Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jak občas něco recukluju z půdy po bráchovi, tak jsem sundal kompletního nedodělanýho Oriona. Teda snad to je Orion, větroň na 1,5-ku, jednoduchý lomení cca 2,5 metrů. Je celej v nalakovaný kostře, což vylučuje potah fólií. Nemá akorát vlepenou směrovku a nejsou na něm kořenový žebra křídla a planžety, ty jsem nenašel. Plánek asi někde vyhrabu. Do čumáku chci dát elektriku a to znamená vyřezat starý lože postavit novej čumák a zakulatit čumák na sklopku. Chci prostě takovou "pixlu" na pohodový polítání jednou za čas.
Když jsem naposled potahoval barevnejma papírama a lakoval (to je hezky dlouho), tak byl Modelspan a Japan a Mikelenta. Dnešní Vlies by se musel stříkat, což by vyšlo moc těžký. Co jinýho použít aby se to dalo normálně vypínat lakem? Ty dnešní Airspany, Litespany a podobný vůbec neznám, tak bych prosil něco doporučit. Máme ale dost hnusnou trávu kolem letiště, spousta bodláků a různých vyběhlin tak aby ten potah mezi žebrama nebyl za chvíli samá díra.
A čím to omotorovat? Baterky mám 3S1P 1,5Ah, a 40A regl bych taky našel. Bude to na pár vystoupání do 200 m stačit?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
velmi dobrý papír na potahy a vypínání lakem je materiál na lampionech štěstí. Je ho na každém skoro metr čtvereční v různých barvách a v globusu to stojí 30,-kč. Bonusem je ještě struna která drží hořák + kostička hobry napuštěné parafinem což je prozměnu totéž čím se podpalují grily.......
Tomu říkám dobře zužitkovatelný výrobek. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Celeron píše:
Jak občas něco recukluju z půdy po bráchovi, tak jsem sundal kompletního nedodělanýho Oriona. Teda snad to je Orion, větroň na 1,5-ku, jednoduchý lomení cca 2,5 metrů. Je celej v nalakovaný kostře, což vylučuje potah fólií. Nemá akorát vlepenou směrovku a nejsou na něm kořenový žebra křídla a planžety, ty jsem nenašel. Plánek asi někde vyhrabu. Do čumáku chci dát elektriku a to znamená vyřezat starý lože postavit novej čumák a zakulatit čumák na sklopku. Chci prostě takovou "pixlu" na pohodový polítání jednou za čas.
Když jsem naposled potahoval barevnejma papírama a lakoval (to je hezky dlouho), tak byl Modelspan a Japan a Mikelenta. Dnešní Vlies by se musel stříkat, což by vyšlo moc těžký. Co jinýho použít aby se to dalo normálně vypínat lakem? Ty dnešní Airspany, Litespany a podobný vůbec neznám, tak bych prosil něco doporučit. Máme ale dost hnusnou trávu kolem letiště, spousta bodláků a různých vyběhlin tak aby ten potah mezi žebrama nebyl za chvíli samá díra.
A čím to omotorovat? Baterky mám 3S1P 1,5Ah, a 40A regl bych taky našel. Bude to na pár vystoupání do 200 m stačit?
Díky

Airspan, Litespan je taky nažehlovací fólie, jen na sobě nemají lepidlo, takže kostra se musí natřít balsalocem - tím chci říct, že vzhledem k prolakované kostře taky použít nepůjdou. Navíc Litespan (teď jsem s ním zrovna dělal) je sice lehký, ale když píšeš, že máš kolem letiště klacky, tak to bys měl fakt křídla samou díru. Podle mé zkušenosti se na model potažený Litespanem stačí křivě podívat a je děravý...

Proč by se musel Vlies stříkat ?

Pokud bys nechtěl Vlies, tak toto:
https://www.peckamodel.cz/5ma2026-ply-s ... ny-45x60cm
https://www.peckamodel.cz/potahovy-papi ... 0-8x76-2cm

Používá se klasicky - přilakovat na kostru, vypnout lakem... Prostě potahový papír-používal jsem.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 16:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.11.2018
Příspěvky: 15
ve zdravotnických potřebách prodávají podložku na lehátka, je to vlastně vlies, ale má to 40g/m2, , 5m za cca 50 kč, potahoval jsem s tím disperzním lepidlem křídlo z extrudovaného polystyrénu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 18:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Jestli hledáš odolný potah, tak zkus Icarex, mám ho na 2 metrovým Cornixovi a je fakt hodně odolný, dá i strniště. Dělá se v různých barvách, takže nemusíš barvit, lepí se na balsaloc, má jen 30g/m, vypíná se teplem a stačí pak lehce přelakovat. Protože je lehce porézní, šel by určitě i lepit lakem. Pak trochu přežehlit, stejně se smršťuje jen málo, a přelakovat.


Přílohy:
IMG_7529.JPG
IMG_7529.JPG
[ 81.68 KiB | Zobrazeno 3545 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 20:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.1.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Vitice
ahoj
stavím pouze z balzy a jiného dřeva , všechny kostry vždy lakuji nitrolakem a přebrousím , 2x , dřevo se tím zpevní a nestárne , bez problémů potahuji folií a nikdy se mi nestalo , že by se potah odlepil nebo dělali bublinky ,ani na plném potahu.
renovuji staré modely potažené modelspanem (odstraním ho ředidlem) a kostra je potom nasycená lakem , že se leskne a folie drží roky.
tolik moje zkušenost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 21:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 14
Mám tiež trochu upraveného Oriona Je to potiahnuté vliesom. Na 3s 2,2ah- 4x do 200m a na 3s 2,7Ah- 5-6x do 200m čas letu tak min. 40-45 min.


Přílohy:
orion.jpg
orion.jpg
[ 284.25 KiB | Zobrazeno 3390 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
vjuraj píše:
Mám tiež trochu upraveného Oriona Je to potiahnuté vliesom. Na 3s 2,2ah- 4x do 200m a na 3s 2,7Ah- 5-6x do 200m čas letu tak min. 40-45 min.

Co na tom máš za vrtuli, motor a régl? Koukám, že jsi přidal křidýlka. A má to dvojtý lomení, nebo se mi to jen zdá?
Motor máš na první přepážce, a kolem laminátovou haupnu? Prodlužoval jsi čumák?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jakub37 píše:
Jestli hledáš odolný potah, tak zkus Icarex

Takže podobnej princip jako vlies? Kde se to dá koupit v Česku? Našel jsem to na Ebay a na fotkách je to nějaký čtverečkovaný.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 23:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Ikarex:

https://www.horejsi.cz/Pages/ListProduk ... =56&fraze=

https://www.modelcentrum.cz/katalog/Icarex-i1655

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 23:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Já ho kupoval u Hořejšího. Ty čtverečky o velikosti zhruba 10 x 10 dělá jako kdyby byla přidaná nit. Na pevným potahu to není ani prstem cítit, na volné ploše poznáš, že je ten rastr pevnější. Tady jsou fotky křídla 2m Cornixe.


Přílohy:
IMG_7534.JPG
IMG_7534.JPG
[ 82.6 KiB | Zobrazeno 3278 krát ]

IMG_7536.JPG
IMG_7536.JPG
[ 125.84 KiB | Zobrazeno 3278 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 0:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No kurňa, to je láce. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 0:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Musíš ale počítat, že platíš za 1metr délky, ale přitom šířka je 140 cm.
Cena za 1m čtvereční vychází stejně jako u Solartexu.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 13:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 14
Celeron je tam toto:
Motor: NTM Prop Drive 35-42 Series 1000KV / 700W - je to premotorované.
Bat: 3S 2200-2650 mah- lepšia je ta 2650mah, vrtula Aeronaut 11x7
Reg: HK 60A /4A ubec - žiadne chladenie nehreje sa
Štart a stúpanie modelu na 1/2-3/4 plynu doba chodu motora 5min. to je tak 6krát do 200m. Čo štart to min. 45min letu. Je tam dvojite v. Tento model má tak 800 štartov. V potahu nieje ešte ani jedna dierka. Je to stále napnuté a krídlo drží geometriu. Ja dávam vlies aj na mot. model a striekam to polyuretankou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak nevím, asi to zabalím. Ta balza je po více než 30 letech hrozně křehká hlavně nelakovaný části jako žebra z boku. Mám obavu, že Orion by byl moc náchylnej na poškození. Vůbec netuším, jestli by pomohlo kdyby se zvýšila vlhkost balzy, třeba nechat kostru pár dní ve vlhkým sklepě, nebo ji třeba dát jednu seation v klasický sauně. Asi se to spíš zkroutí než odstraní křehkost.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz