Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 7:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj,
přemýšlím že bych přes zimu začal létat v hale s akrobatem.

Nikdy jsem halové modely nelétal a byl bych rád, kdyby jste mi doporučili nějaký model pro začátek.

Díval jsem se třeba na: https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2333

Co si o tom myslíte?

Nebo nějaké jiné doporučení? Ale určitě něco ve stylu výše uvedeného modelu. Supertrino ze sousedního vlákna je jistě fantastický stroj, ale nerad bych se při stavbě letadla zbláznil. :lol:

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Z vlastných skúseností by som šiel skôr do niečoho odolnejšieho, ako depron. Človek až keď odštartuje, nestačí sa diviť, aká je tá hala malá a model rýchly. :) Ja som začínal Infernom z EPP od RC-Factory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 8:14 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Souhlasím. Doporučil bych začít s něčím z tohoto seznamu: https://www.rc-factory.cz/letadla/indoor-series
Crack Yak je super. Pro začátek dáš malé výchylky a seznámíš se s prostředím. Postupně můžeš přidávat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 9:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Pro halu platí, že čím lehčí, tím pomalejší, a tím i vhodnější, za mě Click R2, a co nejlehčí stavba.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 11:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Pánové, díky za názory.

Rozhoupu-li se k halovému létání, vezmu něco od RC-Factory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 11:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
BoBik_CZ píše:
...
Rozhoupu-li se k halovému létání, vezmu něco od RC-Factory.

Za sebe taky doporučuji. Po mnoha našich vlastních výtvorech si syn pořídil jejich Vertigo a je to o něčem úplně jiném. Poslouchá, drží stopu; kam to namířím, tam to letí. Ještě to tak umět...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 10:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Já mám Click R2 a mohu vřele doporučit a vnuk se na tom naučil v hale za hodinu a to je fakt začátečník a na druhý den už lital i přemet a výkrut a výchylky na doraz
umí to letět pomalu hodně pomalu když ti to někdo zalítne tak je to parádní model do haly i na ven

BoŠ píše:
Pro halu platí, že čím lehčí, tím pomalejší, a tím i vhodnější, za mě Click R2, a co nejlehčí stavba.

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Shodou okolností aktuálně stavím Clik R2 a mám pár dotazů ke stavbě:
1) Je rozumné připájet motor přímo k ESC (tj. sundat fólii, odpájet kabely z ESC a připájet tam ty od motoru)?
2) Čím pak v takovém případě nahrazujete průhlednou fólii na ESC?
3) Jak připevňujete ESC na trup? Lepeným sucháčem nebo přímo třeba hustším vteřiňákem?

Co mě překvapilo při stavbě (zatím):
1) Uhlíková lišta náběžné hrany se běžnému smrtelníkovi (resp. mně :mrgreen: ) nepodaří nalepit najednou. Musel jsem chytit nejdřív středový oblouk a pak teprve jednotlivá křídla.
2) Vteřiňák již tradičně nejrychleji lepí prsty. Chce to opatrně zvedat ruku od přdržované části, aby se v nejkritičtějším okamžiku neposunula nebo neodtrhla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 20:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
za mně:
1) Je rozumné připájet motor přímo k ESC (tj. sundat fólii, odpájet kabely z ESC a připájet tam ty od motoru)? Ano, dělám to u malých pohonů vlastně vždy
2) Čím pak v takovém případě nahrazujete průhlednou fólii na ESC? Průhlednou/čirou smršťovačkou
3) Jak připevňujete ESC na trup? Lepeným sucháčem nebo přímo třeba hustším vteřiňákem? Velmi často tavným lepidlem

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2018 5:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
jyrry píše:
za mně:
1) Je rozumné připájet motor přímo k ESC (tj. sundat fólii, odpájet kabely z ESC a připájet tam ty od motoru)? Ano, dělám to u malých pohonů vlastně vždy
2) Čím pak v takovém případě nahrazujete průhlednou fólii na ESC? Průhlednou/čirou smršťovačkou
3) Jak připevňujete ESC na trup? Lepeným sucháčem nebo přímo třeba hustším vteřiňákem? Velmi často tavným lepidlem


bod 1 - dělám taky tak
bod 2 - Esc nechám bez folie
bod 3 - kapka vteřiňáku, případně hodně malý kousek oboustranky, tavné lepidlo je zbytečně těžké.

V hale létám Jeti, takže používám přijímač jeti nano, servo kabely pájím přímo na přijímač. Pokud použiju HV serva, tak nemusím být BEC, navíc přes telemetrii vidím přímo napětí paku.

Click R2 se dá postavit s AUW kolem 100 g. Ale to je spíš pro závody RCEA, pro rekreační polétání v hale to není třeba tak hrotit. Pokud se člověk vleze s AUW kolem 115 až 120g, pořád je to dostatečně pomalé letadlo do haly. Letadlo s AUW 150g je už spíše taková stíhačka (můj první haláč byl Laser lite s AUW 155g :D ).

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 23:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Základní stavbu mám hotovou a teď reším rozmístění komponent.
Viděl jsem někde, že ESC a přijímač byly zespoda na jedné straně (asi levé) a baterie byla zvrchu, příčně skrz díru v trupu hned za servem křidélek.
Ja kto máte vy, jestli se můžu zeptat?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 1:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Komponenty rozmisťuji tak, aby vyšlo těžiště. Regler a přijímač většinou na spodní pravé straně trupu, aku na horní levé straně trupu na kousku suchého zipu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 1:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Pokud jsi si jistý těžištěm, je možné umístit aku příčně do díry v horní straně trupu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 10:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
... jsem na tom podobně a když jdem pod okny svého kanclu objevil náš firemní společenský sál (24/7 přístupný), nebylo před zimou co řešit. Hlavně kvůli zajímavé nabídce jsem pak ježíškovi napsal o toto: http://www.techonehobby.com/product/manth/. Nechystám s tím žádné 3D a chci si jen přes zimu v klidu a teple udržovat oči a reflexy. Je mi jasné, že je to individuální záležitost (jak vzhledem k pilotovi tak k modelu), ale nepodsunuli byste mi tu někdo ze zkušených nějaké rozumné výchylky/expa/mixy pro přežití? Jakože jen pro softcore použití (až to budu mít v prstech, můžu si přidat vždycky). V manuálu jsem nenašel nic. Díkes.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začit v hale
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 18:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Zdravím, chtěl bych se zeptat opravdu je Clik tak pomalý, jak jsem vyděl v některých videích. Taky bych chtěl halového akrobata na zimu (byl by to můj první halový akrobat ), Clik se mi zdá moc pomalý, ale nevím jestli bych něco rychlejšího jako třeba Slicka uřídil-létám prvním rokem, zvládl jsem betu 1400 a nedávno jsem si postavil z-50 od šad model a nechtěl bych aby mé schopnosti přes zimu ,,zakrněly". Za každou radu budu vděčný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz