Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Barvy na model
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 7:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.9.2018
Příspěvky: 4
Ahoj vsichni, potrebuju poradit. stavim ero z balzy potazene papirem. Je to maketa Junkrse ma gumicku. Jake mam pouzit barvu? mam to pred naterem lakovat? staci natrit stetcem, nebo bych mel zainvestovat do nejaky fixirky? dekujuj


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy na model
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 12:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.12.2013
Příspěvky: 115
Celé bych to nalakoval zředěným nitrolakem- několikrát, mezi nátěry je možné jemným smirkem zahladit nerovnosti, aby to bylo hezky hladké. Pak bych to nastříkal airbrush pistolí, fixírkou, nebo v horším případě natřel štětcem. Jako barvu používám vodou ředitelné Revell aquaculor na plastikové modely. Výborně kryjí a máš minimální nárůst hmotnosti. Taky máš velký výběr originálních odstínů. Spotřeba je malá. Celé se to dá lehce přestříknout bezbarvým akrylem ve spreji, ale u gumičkáče bych to kvůli hmotnosti nedělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy na model
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono dost záleží na tom, jaký konkrétní papír to bude a jaké barvy. Některé potahové papíry se prodávají už barevné. Např Vlies se barví pomocí pigmentů do malířských barev. Předpokládám, že budeš používat nějaké vodou ředitelné barvy. Pod ně bych nitrolak nedával. Vodou ředitelné barvy by ti na nitrolaku nemusely držet. Také záleží, zda chceš dělat velké plochy, nebo nějakou kamufláž. Pokud bude relativně pravidelná (např Lozenge), někdo si to předtiskne na barevné tiskárně. Není od věci si pak udělat rámečky s konkrétním papírem a na nich zkusit barvení, vypínání a konečné lakování. Broušení papíru mezi vrstvami laku se mi nelíbí, většinou to rozedřeš a bude to chlupatější, než medvěd. Balsovou konstrukci ano, tam to hlavně po první vrstvě laku lehce obrousit, je správné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy na model
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 12:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.9.2018
Příspěvky: 4
Ty jo diky, po vsech odkazrch na stranky mi nekdo doopravdy poradil. diky moc vyzlousim. Jeste dotaz jakou bych mel koupit fixirku aby to neco fouklo a nestalo to raketu? diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy na model
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 13:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.12.2013
Příspěvky: 115
Když radím, tak to mám mockrát vyzkoušené. Balzová konstrukce se musí nalakovat nitrolakem, jinak se při lakování vodou ředitelnou barvou pokroutí. Taky by se balza bez laku pěkně zchlupatila. Broušení mezi laky se nemusí, pokud je plocha hladká. Když brousit, tak tím myslím jen párkrát lehce přejet velmi jemným šmirglem. Ty barvy o kterých jsem psal jsou skvělé a drží i na kabinách z PET lahve. Nic se mi neloupe. Mám tím nastříkané většinou balzové plochy potažené vliesem, ale taky různé plasty, kabinu a hliníkové plechy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy na model
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2021 14:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
IMG_20210201_143835.jpg
IMG_20210201_143835.jpg
[ 29.77 KiB | Zobrazeno 2106 krát ]

Tak jsem si rekl, ze odzkousim letos ony nesmrdici technologie, akryly a disperze.
Vyclenil jsem Hackerova Hawker Sea Furyho s podfouknutyma barvama jiz z vyroby a natrel. Musim rici, ze ta skorepinka, ktera na EPP vznikla je celkem i prijemnym prekvapením zpevnilo se to a na omak je to super.
Co se letových vlastností bude týkat asi to dost zrychlí. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy na model
PříspěvekNapsal: čtv 04.02.2021 12:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
IMG_20210204_122823.jpg
IMG_20210204_122823.jpg
[ 29.43 KiB | Zobrazeno 1979 krát ]

Tak jsem mel strach, ze 1200mm model epp natěrem , ne nástřikem hodne ztežkne. Ale kazdym dnem to vazilo min a min. Ty barvy opravdu potrebuji prijit o dost velky svůj objem vlhkosti a netrva to den.. Akrylaty jsou ocividne pevnejsi nez disperze a i lepe kryji. Diky Jyrrymu za inspiraci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz