Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Karambol při prudké protivýchylce
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 12:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha
Obrázky: 17
Ahoj, pro blbnutí v domácích prostorách jsem si sestavil brushed prcka s deskou SPRACING F3 EVO. Jsem z toho ale už na hlavu, protože když nastavim maximální úhel v režimu "angle" (Betaflight i Cleanflight), chová se to v pořádku, dokud se nerozletím a prudkým přitažením páky proti směru letu (prudké zabrzdění). Je to náhodné, ale docela nebezpečné, protože dojde k nechtěnému "flipnutí". Všechny desky se mi chovají tak, že když mám nastavený max. úhel a násilně ji tlačím do většího náklonu, toči motorama jak o život, aby dorovnala. Tady chvíli točí a pak se rozhodne dorovnat přetočením se, což je dost nežádoucí v případě nižšího průletu. Zkoušel jsem různé kombinace nastavování výchylek u vysílače a max. úhlu, ale vždy, když dojde ke kritickému okamžiku, místo snahy dorovnání náklonu se prostě protočí. Natáhl jsem si Inav, ten sice při testech v ruce dorovnává tak, jak by měl (žádné krkolomnosti, prostě točí motorama na násilně nakloněné straně pro dorovnání). Tady se mi ale nepodařilo nastavit žádný úhel. Air režim bez stabilizace se chová normálně, angle má tak malé výchylky, že na plné páky dron skoro neletí. Musí to být v nějakém nastavení, ale už začínám vidět rudě.

Osobně bych volil Cleanflight nebo Betaflight, ale tam jsem žádnou volbu způsobu dorovnání nenašel.
Dík moc za každou radu. Nejsem v tomúplný začátečník, ale stále věřím, že je to někde mezí deskou a klávesnicí...
Stará hloupá NAZE32 mi lítá jak máslo bez jakékoliv krkolomnosti Do většiho rámu mám objednanou desku s F3 kvůli využití komponent, co u desky s F1 procesorem není možné a začínám mít obavy, aby se to nechovalo, jako u toho malého stroje. Velkýma vrtulema experimentovat v ruce je přecijen už dost risk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 8:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Maximální náklon v Angle je dole na záložce PID - jmenuje se to tam level, ale je to k angle.

Zbytek by se musel vidět, obecně ale musím upozornit, že u brushed whoopu je docela problém s výkonem, on prostě nemá až takovou rezervu motorů a občas se dá dostat do stavu, kdy prostě má problém, občas to i oblbne desku kvůli pomalejší reakci motorů atd..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 8:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha
Obrázky: 17
Ahoj,
děkuji za reakci. Limit pro úhel mám nastavený. U Cleanflight a Betaflight je to funkční, Inav mi to ignoruje. Tam musí být ještě něco jiného. O problému s výkonem motorů jsem také přemýšlel, ale nemělo by se to týkat všech brushed desek. Z "nestřídavých" dronů mám ještě Eachine H8 a to je naprostej miláček. S multiprotokolem ho ovládám přes X-Lite vysílač a při maximálních výchylkách reaguje při brzdě naprosto dokonale. Ještě jsem objednal motory s větším počtem otáček (snad dorazí, bohužel si na ně nějaký ten týden počkám), tak uvidím. Každopádně v pořádku to úplně není


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 15:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha
Obrázky: 17
Vyřešeno, problém dělal jeden špatný motor. Mám 4 nové a je to naprosto v pořádku


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz