Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 11:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Nevíte, jestli existuje nějaké zařízení, které by umělo kromě návratu za pomoci gps samo přistát s letadlem v případě tráty signálu, nebo na pokyn z vysílačky ?

A dále bych potřeboval něco levnějšího, ale spolehlivého, co by mělo vyrovnání letu při puštění kniplu a zároveň se umělo vrátit na místo startu, v případě ztráty signálu, anebo na pokyn z vysílačky. Nic víc od toho nepotřebuju. Ideální by bylo, kdyby stroj sestoupil, nebo vzlétl do určité výšky, pokračoval na místo startu a tam kroužil. Nikde jem nenašel podrobné popisy, jak co funguje.

Všude mají toto zařízení: je to použitelné ?
4https://www.rcauta.cz/autopilot-s-gps-pro-letadla-6-osy-6g-ap-p30912

Díky.

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 12:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 0
Nepletuli se tak podobný systém má Horizon Hobby a jejich systém SAFE Plus

https://www.rc-zoom.cz/nejlepsi-zpusob- ... emem-safe/

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 12:36 
Mazák
Mazák

Něco podobného jsem viděl na trubce s Pixhawkem

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 13:48 
Mazák
Mazák

Toto zvlada Arduplane (na ruznych hw deskach) a nebo iNAV (betaflight desky)

V obou pripadech je to ovsem ta vyssi skola nastavovani dronu (protoze pak je to dron i kdyz to ma kridla) a rozhodne to neni pouzitelne jako "zachrana" pro pilota zacatecnika. Navic to vyzaduje nektere veci takze se spis vyuziva to ze dron doleti nad misto startu kde zacne krouzit. Pilot si ho prebere a pristane.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 13:58 
Mazák
Mazák

jen tak mimochodem - jsi si vedom ze umistenim GPS udelas z te Optery stroj ktery MUSI dodrzovat pravidla doplnku X (dokud tam GPS neni tak musis dodrzovat jen vyrazne mensi cast tykajici se prostoru) ktery zakazuje :

- FPV letani
- letani mimo LOS (takze relativne maly okruh kolem mista startu)
- letani do vysoke vejsky

Jak jsem psal ve vlakne s opterou - koupil bych si S800, na te bych vyzkousel iNAV na BF desce BEZ gps atd.... a pak rozmyslel co dal. Pripadne bouracky vyjdou levneji nez naborit Opteru ktera je vetsi a cumak je uzpusobeny kamere (= odolnost je na prd).

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 14:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Díky za rady.

Chtěl bych větší stroj, s menšími jsem létal a není to jaksi ono. A i když nebudu létat fpv, tak jsou situace, kdy letadlo odnese poryv větru, nebo se mi trochu víc vzdálí a už nevidím pořádně kam letí a v tom případě by mě gps zachránilo. Pořád lepší než aby se to někde řítilo a mohlo to nějakého nebožáka poranit. A nakonec jsem začal ještě docela vážně uvažovat nad něčím s 4T motorem o rozpětí cca 1.8 metru a tam hodně hraje i cena modelu.

Kdybych neřešil samopřistání, protože to není důležité, ale jen ten návrat na místo staru a stabilizaci, když pustím kniply. Co konkrétního koupit aby na to nemusela být speciální vysílačka a nestandardní řijímač.

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 14:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Pojištku a potřebné papíry...

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 17:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 4
Ahoj, jestli hodláś řešit svoji neschopnost řešit krizové situace při létání se skoro dvou metrovým modelem nějakým el. nesmyslem typu prů.... , nevím, kde jsem a kam letím, tak raději nelitej. Souhlasím s kolegou zdzd.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 18:27 
Mazák
Mazák

zdzb píše:
Chtěl bych větší stroj, s menšími jsem létal a není to jaksi ono. A i když nebudu létat fpv, tak jsou situace, kdy letadlo odnese poryv větru, nebo se mi trochu víc vzdálí a už nevidím pořádně kam letí a v tom případě by mě gps zachránilo. Pořád lepší než aby se to někde řítilo a mohlo to nějakého nebožáka poranit. A nakonec jsem začal ještě docela vážně uvažovat nad něčím s 4T motorem o rozpětí cca 1.8 metru a tam hodně hraje i cena modelu

na 4T bych doporucoval rovnou zapomenout - elektronika pouzivana ve stabilizacich nema rada vibrace od spalovaku.

Ja vim ze je to trapna rada ale doporucoval bych se naucit letat na ruce a neresil toto. Ja jsem napr. jedno 1.6m se stabilizaci rozbil. Utahoval jsem ho tak dlouho az jsem urval proudnice na celem kridle a slo dolu. Kdyby tam stabilizace nebyla tak jsem to nerozbil protoze by me letadlo "varovalo" a pridal bych.

Pokud mas letadlo ktere ma ke 2 metrum tak s tim hned tak nejaky vanek nehne. Kup si neco EPPckoveho, klidne velkeho ale ne urcene pro FPV (kvuli odolnosti cumaku) a naucil se s tim. Pokud ti nesedi vetrone tak treba https://www.jino.cz/funcub-xl-1700mm-st ... iplex_1402 nebo pokud chces spis neco rychlejsiho tak treba XL od LMModels (ma hurricane XL, 1.3m a je to super odolnej stroj)

Mel jsem stabilizaci v letadlech s dvokolovym podvozkem kvuli startu (mame dost nerovnou drahu) ale loni jsem proste poridil Extra 300S od MPX a naucil se startovat i bez stabilizace. Stacilo udelat 20 startu a uz to jde v pohode (pokud zrovna nefouka vic a zaroven kolmo na drahu). V soucasne dobe jsou k disposici letadla ktera vydrzi dost hrube zachazeni a je to lepsi nez se spolehat na elektroniku.

Co budes delat az si budes chtit postavit dvouplocha z WW.1 ? Taky tam das GPSku ?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 20:51 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Jestli to náhodou není oklika tohoto viewtopic.php?f=96&t=84420 vlákna.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 0:20 
Mazák
Mazák

Instalací autonomního systému (jak píše - let na místo a kroužení....) se z toho stává UAV.
Tedy je nutno jej posuzovat jako bezpilotní prostředek a ne jako model. I kdyby vážil pod limit 25kg.
Z toho vyplývá nutnost Žádosti, schválení, zkoušky, certifikace a následné povolení k létání.
V ideálním případě půl roku zařizování a vč. roční pojistky něco přes třicet litrů....

Obcházením podobných (ač třeba kontroverzních) předpisů může být zaděláno na následné potíže pro ty, co to respektují. Případně důsledky i pro modeláře s běžnými modely, jichž se (zatím) regulace netýká.

PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 8:53 
Mazák
Mazák

Steve , to co pises je pravda pouze pokud chces s UAV delat komercni cinnost. Pokud to mas pro rekreacni a sportovni ucely tak neni potreba povoleni ale je nutne se ridit D.X

Jsi pak ve stejnem rezimu jako DJI Phantom 3 ktery to same dela a taky s nim muzes litat bez papiru. Ale nesmis nad lidi, k budovam, do vejsky, FPV pouze se spotterem, vzdy v LOS atd...…

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 10:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dříve jsem létal s menším větroněm cca 2.5m , cvičným akrobatem 1,6m a v současnosti s dronem, se kterým hlavně fotím, takže odstartovat a přistát mi nedělá problémy. A jestliže nikomu z vás kdo zde kritizujete ani jednou málem neodlétlo letadlo, protože... x důvodů, tak jste opravdu dobří. Mě se to stálo málem několikrát. A kolegovi jeden větroň zmizel za obzorem, když ho nadzvednul "neočekávaný" proud. Jen s božím zásahem :-) letadlo pomocí failsafu přistálo na louce a odřelo si trochu břicho. Jinak nic. Kdyby měl na něm gps tak jsme si ušetřili plno nervů. Kdo ví o čem mluvím určitě pochopí. Pro ostatní to nemá cenu dále vysvětlovat.

Takže jestliže někdo máte zkušenosti s gps návratovým modulem tak poraďte.

Díky.

PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 12:00 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Měl jsem "na útěku" větroň 2x, naštěstí se mi je podařilo ho vrátit (co si pamatuju, ostatní úlety nebyly tak tragické, tak mi z paměti vypadly). Byl jsem svědkem úletů bez nálezu, a (bohužel) i s nálezem (vrak). Určitě byl v podobné, či u podobné, situace snad každý, kdo s větroni létá. Takže po této stránce tomu rozumí snad každý. Ovšem v kontextu tvého předchozího dotazu (viz zamčené vlákno) zase pochop ty, že to je logická asociace.

Naposledy upravil DAF dne ned 12.08.2018 12:31, celkově upraveno 1

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 12:20 
Mazák
Mazák

jiste, takova situace muze nastat. Ale problem je v tom ze integrace GPS a autopilota vnese do systemu dalsi elektroniku, nastaveni atd.... a tudiz zvysuje nespolehlivost cele soustavy.

Nemluve o tom ze tomu muze rupnout v GPSce a poleti to az nekam do aleluja

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další