáva dôveru pre začiatočníkov
Uľahčiť učenie
Nastavenie a ladenie je čo najjednoduchšie
Softvérové ​​používateľské rozhranie je prispôsobené na plánovanie

(google prekladac)

Domovska stranka: http://neuron.eznov.com/

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne stř 16.01.2019 2:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 22:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Spustil som to vlakno, avsak ked tu jednotku nikto z nas nema, ziadna diskuzia z toho nebude asi. :roll:

Cena je dobra, vyhoda oproti Spirita je v tom, ze je velmi lahka FBL jednotka, s normalnymi vystupmi pre servovych konektorov. ..Inac myslim si, ze v nicom Spirita neporazi, ani ziadnu exrta podporu som nikde nenasiel pre Enzov a po pripade moze vyskytnut problem, na co nenajdeme odpoved.

No a troska prestudoval som veci okolo tych "axis". FBL jednotky su vzdy trojosove, senzor moze byt v nich 3, 6 alebo 9 osovy. ......... 3-axis gyro senzor sleduje iba zmenu uhloveho posunu, respektive pootacania vo vsetkych troch smeroch v priestore. Napriklad, ked helina s 3 axis gyro senzorom dostane naraz vetra, nenaklana sa, polohu rotora udrzi, ale vietor ho odsunie s rychlostou, s ktorou fuka. ............... 6-axis gyro senzor ma aj trojrozmerovy akcelerometer. Ked helina s akcelerometrom dostane naraz vetra, rotor sa naklana oproti vetra, tak sa snazi udrzat smer, respektive rychlost, vietor ju neodnesie. (to je iba priklad, ze sa na co da vyuzivat trebars akcelerometra, nemusi tak byt) .................... 9-axis gyro senzor ma aj priestoroveho magnetometra! To som cital, ze toho vyuziva zachrana. .......................................................... Nuz, je v tom jeden hacik, cim je viac axis gyro senzor, tym viac je zavilsly na algoritmoch! Potrebuje tym viac zlozity a tym viac vypracovany algoritmus, k tomu, aby fungoval co najlepsie a pomocou tych algoritmoch da sa vytvorit aj rozne letove prejavy. ..:wink: Takze FBL jednotka so 6 a hlavne so 9-axis gyrosenzorom nikdy nie je, alebo nemala by byt "final", ved vzdy sa da na algoritmoch nieco vylepsit a preto ta neustala podpora je dolezita.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne sob 19.01.2019 23:33, celkově upraveno 15

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 23:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Sotva najdeme medzi FBL jednotkami s 3-axis senzorom lepsie, ako stareho Vbar-a! Lebo ma vymakane, perfektne vypracovane algoritmy o softvere uz ani nehovoriac. No stareho Vbar-a dnes uz tie FBL jednotky porazia, ktore maju 6 alebo 9 axis gyro-senzor, s dobrym algoritmom a k tomu vhodnym procesorom a softverom.

Kto dnes kupi novu FBL jednotku a chce nieco lepsie, mal by vybrat FBL jednotku so 6, alebo 9-axis gyro senzorom a tych lepsich. :lol:

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne sob 19.01.2019 23:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 19:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Presiel cas nad FBL jednotkami s 3-axis senzorom, ze sme to ani nezbadali! :lol:

Myslim si, ze z financnych dovodov, ale aj kvoli relativnej jednoduchosti, V-bar kloni mozu byt este nadalej popularne.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne sob 19.01.2019 23:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 23:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Myslim si, mozno spatne :) , ze s 3-axis senzorom neide urobit cely kruh tak, ze pritom ocas neustale toci do kola; od 2min 13s do 2.24 :


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Take nieco som este na ziadnom inom video nevidel! ......................................... Vsak nie som na to ziadny odbornik, mam len taku predstavu, ze akcelometer moze pomoct drzat rovnu, ale aj krivu, alebo aj kruhovu drahu, podla algoritmov, no, neviem nakolko to moze platit pre tvrde 3D, kedy su rychle zmeny, mozno dava to gyro s akcelometrom vacsiu presnost, neviem. :)

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne sob 19.01.2019 23:18, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019 21:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Logo 550 SX; Eznov Neuron Fbl :


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Preco nie je viac znama a popularna ta Fbl jednotka, ked je dobra? Alebo nie je dobra? :D Preco nema zivu podporu? .......... Cital som, ze tu jednotku vyhotovili inzinieri, ktori pred tym spolupracovali na tvorbe Ikon a Brain. Mozno preto nekonkuruje s nimy, neviem. ..Aj to som cital, ze sa s Enzov lieta lepsie, ako s Brain, aspon podla niektorych, no kazdopadne ma ine chovanie, troska ine letove vlastnosti.



A tu ukoncim moju laicku uvahu o "Eznov Neuron" a o X-aXis gyra-senzorov. :lol: ............................. Tolko k tomu este, ze aj podla mna je rozumnejsie ist do znameho Spirita.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2019 21:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Accutec GH-57 (japonec)
http://www.gaui.com.tw/product/gyro-ser ... tec-gh-57/
Příloha:
Accutec GH-57.png
Accutec GH-57.png
[ 554.19 KiB | Zobrazeno 7226 krát ]


Servoking SK-57 (cinan)
http://www.hawk-creation.com/index.php? ... ct_id=4825
Příloha:
Servoking SK-57.jpg
Servoking SK-57.jpg
[ 95.8 KiB | Zobrazeno 7226 krát ]


Tie dva su rovnake??

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 29.06.2019 10:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Najnovsia FBL jednotka, rodak roka 2019:
Příloha:
MAXX.jpg
MAXX.jpg
[ 44.21 KiB | Zobrazeno 6176 krát ]


http://maxxtronik.com/product/maxx-pro- ... -function/

Teraz uz aj cinania maju vlastnu modernu a spickovu FBL jednotku a to za celkom vyhodnu cenu. Bolo to iba otazka casu. FBL jednotku uz nebudu kopirovat, na co. :wink:

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 20:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Eznov Neuron je maly a lahky, ako mikroFBL jednotka a napriek tomu ma 2 vystupy pre satelity a zbernice pre JR servo konektory. ......................
Teoreticky bolo by mozne vyvyjat pre Eznov aj spiritacke software, s algoritmami Spirita, s nastaveniami Sprita :?:
Alebo bolo by mozne vyrobit Spirita s Neuronovou konstrukciou? To by bolo Spirit Neuron. :)

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 18:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Stiahol som MAXX software a prestudoval, je sympaticky, vsetko tam je, okrem "rc deadband" pre smerovku, to som nenasiel.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moderne FBL jednotky maju zachranu a rozne nove funkcie a moznosti, no neviem aky je rozdiel medzi nimy a tym starsim 3-axis, co sa tyka samotneho letoveho prejavu. Ze by novsie drzali lepsie polohu rotora, alebo helinu, uz by som to tak nenapisal, mozno, ze su trosicka presnejsie, odolnejsie na vibraciu, alebo na zmenu teploty.

Obrovska vyhoda Kbar-a (Vstabi 5.3), ze nie iba gyro gain, ale aj styl lietania je presne a postupne nastavitelny, lebo nestaci nastavit hodnoty 'gyro gain' a 'styl' zvlast, treba trafit, ci vyexperimentovat aj ten spravny pomer medzi nimy a potom letovy prejav je uplne fantasticky, lebo tie parametre sa na seba navzajom sposobuju.

Nieco na precitanie:
https://www.rchelicopterfun.com/best-fl ... ystem.html
alebo pekladany s Google: http://translate.google.com/translate?h ... ystem.html


Nech je to hocijaka Fbl jednotka, treba brat do uvahy; ze aby Fbl jednotka mohla splnit svoju ulohu stopercentne, potrebuje presnu mechaniku, presne a dostatocne rychle, spravne dimenzovane serva. Takze ked vrtulnik nelieta podla nasich predstav, to nemusi znamenat slabost, ci chybu Fbl jednotky.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.11.2019 21:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
:wink: ... Bolo napisane, ze Spirit na dlhu dobu nepotrebuje hardverovu zmenu, Spirit Pro je riesenie na dlhu dobu teda a uz je tu Spirit 2 !

Spirit 2 je vraj este presnejsie, ma nove elektricke ochrany, novy dizajn, konektory su na prednej bocnej strane, fajn. ....Vraj este viac je odolny voci vibraciam, no neviem, ci ta odolnost kedy prekroci svoju rozumnu hranicu, lebo Fbl jednotka marne ostava funkcna, ked vrtulnik sa rozpraskava na kusky kvoli vibracii.

12-ose gyro-fusion senzor obsahuje:
3-ose gyro (snimanie uhlovej zmeny)
3-osy akcelerometer
3-osy magnetometer
teplomer, barometer, a snimac okoliteho svetla

Vraj tie vela ose fusion senzori boli vyvinute pre mobilne telefony, takze nie zrovna pre vrtulniky a pre lietadla teda. FBL vrtulnik k lietaniu potrebuje 3-ose gyro a 3-osy akcelerometer je vyuzivany uz iba pri zachrane, alebo v rezime 'koax', ak sa teraz uz nemylim, takze nepomoze v 3D lietani . Magnetometer asi suvisi s Geolinkom, potom ale senzor musi byt najmenej 30 cm-ov od serva a od motora, to som cital. Na co je teplomer, barometer a snimac svetla pre rc vrtulnika??

Pre vrtulnika akro, ci 3D bohate staci 6-osa jednotka, podla mna. Take su napriklad: stary Spirit, novy Microbeast, Brain-Ikon 2, MAXX, ale aj V-bar NEO, ak sa nemylim. ..... Iba Spirit 2 ma 12-, Spirit Pro, uSpirit 9- a Eznov Neuron 9-ose senzori, ak sa nemylim.

Stale chyba zo sortimenu Spirita nieco pre 450-ku. Lahka, 10-12 gramova jednotka s dospelymi konektormi. ............... To nerozbitne hlinikove puzdro je perfektne, ma vsak svoju vahu. Je zaujimave, ze Ikon a Neo maju plastove puzdra, ze oni si to mozu dovolit. .................. Co ja viem, daval by som stareho Spirita do plastoveho puzdra, troska by som aj zlacnil a predaval by som pre 450-ky.:) ..Vyvojari vzdy chcu len to dobro. Pre seba a su presvedceny v tom, ze aj pre inych. A kam sa ten svet kvoli tomu speje :?: A kam sa specha? ............................................ Ked uz vyvoj, tak pre mna by najviac vyhovovalo, ak by cinaia vyvijali Kbar Neo pre rozne satelity a vysielacky, dajme tomu za 80 dolarov, no ale potom ostatne vyrobcovia FBL jednotiek by asi mohli to cele zrovna zbalit.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mal som 'hokej' v uvahe okolo akcelerometra okrem neznalosti aj preto, lebo mam jednu 6-axis jednotku vo V120D02S. ..Walkera zacinal pouzivat nejake 6-axis senzori s akcelerometrom a tam ten akcelerometer pomoze v lietani. Nema zachranu, ani koax rezim a napisal by som to tak, ze sa na 20 percent chova, ako koaxial a na 80 percent, ako 3D vrtulnik. Stabilizuje pri viseni a pomoze zalietat kruhy. ... Tie Walkeri bolo treba troska inac packovat, preto bola to ako slepa ulica, ale zaciatocnikovi v niecom to pomohlo.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz