Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 10:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Ahoj chlapi,synovi se blíží narozeniny,tak bych mu chtěl pořídit letadýlko pro focení a natáčení vlastního pozemku.Jedná se o to,že za domem máme rozlehlý pozemek,postupně ho zvelebujeme a rád bych to měl zdokumentováno.Stejný požadavek má i soused,ktarý vedle staví a chtěl by mít foto i video stavby i zahrady trošku "shora".Syna natáčení moc baví,tak by mu rád něco pořídil.Určitě by to měl být epp model,rozpětí tak 700-900 mm a hmotnosti do 300 gr.A jak uvádím,opravdu maximálně pomalé.Bude "nosičem" jen malé 20 gramové kamerky.Vím že nejhodnější by určitě byla nějaká "multikoptéra" ale ty syna ani mě moc neberou.Předem moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 11:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Co StepOne ?

https://www.rc-factory.eu/letadla/backy ... e-backyard

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 12:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
O Step One jsem taky přemýšlel,ale syn ho nechce.Raději něco maketovějšího,ať se můžeme "kochat" klidným podvečerním letem s minikamerkou.Ale dík za tip.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
- dokumentace
- malá 20 gramová kamerka
- něco maketovějšího

Když se na to zadání podívám s nějakou zkušeností s fotografováním a filmováním z letadla, tak mi ty body zadání nedávají dohromady smysl. Smysl by mi dávala malá 70 gramová kamerka - Firefly Q6 třeba, nemaketový VA models Pegasus třeba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 12:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
S tou malou kamerkou běžně lítáme a natáčíme a na to synovo amatérské podívání zatím stačí.Dáváme ji na Funcuba nebo Easyglidera od MPX ,éra jsou to velmi pomalá,ale nad baráky si s něma lítat nedovolíme.Ten Pegasus od Va je taky jeden z kandidétů,zatím není na skladě.Ale raději bych volil menší éro,lítat se bude nízko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
Jardátor píše:
a na amatérské podívání zatím stačí
"zatím" nejde dohromady s dokumentací - později už nepůjde vrátit a zachytit stav. A hlavně ta geneze všech okolo mě byla, že od "zatím stačí" po "kamera co dobře fotí/filmuje" uplynuly jednotky měsíců, všichni rychle přešli ke kameře, která dává lepší obrazový výstup. Vlastně hned co překonali "co když mi kamera z letadla spadne".


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
Jardátor píše:
raději bych volil menší éro,lítat se bude nízko.
S větším se dá i nízko letět bezpečněji než s malým. A letadlo typu Pegasus když někam spadne a nebude se točit vrtule, tak nic neudělá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 14:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 48
Bydliště: Těrlicko
Ahoj.
A co LAZY BEE. Rozpětí 1m. Myslím, že jde i koupit. Před časem jsem ji stavěl a lítala krásně pomalu. Teď mám postavenou 1,6m a je to pěkný buldozer, když se hrne vzduchem. :lol:
Dalibor.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Nevím tedy co to máte za velký pozemek a hlavně kolik je tam překážek, ale v podstatě na létání na takovém prostoru je vhodný jak FunCub tak i EasyGlider. Oba létají podle mě hodně pomalu, tak pokud je dost placu na start i přistání není co řešit a pokud bude model menší neznamená to že i hodnější a tím pádem vhodný.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 16:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Fc i Eg jsou opravdu dostatečně pomalá letadla,startovat i přistávat na pozemku problém není,ale přece jen už váží přes 1 kg a v případě pádu můžou způsobit škodu nebo i zranění,éro o hmotnosti 100,200 nebo max.300 gr.škodu neudělá.Takže nějaké představa je nějaký pomalolet typu Free Bee apod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 16:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Me z tohoto zadani vychazi asi tak metrova vzducholod. S podvesenou kamerkou a el. MOTOROVOU POHONNOU JENOTKOU. Vychylovanou v 3D.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Jardátor - prosím tě co to máš za kamerku co má 20g a je dobrá, to by mne moc zajímalo.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 18:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Odpovdi typu vzducholoď apod.si nechejte od cesty,o takové opravdu nestojím.Kdo stavěl barák a následně dával do pořádku pozemek dobře ví o čem mluvím.Mám záběry staré víc jak 5 let a rádi se podíváme jak se vše postupně mění a rád bych v tom pokračoval.A to jsem je natáčel z microletadla o váze pár gramů.Takže mi stačí malé,pomalé letadýlko,které si prostě za barákem syn hodí a pořídí nějaké záběry a bude se kochat pomalým letem.Pepinozbrna,já nepíšu že je ta kamerka nějak super,ale zatím plně dostačuje.Přesný typ nevím,mrknu se,je trošku větší jak klíčenka,výrobcem je E-flite,nevím,jestli se ještě prodává.Takže je to E-flite EFC-721 HD a váží 15 gr.Já ji tenkrát kupoval asi za 800 Kč,dnes je myslím dražší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 19:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A co tedy něco takového?

http://www.laheli.com/web/article.php?a ... =PARAMOTOR
http://www.laheli.com/web/product.php?model=j&pid=886
http://www.laheli.com/web/article.php?a ... Rotorshape


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Super doporučení,dokonce jsem se na to dnes díval a mám velko chuť to zkusit.Jen mám obavu jestli vírníka zvládnu,nemám absolutně ponětí jak se ovládá a za jak dlouho se to naučím a hlavně abych ho hned nerozmlátil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz