Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 0:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
rady zkušenosti.výsledky v praxi

Příloha:
P1060104.JPG
P1060104.JPG
[ 74.15 KiB | Zobrazeno 4274 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 5:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
- Zatím dva "tyčové" aku-šroubováky 1)Bosch PSR 2.4 V, 3)KLAUSS K-2600, 3.6V CORDLESS-Max Power, Austria
zmínka o nich je v (21.10.2018) http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=22&t=84758&start=45
V obou jsou z ntb vyřazené LiIon 18650. zatím bez hlídání Umin=3 V Články jsou v původním prostoru pro NiCd
Nabíjení modelářskou nabíječkou. Časem nějaká DIY nabíječka.
- Ve fázi příprav a testů jsou dva vysavače, když ne nářadí, tak pomůcka do model. dílny v obyváku.
Původně NiCd: první 2.4 V (dědeček ETA) druhý 3.6 V z nějakého supermarketu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 7:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já mám předělanou akuvrtačku marketovku Asist 18V z OBI. Už od novoty byla baterie z NiCd článků hodně slabá, vydržela jen krátce na plný výkon točit motorem. Koupil jsem 2 2S baterie LiPol na aukru s kapacitou 1500mAh. Dal jsem je do původního pouzdra, zapojil sériově a vrtačka jede krásně a vydrží docela dlouho. Zatím taky nabíjím modelářskou nabíječkou a nemám udělané nějaké slušné uchycení balančního konentoru, ale jsem spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Pred viac ako 7-mi rokmi sme zrealizovali toto:

http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... akuvrtacke

Vtedy sme tam dali LiPolky, ktoré už na modelárske účely neboli súce. Sú tam doteraz stále tie isté.
A spokojnosť.
Hoci aj po pol roku "bez práce" sa LiPolky nevybijú a aku-vŕtačka je okamžite pripravená na použitie - na rozdiel od NiCd.

Mám ešte ďalšiu - menšiu (na menšie "rýchlovky") s NiCd, ale tá mi občas pije krv: nabijem, urobím čo potrebujem, odložím, po nejakom (nie dlhom čase) chcem použiť a po pár sekundách stratí dych.
Hybaj nabiť, urobím čo potrebujem, odložím ..... A stále dookola.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 9:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Není to ani model ani nářadí. V zamčeném vlákně byla také nakousnuta
potřeba náhrady tvrdé AA (tužky) NiCd/alkalická do
(Otázky kolem zatížitelnosti Li-Ion 18650) - ELEKTRICKÁ LOKOMOTIVA na jeden AA článek
Brio 33214 Elektrická lokomotiva na jeden AA
a jí podobné kratochvíle pro sviští potěr (a dědečky)
Problematika bude společná pro na (vánoční) trh přicházející
Flexibilní svítící autodráha
(Rozměry autíčka(-ček): 8,5 cm × 5,5 cm × 5 cm, napájení autíčka: 1× AA baterie (není součástí balení)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 10:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
tak pred rokom alebo rok a pol, tiez som si jednu taku vrtacku upravil - taku co ked som chcel nieco vyvrtat tak som musel najprv 10 min nabijat aby mi tu dierku spravila ... taka ta z tesca za par eur s baglom nicd na spodku ... tak som do bagla vopchal staru letovu lipolku, taku co sa tam akurat vmestila

bohuzial zatial som nevyriesil zlozity problem ako to nabijat ... brani v tom jeden podstatny problem, a to ze za toho 1,5 roka sa mi tu baterku este nepodarilo vyjazdit :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 10:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Horné Lefantovce
Asi 15 rokov profesionálne používam prerábky aku-skrutkovačov De Walt a Bosch na modelárske baterky. Spočiatku som používal už modelársky neupotrebitľné Nicd a neskôr LiFe a LiPol. Proste všetko, čo už doslúžilo v lietadlách a vrtuľníkoch. Nabíjané modelárskymi nabíjačkami. Uchytené na krabičke pôvodného akupaku suchým zipsom a gumenným o-krúžkom. Úplná spokojnosť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Mám vrtačku s příklepem "blek a dekl". Je jen na 12V a s neoriginálními Ni akumulátory už nikdy nefungovala dobře. Předělal jsem na 4 x LiFePO4. Akorát se úplně nevešly do původního obalu, musel jsem ho trochu nafouknout horkovzduškou. Nabíjím původní nabíječkou nebo se dá perfektně nabíjet nabíječkou na Pb aku 12V. Funguje dobře, akorát je těžká, tak ji používám spíš na startování benzíňáku ve vrťasu, na práci už mám novější lehčí na LiOn.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 11:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tím článkem na rcmodely.cevaro.sk jsem se inspiroval a vypadá moje akuvrtačka podobně. Ale mám předělané ty balanční konektory do jednoho a nabíjím to jako jednu baterii. Balanční konektor mám zatím taky jen pověšený na káblíku mimo ten kryt aku, no není to moc dobré a chtěl bych to předělat. Nabíjím modelářskou nabíječkou, ale tu zapojím do upraveného původního nástavce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 13:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Taky akuvrtačka původně na ni-cd posléze na A123 velké buřty sice trošku víc trčely...
originál jela dvě minuty prostě šunt pak snad hodinu a než sem dal cigárko bylo nabito.
Výborná varianta v modelu nestíhaly ale tady pět let jely!
Shořel motor když sem vykružonal díru na vypímač do 36 mdf desky.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 14:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Není lepší koupit kvalitnější akku vrtačku, než udržovat tyto čínské zázraky, které nemají pořádné otáčky? Jasně na chatu, kde člověk moc nevrtá jsou tyto stroje ideální, ale pro dílnu, kde se s tím dělá dost často, tak kvalita a lehkost nářadí se vyplatí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
kornutek: přechod " na A123 velké buřty" (pozn. asi 26650) - DŮSLEDEK =
"Shořel motor když sem vykružonal díru na vypímač do 36 mdf desky"
- Další případ: U Bosch PSR 12 (NiCd) 1500 mAh(4/5SC) výměna za NiCd články 2000 mAh(SCR): motor začal
hřát - smrdět a při dalším používání nakonec "SHOŘEL = ODEŠEL" Pravděpodobná příčina přetěžování obsluhou.
Pokud k přetěžování docházelo se staršími po-odešlými články 1500 mAh, proud nedaly a motor přežíval.
- K zamyšlení: pokud nový accu-blok ve vrtačce je výrazně TVRDŠÍ než původní CO S TÍM ? omezení Imax?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
misamltr píše:
Není lepší koupit kvalitnější akku vrtačku, než udržovat tyto čínské zázraky, které nemají pořádné otáčky? Jasně na chatu, kde člověk moc nevrtá jsou tyto stroje ideální, ale pro dílnu, kde se s tím dělá dost často, tak kvalita a lehkost nářadí se vyplatí.


oni i ty některé staré nicd neprofesionální vykopávky mají možnost dvourychlostního převodu, a pokud akučka umí alespon něco přez 1000/min, už se s tím dělat dá--samozřejmě--500/700/min takové ty uplně základní nicd 12V je opravdu bída a otrava tím šroubovat i vruty do dřeva,né, že by to nešlo, ale otrava to je, o tom žádná-- modernější nástroj na modernější baterie ale nějakou pětku už stojí--řekněme pod 10K se už něco více otáčkového koupit dá,co jsem ale koukal, váhově to ale vychází tak okolo 2kg--to zase až tak lehkýdo ruky rozhodně není.

má to ale jeden drobný zádrhel--třeba když si zvykneš, že v jedné akučce máš vrták, v druhé zahlubovák, ve třetí bit--pak jsi v tom cenově za 30K--v dílně--dalších 30K jsi v tom s dalšíma vrtačkama v bytě, za dalších 30K jsi v tom právě třeba na chatě--pokud je nechceš pořád a všude sebou tahat--bo nikdy nevíš, kdy je budeš potřebovat--prostě třeba mě to vychází pak na 90K--na to fakt nemám---dokud to pujde honit ty staré krámy vyběhanýma baterkama z RC modelu.

neskutečný oser je ale alespon pro mě to nabijení modelářským nabiječem--vždy datlovat, jestli nicd--kolik článku--jestli life--kolik článku, to mi opravdu otravuje, na druhou stranu ale life i nicd nakrmím modelářským nabiječem 5A za chvíli, ale třeba právě pro nicd v dílně zvažuji, že bych je měl pořád přez externí konektor připojený třeba odbočkou od světla v dílně na nějaký 100mv zdroj--takže v podstatě už nikdy nemuset řešit, že potřebuji nabít--dobít--jsem v dílně, svítím--dobijím--odcházím, zhasínám světlo--vypínám automaticky dobijení.

Příloha:
P1060105.JPG
P1060105.JPG
[ 58.11 KiB | Zobrazeno 3677 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
guchar píše:
kornutek: přechod " na A123 velké buřty" (pozn. asi 26650) - DŮSLEDEK =
"Shořel motor když sem vykružonal díru na vypímač do 36 mdf desky"
- Další případ: U Bosch PSR 12 (NiCd) 1500 mAh(4/5SC) výměna za NiCd články 2000 mAh(SCR): motor začal
hřát - smrdět a při dalším používání nakonec "SHOŘEL = ODEŠEL" Pravděpodobná příčina přetěžování obsluhou.
Pokud k přetěžování docházelo se staršími po-odešlými články 1500 mAh, proud nedaly a motor přežíval.
- K zamyšlení: pokud nový accu-blok ve vrtačce je výrazně TVRDŠÍ než původní CO S TÍM ? omezení Imax?



spálil jsem i pár střídáku v modelech--větší výkonnější motor se třeba do trupu už nevešel, mozek mi samozřejmě říkal, že chci už opravdu příliš--někdy ale hold chceš opravdu vědět, co je tada opravdu příliš

taky jsem vrtal akučkou do dřevotřísky vykružovákem díru velikosti zásuvky--to je fakt za hranou, co jde ještě po obyč akunářadí chtít, já zatím spálil pouze aku mafla--4 metrovou fošnu po dýlce fakt nedal, když ho honí plechovka 18V.

docela jsem to tenkrát ale obrečel, na Rané v Karaváči to byl super pomocník--díky bohu mi ale tenkrát táta přivezl jiného z burzy hned další víkend--tuším za 300kč---o tom to právě tak nějak je--dám pouze 300kč, ale fošnu na příč --větve na ohýnek pak nemusím pižlat ruční pilou, stačí do něj jen píchnout modelářské baterky--v tomto případě ani nemusí jít o vyběhané, stačí jen mít na tom maflu konektor, který používám na modelech--určitě ale nepotřebuji aku mafla na tolik, že bych byl za něj ochotný dát třeba 2000kč--za 300kč to ale fakt neřeším.

jinak co se týče moderních baterií, Lion--kámoš--modelář, bývalý distributor aku nářadí, ted jsem s ním mluvil, jestli někdo ze zákazníku někdy brečel když aku nářadí přešlo od nicd k lion--prý nikdo, ale byli a jsou problémy po přechodu od nicd k lion s okolní teplotou--vrtat slalomovou lyžařskou trat s lion nářadím hluboko pod bodem mrazu moc dobře nejde--s nicd to jde--podobné problémy mají prý s lion nářadím pokrývači v létě na střechách, kuli vysokým teplotám--já to posoudit neumím, já se ho jen ptal--brečí někdo ze zákazníku, že od nicd se přešlo na lion--odpověd byla ne--nikdo nebrečí, ale nicd fungovali ve mrazu a vedru lépe--v mrazu to lion nezvládají, přehřáté lion baterie--pokrývač--i prý umí lion baterie nenávratně umřít díky přehřátí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
a znáte tohle? před asi 8 roky za 400,-kč v Táboře v obchodě s elektrem zakoupené..... je to automat , funguje bezchybně:
Příloha:
PICT0002 (2).JPG
PICT0002 (2).JPG
[ 108.81 KiB | Zobrazeno 3530 krát ]


nabíjím tím skoro vše když je čas , když chci rychleji dám modelářskou.........
Jinak takřka vše co jsem koupil s NIxx jsem časem předělával na vyřazené 18650 z NTB ...... dotedka je vše funkčnía podstatně silnější než na ty líný nixky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz