Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pon 01.04.2019 13:35 
Mazák
Mazák

Máte vůli v hlavní hřídeli ?

PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 16:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

jaroslav.falcon píše:
Zdravím, v pekle

o víkendu jsem dokončil a zalétnul 505. Chtěl jsem se zeptat jaké lítáte otáčky.
Já jsem testoval 1800 1900 2000 a i na 1800 se mi zdál s porovnáním T REX 550, kde lítám 2000,2100 docela "vostrej"

Testovali jste maximální ? , vydrží to.

V manualu pro G500 popisuji (Google překladač)
Goblin 500 byl testován při rychlosti hlavy 1800 ot a až 3000 ot. Vzhledem k povaze hlavy a tlumícího systému by však model mohl vykazovat kymácející jevy při nižších otáčkách hlavy mezi 1800 a 2400
a original.
In Flight
The Goblin 500 has been tested at head speeds as low as 1800 rpm and as high as 3000 rpm. However, due to the nature of the head and dampening system, the model could exhibit swaying phenomena at some lower head speeds between 1800 rpm and 2400 rpm. This phenomena is noticeable in the elevator axis and can present itself at different head speed ranges based on the types of blades used, flybarless system gains, etc., usually this goes away by increasing or decreasing the head speed in order to move away from the harmonic’s rpm. For 3D flight, it is recommended a head speed of 2400 rpm or higher, at these higher head speeds, the phenomena is non-existent as the machine is then outside this harmonic range. The Goblin 500 uses the HPS head (High Precision System) The dampening system of this head allows for a wide range of head speeds to be used without sacrificing safety. The dampening preload is set for optimal flying characteristics at a wide range of rpms, it is recommended not to change the preload by adding or removing shims.

ja litam 2350-2400 a pohoda. 8)
co se tyče vůli v hlavní hřídeli ? :?:
tak to trošku nechápu? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 20:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Tak já lítám s Devilem 1550, 1650 a 1750 RPM s docela těžkou (4kg) maketou s polosymetrickými listy. Potřebuju pomalé, důstojné chování které má emulovat velkou hmotnost těžkého stroje. A taky zvuk je při nízkých otáčkách lahodný. Měnil jsem řemenici motoru za 17z abych mohl točit motorem rozumné otáčky (abych ho nedusil při nízkých RPM hlavy).
Tedy doufám, že otáčky měřím dobře, měřím je telemetrií HobbyWing reglu v OpenTX. Převodový poměr jsem vyčetl z manuálu pro 17T řemenici 9,72.
Žádné houpání jsem nepozoroval, letí to jako autobus, krásně a velmi příjemně.

PříspěvekNapsal: pát 05.04.2019 7:22 
Mazák
Mazák

co se tyče vůli v hlavní hřídeli ? :?:

prostě ta hlavní hřídel se viklá, včera jsem to zkoumal a vypadá to na vůli v ložisku,
ale přesně to není vidět. zkusím vyměnit hlavní ložiska. Hřídel je přesná 10.00mm

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8