Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Smysl a názor na soutěžení s modely
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 20:15 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Celé debata byla odstartována v tomto zajímavém vlákně, viewtopic.php?f=32&t=82286&p=1408332#p1408193
kde jsem upozornil, že jízdní styl je na soutěžích důležitý...

a pokračovaní, které jsem z vlákna vytáhnul sem....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Tak něco podobného by mě nenapadlo ani ve snu :)

Naprosto off topic osobní vsuvka a klidně příspěvek smažte pokud by byl považován za nevhodný: modelařím kvůli pohodě, relaxu a také kvůli partě fajn lidí, kterou naštěstí máme. Tak proboha proč ztrácet drahý čas dopravou někam, nejspíš vstávat o víkendu za hluboké noci (tj. cca před desátou) a k tomu se ještě nervovat na soutěžích?? Toho mám dost v práci...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 23:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2017
Příspěvky: 189
Zenair píše:
Tak něco podobného by mě nenapadlo ani ve snu :)

Naprosto off topic osobní vsuvka a klidně příspěvek smažte pokud by byl považován za nevhodný: modelařím kvůli pohodě, relaxu a také kvůli partě fajn lidí, kterou naštěstí máme. Tak proboha proč ztrácet drahý čas dopravou někam, nejspíš vstávat o víkendu za hluboké noci (tj. cca před desátou) a k tomu se ještě nervovat na soutěžích?? Toho mám dost v práci...


Njn, ta pohoda na soutěžích byla leckdy dost vzdálená, taky mě to moc nebaví, trávit 3 dny s tím, že si asi 3-5x zajezdím, a ještě na to třeba i pár hodin musím v pohotovosti čekat u mola a pak ještě poslouchat nějaké dohady a někdy ještě hádky :D. Poslední dobou na tohle ani není čas. Běhání, jo to je o něčem jiným, sice se člověk taky musí vykopat v půlce noci, ale zas je to hned co člověk doběhne vyřízený :D. A na běžeckých závodech je taky fajn parta a že se někde někdo pohádá, to se stává naprosto vyjímečně, tam je to opravdu o pohodě :-).


Přílohy:
20180417 Capture.JPG
20180417 Capture.JPG
[ 43.37 KiB | Zobrazeno 4533 krát ]

20180417-214503_WP_20180417_21_29_49_Pro.jpg
20180417-214503_WP_20180417_21_29_49_Pro.jpg
[ 36.33 KiB | Zobrazeno 4533 krát ]

20180417-214458_WP_20180417_21_29_52_Pro.jpg
20180417-214458_WP_20180417_21_29_52_Pro.jpg
[ 39.11 KiB | Zobrazeno 4533 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 0:47 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zenair píše:
... proč ztrácet drahý čas dopravou někam, nejspíš vstávat o víkendu za hluboké noci (tj. cca před desátou) a k tomu se ještě nervovat na soutěžích??
Protože takové okamžiky to prostě vynahrazují, ale to se musí zažít. 2016 2015 2014 2012


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 9:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
TomasC píše:
Protože takové okamžiky to prostě vynahrazují, ale to se musí zažít. 2016 2015 2014 2012

A to přesně záleží na vkusu každého soudruha. Pro mě fakt nic moc, pro jiného náplň modelařiny...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
já jsem stavěč, jezdič nejsem, mě stačí když to začne fungovat a pak to klidně 5 i více let chytá prach na poličce.... tak soutěže pro mě jsou uplná zbytečnost a zdroj nevraživostí mezi stejně postiženými jedinci, tedy pokud nejde o sázku s konkrétním kolegou o flašku tulamorky ......(tak vznikl Novgorod aneb nejdražší flaška tulamorky) :lol: tam to ale o soutěžení s více kolegy také nebylo....ale za tu srandu to fakt stálo více než nějaké bedýnky s čísly a plackami s pentlí......
Modelařina pro zábavu rozhodně pouze nesoutěžně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ja vidim u soutezi jeden zasadni problem - v kazde kategorii se casem najde nekdo kdo toho zacne investovat radove vic casu a/nebo penez nez ostatni. Ja jim samozrejme to vitezstvi preju ale pokud stojim pred rozhodnutim zda se zapojit do soutezi kde budu jednoznacne furt na chvostu tak se trochu ztraci nadeje na to ze nekdy zaziju to co TomasC :-D

A to pak vetsinu lidi otravi.

Me se to netyka protoze ja vim ze ten cas na trenink proste nemam, to malo casu na modelarinu proste nehodlam venovat jen jedne kategorii kdyz je tolik moznosti :-) ) a tak se do zadnych soutezi ani nepoustim :-) I kdyz abych byl uprimny - vzdy kdyz vznikla nejaka "domaci" kategorie pro low cost zavody tak jsem po tom pokukoval ale zatim me zadna nepresvedcila.


Nejbliz jsem byl tomu kdyz se litali historici na 400vku a 7clanek. Ale nez jsem poridil stroj tak se to nejak rozpadlo nebo co, nekdo presel na spalovaky (cemuz nerozumim takze to nebudu delat) a nekdo prestal uplne. Takze i toto padlo

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Závody typu mistrovství světa je už extrém. Tam se k tomu přidávají ještě třeba problémy s dopravou a související financování. Třeba letos nás čeká přeprava modelů do Japonska.

Ale myslím, že na soutěži je to jako ve všem. Když se sejde dobrá parta, tak je to super. Když je tam nějaký prudič, tak je to otrava.

Že jsou závody stres stejný jako v práci.... S tím souhlasím jen částečně. I závody musejí být ideálně bezstresové, vše naplánované a vycházející.

Mě osobně závodění pomohlo i v životopise. Personalista to uviděl a zeptal se... Následovalo vykreslení v takových barvách, že jsem pak na MS nemusel čerpat dovolenou. :D :D Doporučuji.


Já osobně zase třeba nechápu, jak může někdo stavět modely jako práci. Já jsem rád, že vypnu Excel a jdu si zalétat nebo zalepit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Soutěžení má jeden přínos opravdu pro každého - zvedne to kázeň v létání/ježdění. Tohle se blbě vysvětluje, ale v reálu se to dost pozná, prostě když se musí splnit byť jednoduchá letová úloha přesně daným způsobem, tak je to dost o něčem jiném než rekreační styl "prostě si zalétám, že tamhle zaletím o kus dále je mi fuk". Po nějaké době létání si na to člověk zvykne a obvykle to pak zcela automaticky dělá i při létání jen tak a vůbec to není marné.
Druhý všeobecný přínos je intenzivní přenos zkušeností, tohle žádné rekreační ježdění nenahradí.

Jestli se někdo pustí do soutěžení opravdu naplno s cílem jít po výsledku už je jiná věc, na to už opravdu nemá každý správnou povahu a nebudu nikomu vyčítat, že se rozhodne jinak. Na druhé straně ale to občasné totální odmítání soutěžních aktivit mi úplně v pořádku nepřijde. Někdy to je založeno na vyložených báchorkách o tom, co se na soutěžích děje, přitom v reálu je naprostá většina akcí zcela v pohodě a bez nejmenších incidentů. Chápu, že někdo může mít smůlu a začít od špatné zkušenosti, ale leckdo to prostě nezkusí nikdy a přesto vypráví, jaké by to bylo nervování - tohle se mi nelíbí :-(
A někdy odmítání soutěží dost naznačuje o povaze dotyčného - nechci nijak odsuzovat, každý jsme jiný, k zamyšlení to ale někdy je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
Závody typu mistrovství světa je už extrém. Tam se k tomu přidávají ještě třeba problémy s dopravou a související financování. Třeba letos nás čeká přeprava modelů do Japonska.

Ale myslím, že na soutěži je to jako ve všem. Když se sejde dobrá parta, tak je to super. Když je tam nějaký prudič, tak je to otrava.


Ono je Tome docela smutné, že mám v poslední době pocit, že na velkých akcích typu Eurotour F5J je problémových momentů méně, než na národních akcích, kde přitom objektivně nejde vůbec o nic... Taky to o něčem vypovídá :-(
Ale jak jsem psal výše, v celkovém procentu případů je naštěstí těch akcí, kde mne něco významněji vytočí, naprosté minimum, většina lidí je rozumných. Pro neznalé dodávám, že já na vlastně všech domácích akcích, kde se vyskytnu, automaticky dělám předsedu jury, na mezinárodních obvykle alespoň člena, takže se ke mne incidenty dostávají z první ruky, není to tak, že bych je přehlížel, to tato funkce neumožňuje...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:46 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Před 14 dny jsem se přihlásil na soutěž s lodičkou. Kategorie F4A. NAPROSTÁ pohoda. Přijel jsem trošku dřív a ředitel soutěže mi přidělil lodivoda, který se mnou projel celou soutěžní trať. Poprvé jsem jezdil za jeho lodí, podruhé mi jen radil slovně. Naprostý luxus. Soutěž v Nové Vsi tedy doporučuji.

A myslím, že se tohle děje spíš obecně. Dusno někdy je, ale to dělají spíš ti, kterým to moc nejde a snaží se najít kličky. nemá cenu říkat, že se to neděje, ale v porovnání s tím, že se setkají lidi kteří mají naprosto stejný zájem. Pokecají o tom a vymění si zkušenosti.

Někdy je to taky trošku problém s sebereflexi. Když si někdo myslí, že létá kulaté přemety a na soutěži to rozhodčí vidí jinak. Ono i "kulatost přemetů" se musí nakoukat. V tomhle je super parta na letišti, která spolu jezdí na závody. To je ideální stav.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2008
Příspěvky: 158
Bydliště: Hořovice, CZ
Přes 40 let se věnuji převážně letecké modelařine a soutěžil jsem všehovšudy jednou, někdy kolem revoluce s RC V2. Před několika lety jsem se jen jako divák a fotograf účastnil jedné akce historických modelů a nestačil jsem se divit. Protesty, hádky a předčasné odjezdy z akce.... Až jsem se divil, co dokáže “zdravý“ soutěživý duch některých seniorů. Radost z modelařiny a se setkání se stejně naladěnými kolegy byla tatam..... Třeba to byla výjimka. I tak já v tom mám jasno, i když respektuji názory i těch zarytých soutěžáků. Inu každému co radost dává. :D

_________________
Letadla, lodě a taky vlaky :-)
www.http://hank61.rajce.idnes.cz/
https://hankovystranky.eu


Naposledy upravil Hank dne stř 18.04.2018 16:04, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já mám pocit, že tohle je nějaké obrácená podoba vzpomínek na vojnu. Z té si člověk pamatuje nebo jen vypráví zábavné "absurdní" historky.

O modelářských soutěžích se vypráví jen to opačné. Ach jo...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Hank píše:
Před několika lety jsem se jen jako divák a fotograf účastnil jedné akce historických modelů a nestačil jsem se divit. Protesty, hádky a předčasné odjezdy z akce.... Až jsem se divil, co dokáže “zdravý“ soutěživý duch některých seniorů.


Co jsem slyšel, tak právě u historiků byla situace vysloveně velmi "specifická" - více soupeřících spolků dohadujících se o všechno možné, když se pak potkali na soutěžích, tak byl počet naschválů nadprůměrný. Jaká je současná situace netuším, zrovna tohle nelétám a už jsem se dlouho s nikým z této oblasti nebavil, tak nechci hodnotit.

Jinak souhlas s tomasc - mám přesně stejný pocit :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 16:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jinak jedna obecná poznámka - on je taky trochu rozdíl mezi zdánlivě malou jednodenní soutěží a větší akcí na celý víkend.
Jo, ta druhá žere víc času a chce podmínky v rodině. Jenže pokud máte toto vyřešeno, tak se to celé sune jinam. To pak už najednou není úprk "brzy vstávám, někam jedu, odlétám a jedu domů", kdy člověk případný problém vnímá více. Najednou člověk v pátek v klidu přijede, večer se posedí s přáteli, všechno se zdrbne a zapije. Ráno se člověk vyhrabe na start až před ním (ne že jde letět po dvou hodinách cesty), celý den se létá a večer další party. V neděli se v klidu dolétá a jede se domů.
Tohle je o něčem jiném, právě zde se tvoří dobré party.
Detaily raději nebudu popisovat, ale mohu říct, že pověst českých týmů F3J i nyní F5J je skutečně mimořádná po celé Evropě, na mezinárodních akcích se k nám běžně stahují i jiné týmy atd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz