Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem zalítal novou Z-50LS. Dva lety naprostá paráda, jen se musela malinko trimem potlačit. A asi budu muset zmenšit výchulky křidýlek, je to strašně vostrý.
Protože je motor zcela syrovej, zatím spálil jen něco přes litr Vervy 1:30 a je celkem dost teplo, tak jsem neriskoval zadření a lítal bez haupny. DLE35 RA ma zadní výfuk přírubu a pak je rovná flexotrubka do komory muffleru. Ten je v trupu, výstup je spodem trupu ven asi ve 2/3 hloubky křídla. V trupu je laminátovej kanál, kterej výfuk odděluje od všeho ostatního v trupu. Celá výfuková soustava, tedy muffler, flexotrubka, koncová silikon vývodka a teflon přechodka a pružný spony jsou originál DLE.
Když jsem demontoval při odjezdu křídla, všiml jsem si, že výfukový kanál je vevnitř zcela zasviněnej černým maglajzem z výfuku.
Doma jsem vše rozhodil, výfuk vytáhl včetně flexo trubky. A tady byl problém. Ta flexotrubka je omotaná teflonovou těsnící páskou, o trochu silnější a širší než se dá u nás koupit na těsnění vodovodní instalace. No a tahle od výrobce namotaná páska byla celá problitá černým šmírem a výfuk dál byl taky poteklý šmírem. Tak jsem tu omotávku odřezal a zjistil, že ta DLE flexotrubka nemá vůbec žádný těsnění v závitu nerezový spirály. Když jsem trubku na jedný straně zackal a druhou profouknul pusou, tak téměř žádný odpor vše šlo vrapama ven.
No tak a teď co s tím? Je tu prosím někdo, kdo ty flexotrubky či flexokolena od DLE na něčem použil? Namotat tam novou pásku asi dopadne stejně, zase se to po čase prodojí. Napatlat vrapy flexotrubky silikonem je asi blbost, musela by se na ně stejně namotat teflonová páska a asi by ten silikon shořel. Možná do závitu flexotrubky namotat azbestovou šňůru, jenže ta se asi nesežene a ani nevím, zda se průměr cca 3 mm vyrábí. Namotat do závitu silikonovou hadičku cca 2 mm průměr asi taky dlouho nevydrží a spálí se.
Nojo, ale co s tím? Komora je uchycená vepředu za velkej průměr v přepážce přes 4 silikonový opěrky nařezaný z hadice a vzadu drží za výstupní rouru v polopřepážce. Předělat to na pevnou rouru mezi přírubu motoru a komoru výfuku je téměř nereálný, nedovedu si představit jak vyšetřit v trupu jak tu trubku ohnout do správnýho tvaru, jedině nějak metodou pokus omyl.
Kdybych věděl, že ty DLE flexotrubky je takovejhle netěsnící hnůj, tak jsem koupil DLE35 s bočním výfukem a dal tam jen hrnec výfuk a vývod dolů z haupny. Sice by ho asi kus z haupny čumělo ale takovejhle problém bych nemusel řešit. Ach jo...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A nedělají se taky bezešvé flexotrubky? Něco podobného se používá i na vodu a tam určitě šev není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 20:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Tu tvojí flexi trubku stejně nikdy zvenku neutěsníš, jednu jsem měl taky doma. je lepší použít ohebnou nerez trubku co používají instalatéři, hlavně na solární rozvody. Musí se ale pájet stříbrnou pájkou. Mám doma ještě nějaké zbytky trubek, když změříš průměr, tak se ti kouknu. Myslím že by stačila asi 16.


Přílohy:
IMG_5808.PNG
IMG_5808.PNG
[ 173.45 KiB | Zobrazeno 3181 krát ]

IMG_5809.PNG
IMG_5809.PNG
[ 262.74 KiB | Zobrazeno 3181 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 21:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2015
Příspěvky: 58
Bydliště: Brezová pod Bradlom SK
Keď som pred časom osádzal DLE 35RA s origo mufflerom, flexo trubka sa mi vôbec nepáčila. Preto som z nej použil len prírubu a vyrobil, presne na mieru pevné koleno. Funguje bez problému.


Přílohy:
IMAG1072.jpg
IMAG1072.jpg
[ 76.95 KiB | Zobrazeno 3152 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
saro.j píše:
DLE 35RA s origo mufflerom,

Nojo, ty máš celý přechodový koleno přístupný a krásně se to dá změřit, naohýbat a doladit. Já mám 25 mm za přírubou výfuku motorovou přepážku a pak je laminátový trup Z-50 LS, kterej je přístupnej pouze kabinou a dírou v motorový přepážce průměru komory muffleru cca 40 mm. Nikudy do trupu není pořádně vidět a naohýbat či poskládat ze segmentů pevný koleno bude asi téměř nemožné, motor je hlavou do boku a tak výfuk nejdřív směřuje ke středu trupu a pak se ohýbá dolů. S flexem se to vyřešilo samo, ovšem mě nenapadlo že v celku dobrej motor DLE bude domrvenej netěsnící výfukovou rourou.

Ta bezešvá flexoroura, nikdy jsem ji zatím neviděl. To jsou opravdu ty vrapy vylisovaný do stěny trubky bez jakýhojoliv švu a těsnění? Já znám jen elektrikářský pancéřovky, ty měly ve vrapech zalisovanou těsnící azbestovou šňůru. Předpokládám, že ty bezešvý flexoroury budou z nějakýho hodně slabýho plechu, vydrží to vůbec vibrace a výfukový rázy od motoru za teplot přes 300 stupňů nějakou rozumnou dobu? Jinak z příruby jde trubka 20 mm průměr, takže bude vhodná asi 3/4 coule, nebo možná spíš 1 coul, že by se vlnovec přetáhl přes vstupní a výstupní části z pevný trubky a zapájel s přesahem a né jen na tupo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 5:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Motorový silikon.
Já jsem s ním těsnil výfuky místo klasického těsnění.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Jo mám to ve sklepě u tlakové nádoby na vodu a rázy jak z ponorky tak při zastavení vody zvládá a je to jen vlnitá trubka která jde natvarovat, čtyři atmosféry ve vodě ustojí,tuhle aplikaci by mohla taky. :wink:

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HavelAircraft píše:
Motorový silikon.
Já jsem s ním těsnil výfuky místo klasického těsnění.

Jestli myslíš ten červenej silikon, tak zrovna dnes se kámošovi tenhle silikon na DLA 112 na jednom výfuku zcela rozsypal. A to s tím měl jen vlepenou čelní část komory muffleru do držáku v přepážce. Proti trubce je tam podstatně nižší teplota a stejně se to teplem a vibracena rozrušilo.

Už jsem to vymyslel. Tu flexorouru napatlám epoxydem, omotám do závitu rowingem a na vrch tkaninou, přes vrch omotám lepící pásku abych s tím všechno neupatlal a namontuju do Z-50LS jak tam má výfuková soustava být. Až epoxyd ztvrdne, pošlu "ztvrdlou flexorouru" mistrovi Břečkovi jako přesnej mustr podle který mi snad udělá pevnou, správně zakroucenou přechodku s přírubou. Jen se ho musím v pondělí zeptat, zda se mu bude chtít se s tím dělat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Takže tu 20 mám doma, když změříš dýlku kolik potřebuješ, tak ti jí pošlu.


Přílohy:
IMG_5812.JPG
IMG_5812.JPG
[ 44.47 KiB | Zobrazeno 2998 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ten průměr 20 je venkovní, nebo vnitřní? Měřil jsem původní výfuk flexorouru a pevná trubka má 21 přes venek. Koukal jsem, co existuje za nerez slabostěný trubky a vychází to spíš na trubku přes vrch 22 a tloušťka stěny 1 mm. To by pak ta vrapovka byla lepší coulka (cca 25 mm), tedy jestli to je venkovní průměr.
Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 21:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Je to vnitřní průměr, ta šuplera má strčený hroty dovnitř. Stěna materiálu bude kolem 0,2 mm. Teď jsem ještě našel tabulku rozměrů, takže je to ta 3/4".


Přílohy:
IMG_5813.PNG
IMG_5813.PNG
[ 161.37 KiB | Zobrazeno 2900 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 6:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2714
Bydliště: Ústí nad Labem
Celeron píše:
Už jsem to vymyslel. Tu flexorouru napatlám epoxydem
To určitě nedělej. Ten motorový silikon má vydržet 300°C. Já jsem sprovozoval asi tři sezóny výfuk na Rotu 25 slepený tímhle silikonem a vydržel. Naproti tomu epoxid bezpečně shoří, vydrží tak 100°C. Navíc opravdu hoří, jakožto organická hmota na bázi uhlíku, což silikon není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jardo, Ty blbě četl. Já to nechci provozovat, já chci flexotrubku jen přelaminováním zafixovat do potřebnýho tvaru a poslat do JMB aby mě podle toho mistr Břečka vyrobil novou pevnou rouru. Co jsem četl třeba na Akrofóru, ty flexoroury vesele praskaj a je jedno, kdo je vyrobil, všichni doporučujou pevný kolena. Je ještě jeden způsob, nevzpomenu jak se ti jmenuje. Koleno má 2-3 klouby alá článková hadice na chlazení strojů. Koleno se v kloubech s dost velkým odporem dá natvarovat a potom se klouby zapájí štříbrem. Jenže na netu jsem nenašel nikoho, kdo to dodává pro zadní výfuky, vše je jen na boční.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2714
Bydliště: Ústí nad Labem
Máš pravdu. Blbě jsem četl. Přesněji řečeno ani jsem to nedočetl, jak mě to vyděsilo. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLE35 RA a DLA muffler
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem sehnal Coper Maxi silikon plněný mědí. Píšou mu 371 st. C. výdrž, což je o čtvrtinu víc, než ten běžnej červenej motorovej silikon na 300 st.C. Takže s ním zkusím napatlat vrapy a přes to omotat v několika vrstvách teflonovou pásku. Taky jsem sehnal samolepící Al pásku Eurocel 0,05 mm tlustou. Má teplotní odolnost 180 st. C a lepidlo vulkanizuje teplotou. Zkusím s tím nabandážovat přes vrch tu teflonovou omatávku. Buď to vydrží a nebude propouštět kolomaz, jestli ne, můžu to všechno oloupat, udělat již dříve popsanou bandáž z laminátu a jako mustr to poslat do JMB na výrobu tvarovaný pevný roury.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz