Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 7:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2014
Příspěvky: 40
Potřeboval bych, z prostorových důvodů, odebrat střední díl tlumiče výfuku u benzíňáku Evolution 10 GX. Má s tím někdo zkušenost?
Případně nedělá někdo na tenhle motor jiné výfuky? Na 15 ccm se dá koupit, ale na desítku jsem nikde nic nenašel. Ještě mě napadlo zkrátit tu část mezi přírubou a vlastním tlumičem, ale moc se mi do toho nechce, abych pak nemusel kupovat nový :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A co třeba tady. Udělá ti tlumič na míru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 13:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Řekl bych, že to má stejnou přírubu jako všechny asp, os max atd. - výběr je velký. 10 a 15 bude stejná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 14:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2014
Příspěvky: 40
Díky za odkaz na AMT, v krizi se na ně obrátím, ale nejmenší výfuk co tam mají je na 25 ccm, tak asi bude trochu problém. Co se týká příruby tak ASP neznám, nicméně 15 ccm Evo má větší přírubu než 10 ccm, což je celkem i logické. To bylo první co jsem zjišťoval, Evolution dělá od 15ccm výše kompaktní tlumiče pod kryt, ale na desítku to nepasuje... Nakonec ho dám asi našikmo a trochu upravím přední konstrukci, asi budu muset i kryt... A hergot, to už jsem skoro u nového éra! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 15:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Jsi si jistý že 10 a 15 má jiný rozměr výfukového okna? To by bylo dost neobvyklé. V dnešní době se totiž obvykle používá rozměr dle OS Maxu.

https://www.youtube.com/watch?v=t63QCP-s9Qg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 17:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2014
Příspěvky: 40
Info o tom, že 15ka Evo má větší prirubu než 10ka mám od kamaráda, který to měl v ruce. Kdyby byly stejné, asi by to výrobce nabízel i na tu 10ku. Porovnání s jinými výrobci nemám. No je to výzva, ale překonávání podobných překážek je koření modelařiny, nemám pravdu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
AMT ti udělá prakticky jakýkoli tlumič, ale je to samozřejmě trochu dražší, než standardní, které má v nabídce. Ale buď je potřeba mu doručit motor, případně i s modelem, nebo dodat vlastní dostatečně zakótované výkresy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 20:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2014
Příspěvky: 40
V první fázi zkusím napasovat motor na šikmo, vypadá to, že při malé úpravě se do krytu vleze i s orig výfukem. To by bylo nejlepší, protože předchozí motor, který tam byl, měl o dva nebo tři mm větší vzdálenost mezi upevňovacími šrouby, takže matice, které tam po něm zbyly jsou nepoužitelné. Tím pádem natočení o cca 45° mě umožní dát nové matice do volného prostoru. Jinak bych musel asi celou motorovou přepážku dělat novou. Ale i to je ve hře, pokud se z nějakého důvodu nepovede šikmá montáž, dám ho hlavou dolů a pak dojde na výrobu výfuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Evo 10GX
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 20:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
Výfuk EVO 10ccm /benzín/ sa zhoduje s výfukom ASP 40 /6,5ccm/......Mám doma obidva motory....rozteč dier je úplne stejná.....skúšal som to pretože som tiež zháňal niečo iné /pre Fokker D7/ ako origo výfuk.....
Zháňal som niečo takéto......https://www.astramodel.cz/cz/katalog/evolution/tlumic-pod-kryt-.61-2t-p12591.html......no nikde som to nevedel nájsť.....Do Fokkra D7 1600mm by to bolo parádne s valcom na stojáka......
Příloha:
IMG_20180623_223253.jpg
IMG_20180623_223253.jpg
[ 61.24 KiB | Zobrazeno 2480 krát ]



Potom je ešte niečo takéto.....http://www.modelarina.cz/hrnickovy-tlumic-pro-motor-evolution-8gx10gx10gx2-p-49138.html....no tiež to nie je dostupné....

Zháňam a..... v krajnej núdzi si tiež dávam vyrobiť nejaké neštandardné výfuky na mieru z dôvodu že....nie som zástancom alebo /lepšie povedané/.....nemám v obľube používať motory dole hlavou.....páči sa mi to s valcom do boku alebo klasicky na stojáka.....no tvar trupu to nie vždy dovoľuje.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz